Polecane posty

michal009    27
Witam. Czy po odkręceniu górnej śruby od pierwszego wtryskiwacza (tego od strony rozrządu) może lać się płyn chłodniczy? Czy to oznacza, że głowica jest do wymiany? Ciągnik nie miał siły i chciałem wyciągnąć pompę i wtryskiwacze do regeneracji. Palił jakby na 2 cylindry. A, tu taka niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
Opłaca się wieźć do zakładu, żeby sprawdzili, czy od razu kupować nową? Jaką głowicę polecacie kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Głowica do góry i sprawdzić uszczelkę, to pierwszy krok.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Najpierw głowica do góry i zobaczyć co się dziej, może być tylko uszczelka, może być pęknięta głowica, a w skrajnym przypadku nawet problem z blokiem.   

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
Blok niby ok. Uszczelka też wygląda na ok. Głowica wygląda na zmęczoną. Jakiej firmy polecacie kupić Głowicę kompletną? Wiecie może gdzie w okolicy Zamościa Lublina kupię dobrą głowicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Czy Chełmno to oryginał?

 

Za około 600 zł mam możliwość kupienie głowicy AGTECH. Czy to dobry wybór? Chełmno około 1100zł. Co wybrać??? 

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jakoś chaotycznie myślisz. Głowica wygląda jak wygląda, kawałek żeliwa i tyle. Zawieź do zakładu niech ocenią. Dobrą głowicę to kupisz ze starych zapasów, o ile kupisz. AGTECH to najtańszy badziew niewiadomego pochodzenia, Chełmno to Chełmno i powinna być dobra. Dobrą głowicę może jeszcze uda się dostać na Mełgiewskiej W Lublinie ( Traktor serwis czy jakoś tam ). 

Chełmno robiło oryginalne części dla ursusa, po zmianach powstało ZSM Ursus, możesz kupić bezpośrednio od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 godzinę temu, michal009 napisał:

Głowica kupiona. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Temat do zamknięcia lub skasowania.

Jaka firma głowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzys924
      Witajcie... po remoncie silnika zaczeło coś ciec... chodzi o to ze jest to za rzadkie na olej i nie pachnie jak ropa... wydostaje sie to z żrberek głowicy i cylindra przy wyższych obrotach parząc od strony pompy, od strony wentylatora jest sucho, i tu jest problem ;( spotkał sie ktoś z Was z takim czymś? co to może? być bo mi już ręce opadają... pozdrawiam.
    • Przez Ursus-c-330
      Witam
       
      Pojawił się u mnie problem z przegubem(głowicą) hydraulicznym w cyklopie.
      W ostatnim czasie w dość znaczący sposób pojawił się wyciek oleju z pod "segera". Wyciek ten jest widoczny na górze przegubu i w ostatnim czasie w dośc dużej ilości wydostaje się tam olej. Poniżej zdjęcie głowicy.

      Moje pytanie jest takie. Czy istnieje możliwośc demontażu tej głowicy i dostania się do jakichś uszczelniaczy wewnątrz tego przeguba? Ewentualnie miał ktoś podobny problem i w jaki sposób można ten wyciek zniwelować poprzez inny sposób niż wymiana całego przegubu?
       
      Piszę pierwszy temat na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. Szukałem w googlach coś na ten temat ale nie ma nic pomocnego.
    • Przez johenek
      Witam
       
      Dzisiaj w trakcie podorywki nagle wywaliło całą wodę z silnika, ale zacznę od początku.
      Na usłudze robiłem podorywkę, ciągnik pracował normalnie, miał swoją moc, temperatura silnika była w normie. Po zaoraniu około 2ha pola(pole równe, głównie piaszczyste) nagle korek od chłodnicy wystrzelił na kilkanaście metrów do góry, po drodze otwierając klapkę w masce, i w tym samym momencie wystrzeliła fontanna wody z chłodnicy. Woda leciała do góry tak wysoko aż wlatywała na dach kabiny, wyleciała prawie cała, zostało tylko tyle co nie zdążyło zejść z nagrzewnicy. Po zalaniu układu nową wodą dokończyłem orkę(1ha) lecz bez zakręconej chłodnicy ponieważ korek uległ zniszczeniu(poodginały się te skrzydełka). W trakcie pracy po tym zajściu nic nie zaobserwowałem niepokojącego, nie widać bąbelków w chłodnicy. Zdaje mi się że lekko przybyło oleju(ale do końca nie jestem pewien). Ciągnik odpala bez problemu, nie kopci bardziej niż wcześniej, mocy mu też nie ubyło.
      Tu jest moje pytanie czy możliwe że padła uszczelka pod głowicą lub pękła tuleja cylindra?
      Czym mógł być spowodowany ten wystrzał korka od chłodnicy oraz wody?
       
      PS:Mój Belarus ma prawie 7 tyś Mth, od nowości nic nie było robione przy silniku jedynie regeneracja pompy wtryskowej i wtrysków oraz regulacja luzu zaworowego.
       
      Jeśli był już taki temat to proszę o link do niego, bo bardzo mi jest potrzebny ten ciągnik, a nie wiem czy robić nim dalej, bo takie wystrzały nie zdarzają się często
    • Przez johenek
      Witam
       
      Mam parę pytań dotyczący tego silnika:
      1.Z jakim momentem powinna być dociągana głowica( na forum wyczytałem że z siłą od 200 od 210Nm, ale nie jestem pewien czy nie za duża)
      2. Z jakim momentem powinny być dokręcane stopy korbowodów
      3. Jaki luz zaworowy należy ustawić
    • Przez Wiesiek97
      Dlaczego wycieka mi woda z prawej strony głowicy przy c 330 
      Czy to wina uszczelki czy może głowicy ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj