Polecane posty

Henryk85    1

Witam

Mam pytanie odnośnie przedniego napędu.

Miałem do wyciągnięcia mały korzonek z ziemi i podjechałem przodem lineczka ciągnę a tu mimo załączenia przodu nie ciągnie.

Dodam podłoże ubite tył tylko zamielił.

Odwracam się tyłem i ta sama sytuacja przód ciągnie. Czemu tak się dzieje ? Czy to normalne czy się coś uszkodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk85    1

sprzęgło ale w skrzyni biegów czy w przednim napędzie?

A jak sprawdzić ten napęd. Podobno można podnieść koło i jeżeli będzie się kręcić z wałem to lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedPower    3
Napisano (edytowany)

Te tarczki znajdują się na na samym dole za skrzynią. Odkręcasz dekielek od spodu i masz sprzęgło napędu ( tylko przed odkręceniem spuść olej ze skrzyni :) )

Edytowano przez RedPower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk85    1

Dzięki za informację. Te tarczki to chyba nie jest jakiś majątek.. a z wymianą jak to wygląda? dużo roboty..

W sumie zastanawia  mnie czy to wina tarczek..czytałem że nie koniecznie..ale bez wyjęcia można gdybać.

Po czym poznać że są zużyte ? grubość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

To ja się dorzucę z pytaniem jaki wymiar mają krzyżaki do przodka do 3060 kiedyś kupiłem na jedną stronę 2szt oryginały po 250szt a po jakichś paru miesiącach na drugą stronę kupiłem od wału napędowego od lublina po 15zł różniły się albo 1mm albo 0,1mm na wysokości i muszę znów kupić od lublina bo oryginały przegrały i potrzebny mi orientacyjny wymiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Napisano (edytowany)

Np w 6150 wpisując nr krzyżaka to wyskakuje coś takiego, a na dole wymiar 73x73x27 w cenie prawie 800zł /szt :

 

http://agrotechnika24.pl/os-przednia-kierowanie/9217-krzyzak-przegubu-osi-przedniej-massey-ferguson-3429436m1.html

 

Wpisując wymiar idealne są krzyżaki od forda transita 73x73x27 w cenie 42zł/szt  ;)

 

http://allegro.pl/krzyzak-walu-ford-transit-27-x-73-mm-i7282661119.html 

AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych

AgriDane - Specs of agricultural machinery

AgriDaten – Technische daten von landmaschinen

AgriSpec – Technische gegevens voor

AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola

AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles

AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole

АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин

 

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez harny666
      Witam,
      Mam ciągnik Massey Ferguson 699 i wystąpił mi w nim problem, podczas ruszania do przodu bez włączonego przedniego napędu po przejechaniu ok 0,5 m, blokują mi się przednie koła i nie da rady jechać, po włączeniu przedniego napędu koła się nie blokują ale strasznie charczy przedni napęd
       
    • Przez adrianurban
      Witam. Mam taki problem z moim Mf 3085 tzn ubywa mi płynu w chłodnicy. Oleju w silniku nie przybywa a po otwarciu korka nie widac bąbelków powietrza więc to chyba nie uszczelka, dodatkowo dodam że słabo grzeje nawet gdy silnik jest rozgrzany to z nawiewu leci tylko trochę ciepła. Dzis rano dolałem płynu tak aby żeberka były zakrtye a po poludniu po 2 godzinach pracy żeberka sa już odkryte. Bardzo prosze o pomoc
       
    • Przez Ferdihubi
      Witam, jestem świeżakiem na af.pl szukałem i znalazłem odnośnie napędu ze nie można wyłączyć a mój problem z fergusonem 3060 autotronic 1987r mam taki ze podczas włączania przedniego napędu nie włącza się kontrolka na desce( bywało czasem tak ze podczas jazdy włączała się)  , elektrozawor sprawny(załącza napęd), zarowka w kontrolce tez sprawna , brakuje mi pomysłów gdzie szukać , poratuje ktoś pomysłem ? 
    • Przez AdamKryski
      Witam. W przeciągu 6lat w przednim napędzie  wymieliło mi  3 razy łożyska igielkowe, uszczelniacze obudowę tryb zebaty atakujący, wałek i wszystkie inne.... 3ci raz i tylko prawa strona!!!! Ręce mi już opadają.... 
      Opony przód  9,5-24 diagonalne
                     Tyl 14,9-28 radialne.
      Czy nie powinne  być z tylu 16,9-28 ??? Różnie piszą raz że 14.9 A raz że  16stki....
      Pomocy!!!
    • Przez marciniu94
      Witam. Mam pewne pytanie otóz dwa lata temu kupiłem ciągnik john deere 6506 i zauważylem, że kiedy włącze przedni napęd słychać w skrzyni dziwne dźwięki, takie jakby stukanie, zwlaszcza kiedy jedzie sie na wstecznym. Ostatnio zastanawiamy się nad założeniem do niego tura i stąd moje pytanie czy ktoś wie co to może być, czy może ten typ tak ma. Bardzo proszę o odpowiedz, z góry dziękuje. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj