Skocz do zawartości
Rolnik551

Pronar 82a wspomaganie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik551    2

Puścił gwint na siłowniku wspomagania wiercilem spawałem ale to dużo nie daje myślę o wymianie siłownika i chyba lepszy by był o mniejszej średnicy tłoka mniej oleju by potrzebował bo ten oryginał to przesadzone jak myślicie znajdę coś podobnego?? 

zbyszekbrzuze    197
Są dostępne siłowniki do mtz

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

zbyszekbrzuze    197
W różnych wielkościach i konfiguracjach.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Wiadomość z agroFakt.pl

mani51    135
Jak zmienisz siłownik to orbitrol też będziesz musiał założyć mniejszy.
Ja cały "tył" spawałem od siłownika a Ty króćca nie możesz pospawać?

Rolnik551    2
10 godzin temu, mani51 napisał:

Jak zmienisz siłownik to orbitrol też będziesz musiał założyć mniejszy.
Ja cały "tył" spawałem od siłownika a Ty króćca nie możesz pospawać?

Spawałem ale na sianokosach co chwilę puszczało pracuje przy turze na dość mokrych torwowych łąkach ciężko o to by wytrzymało 

Mniejszy orbitrol? Jedynie by szybciej skręcał jak dobrze myślę 

mani51    135
I Ty chcesz założyć mniejszy siłownik jak masz TURa, ja odradzam. Wtedy układ będzie pracował pod większym ciśnieniem albo w skrajnych przypadkach nawet nie skręcisz. W pracy z TURem może i było by to wygodne żeby mniej kręcić kierownicą, ale na drodze będziesz miał problem go opanować. Chyba, że Ty masz za mały orbitrol i dlatego narzekasz. Ile masz obrotów kierownicą od lewej do prawej?
Stary króciec odetnij całkiem, idź do sklepu gdzie zakuwają węże i kup jakąś złączkę żeby chociaż z jednej strony miała taki gwint jak chcesz i daj to komuś kto umie spawać. To nie ma prawa puścić bo wspomaganie działa na dużo niższym ciśnieniu niż wytrzymują same siłowniki.

Rolnik551    2
Dnia 3.06.2018 o 06:55, mani51 napisał:

I Ty chcesz założyć mniejszy siłownik jak masz TURa, ja odradzam. Wtedy układ będzie pracował pod większym ciśnieniem albo w skrajnych przypadkach nawet nie skręcisz. W pracy z TURem może i było by to wygodne żeby mniej kręcić kierownicą, ale na drodze będziesz miał problem go opanować. Chyba, że Ty masz za mały orbitrol i dlatego narzekasz. Ile masz obrotów kierownicą od lewej do prawej?
Stary króciec odetnij całkiem, idź do sklepu gdzie zakuwają węże i kup jakąś złączkę żeby chociaż z jednej strony miała taki gwint jak chcesz i daj to komuś kto umie spawać. To nie ma prawa puścić bo wspomaganie działa na dużo niższym ciśnieniu niż wytrzymują same siłowniki.

Ale tak na chłopski rozum tam jest za duży siłownik jak popatrzę w zagranicznych to mają małą średnicę i chodzą dobrze i lekko 

Ja ten siłownik już i tak muszę wymienić bo porysowany i leje się z niego to te 300 zł mnie nie zbawią czyli mówisz że taki sam najlepiej żeby był? 

mani51    135
W starych MTZ był siłownik 50 a w belarusach już chyba ładowali 60 tylko z orbitrolem 160. Jak dasz radę sprawdź jaki masz orbitrol i będziemy wiedzieć co poradzić. Tyle że gdybyś miał za duży siłownik względem orbitrola to musiałbyś z 5 obrotów kierą zrobić od lewej do prawej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zarzeckimichal
      Witam, planuję zakup rozsiewacza nawozów, ciekawie prezentuje się PRONAR FD2-M10, jedyne co mnie zastanawia to plastikowy zbiornik. Czy miał ktoś z was do czynienia z tym sprzętem, proszę o opinie, jak się sprawuje, plusy, minusy, czy warto kupić? 
      Pozdrawiam
    • Przez BeniaminGrodek
      WITAM! wszystkich  mam zamioar zalozyc silownik do mtz 50  do wspomagania a mam taki silownik od  motowidel bizona skok chyba 250mm teraz moje pytanie jest takie kazdy zaklada silownik pod przednia os z dorobieniem mocowania pod silownik  a ja mam pomysl zrobic to jak w wersjach exportowych czyli mocowanie silownika do belki bocznej silnika i co wy o tym myslicie >>>?? ktore rozwiazanie jest bardziej korzystne i ktore przede wszytkim lepsze i trwalsze  z gory dzieki
    • Przez tay29
      witamw zime przestało poprawnie działać wspomaganie w fendzie 310lsa 86r. wczoraj wymieniłem pompe hydrauliczną na nową oryginalną jak kazał mi zrobić "mechanik". niestety problem dalej wystepuje. czym moze być to spowodowane ?
    • Przez Mateusz_320
      Witam. Panowie mam problem w swoim zetorze. Założyłem niedawno wspomaganie orbitrol. Przy jeździe 25-30km ciągnik z maszyną na tyle goni tańczy po drodze. Dodam że os remontowana żadnych luzow nigdzie. Da się skasować gdzieś luz lub coś żeby nie gonił tańczył. Kolumna wyrzucona. Proszę o pomoc. Dodam ma oś miękka i ma 50 kg tylko obciążenia. 
    • Przez Adam11
      Witam, zapraszam do filmu, robimy wspomagania elektryczne też do MF, zapraszam do pytań 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.