mausik1234

Pryskanie Ziemniaka

Polecane posty

mausik1234    0

Witam, chciałbym zapytac chodowców ziemniaków jak pryskają swoje pziemniaczki.Mam koło hektara vinetty i planuje skorzystać z schematu PLonovit ziemniak czy doradzi ktoś coś? Z tamtego roku zostało mi około 5l Foliq mikro czy da radę jakoś to połączyć ?? Mam tez 30 ary ziemniaka wczesnego denara. tam dałem trochę inaczej bo spryskałem już moncznikiem i siarczanem magnezu za tydzień wrzucam infinito + foliq + potas i magnez a konkretnie basfoliar aktiv, doradzi ktoś coś czy takie połączenie jest ok ?? 

A tu wrzucam cykl jaki planuje na vinette czy nie za dużo będzie?? ewentualnie mogę wrzucic foliq mikro zamiast czegoś??? 

plonnno_r_325.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Od czegoś trzeba zacząć :)

 

W tym roku 1h a za rok kto wie , może 5. Dlatego proszę o jakieś porady po to jest forum żeby pytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Podaj proszę przybliżone koszty takiego nawożenia dolistnego. wg mnie bardzo dużo tych środków i ciekaw jestem czy jest to ekonomiczne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Plonovit ziemniak to 10 15 zł za litr

fosfyn około 26 zł litr

bormax 15 zł litr 

siarczan magnezu 25kg   35 zł 

mikrovit cynk za 5l 45 zł

alkalin za 1l 20 zł 

Uni Pk za 5l cena 60 zł

 

Ale ja podaje ceny w +/- bo wszędzie jest inaczej, ale mówie że skorzystam z tego schematu ale ciekawi mnie jak zadbać o ziemniaka by były jak największe plony.  dlatego pytam o porady 

Na wczesnego tak jak pisałem dałem już moncznik+ siarczan magnezu  dwa razy obradliłem a teraz planuje wrzucic coś od zarazy np Infinito i do tego chciałem jako potas i fosfor dać basfoliar aktiv i wrzucić Foliq Mikro Akurat mam 10l ale nie wiem czy się miesza z Infinito 

A co do vinety to jako że mam foliq Mikro a jest zalecane pod ziemniaka to chciałbym jakieś porady z czym można mieszać 

Ziemniaki 0,5 - 1 2 zabiegi: pierwszy - w okresie zawiązywania bulw, drugi - po kwitnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

A jako że dopiero zaczynam uprawę ziemniaka drugi rok to w tym roku chce dać tak: 

 

1. Plonovit Ziemniak + Mikrovit Mangan+ Mikrovit Cynk+ Tytanit
2. Foliq Mikro + Siarczan magnezu + Besfolir Aktiv 
3. GrowOn + Mikrovit cynk +  Optysil 
4. Foliq Mikro + Fosfyn + Bormax + Tytanit + Siarczan magnezu + cynk 
5. Uni PK + tytanit
6. Uni Pk + Fosfyn 
7, Uni Pk + fosfyn
8. Alkalin Pk 10:20 + optysil

Plonovit ziemniak 15 zł za litr        (2l/ha) 
Mikrovit Mangan 12 zł za litr          (1l/ha)
Mikrovit cynk 40 zł za 5 litrów        (1l/ha)
Foliq Mikro ( dostępny mam za darmo)   (0.4/ha)
Siarczan magnezu 30 zł za 25 kg         (5-10kg/ha)
besfolir aktiv ( mam dostępne za darmo)   
Optysil 50 zł za litr                  (0,5/ha)
GrowON 30 zł za litr                      (3l/ha)
Bormax 1 litr 12 zł                      (1l/ha)
tytanit 55 zł za litr                   (0,4/ha)
Uni Pk 5 litrów 60 zł                    )6l/ha)     
Alkalin Pk 10:20 15 zł za litr            (3l/ha)
Fosfyn za 1 litr 26 zł                   (2l/ha)

skorzystałem z schematu plonovit tylko w 2 zabiegu zamieniłem plonovit na mikro i w 4 zabiegu również 

może jakieś porady i mała pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej
       
      Dorzucam link z fotką:
      Irga
    • Przez jarek33
      witam panowie,mam duży problem a mianowicie sprzedawca śor wprowadził mnie ostro w błąd i doradził abym do śor titus w dawce 50 gr na ha dodał litr zeagran który jest przecież na kukurydze.spytałem się go kilku krotnie i gość powiedział że bedzie to db mieszanka,owszem podziałała na chwasty ale i mocno przypaliła nać ziemniaków.Teraz moje pytanie czy macie jakieś db rade czym wspomóc ziemniaki aby szybko odpiły sie??Zastosowałem dzisiaj asahi w dawce 500ml na ha plus jakoś odżywke fosforowo potasowo co jeszcze moglibyście mi poradzić?
    • Przez plapla123
      Witam.
      Mam problem z niektorymi ziemniakami:
      http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/22/f9hd.jpg
      http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/577/dnda.jpg
      Czy ktos wie co moze byc przyczyna takich deformacji?
    • Przez direx7
      Panowie zna ktoś skupy ziemniaków skrobiowych w mazowieckim, lubelskim? bardzo proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj