Polecane posty

yacenty    3887

a tak bardziej po polsku, co z czym kiedy w jakiej dawce?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Patrz na wielkość chwastów bo to na ich likwidacji ci zależy. Jesli mnie pamiec nie myli to w mistralu zalecali zeby ziemniaki miały 8-10cm a w secorze liquid 13-15 więc ta wielkość ziemniaka wydaje mi sie mniej istotna bo oba specyfiki to metrybuzyna.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

racja, ale wiadomo ze zwalczając chwasta można tez zwalczyć główną roślinę :) dzięki będziemy pilnować wielkości chwasta - teraz trzeba wjechać w pole i obsypac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

wiem o tym, aczkolwiek przy wspomnianej dawce w zeszłym roku nie widać było żadnych oznak choroby ziemniaka, liście nie zmieniły koloru, nie pojawiły się żadne inne kwestie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

stosowaliście już w ziemniakach zamienniki amistaru? golden azzox kosztuje około 120zł/l, chcę zakupić jakąś strobilurynę na t2 w pszenicy, więc od razu zrobię zapas na ziemniaki, są jakieś tańsze środki? i jak przedstawia się ich skuteczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    19

leonardo przy tylu substancjach to chwaściory nie miały wyboru :)

Liczyłeś koszt zabiegu na ha?

Ja dąże do tego żeby jednym doglebowym mieć spokój do zbioru , ew desykacja. W ubiegłym roku udało się, ale gleba była lepiej doprawiona niż w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja winete kropiłem przedwschgodowo Afalonem.

Stanie jej sie co?

Moge potem kropic Mistralem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Vineta jest wrażliwa na metrybuzynę wiec średnio traktować ją Mistralem powschodowo. Afalon w tym okresie dlaczego miałby jej zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cucek    1

leopard+mistral(coral) na tych odmianach które sadzę nie zauwazyłem żadnych negatywnych efektów ubocznych...zwalczanie chwastów jest zadawalające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

To skoro wrażliwa na Mistral to co innego proponujecie? by efekt był taki jak po Mistralu?

Osobiście zadowolony byłem zawsze z Mistrala czy Sencora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Zależy jakie masz chwasty na danym kawałku, u mnie powschodowo czasami muszę jechać titusem bo zdarzają się problemy z przytulią.

 

Panowie dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie pryskałem na stonke, Musieliśmy włóknine ściągać i pryskać, bo tak żarła ziemniaki, że szok(pod włókniną), pierwszy raz z takim czyś się spotykam.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

długa zima chyba sprzyja robakom. U mnie rzepaki na słodyszka co 2 dni pryskają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam. Mam kilka pytań. Czy mógłby mi ktoś doradzić czy uprawiając ziemniaki Irga mogę przed ich wschodem prysnąć pole mieszanką oprysków Titus i Mistral lub Senkor (Mistral lub Senkor do wyboru)? Chciałbym też wiedzieć czy przed opryskiem mogę kilka godzin wcześniej obredlić ziemniaki i wówczas zastosować mieszankę ww środków. Do tego pogodę aktualnie mam bardzo słoneczną, o deszczu ani widu, ani słychu w najbliższych dniac, więc czy nie lepiej było by poczekać z opryskiem? Do tego wszystkiego chciałbym abyście mi doradzili czy środki zawierające metrybuzynę (Mistral, Senkor) mogę zastosować bez obaw o uszkodzenie ziemniaków Irga przed ich wschodem? Na ulotce jest podane, że po wschodzie na ziemniakach tej odmiany mogą pojawiać się poparzenia, jako że odmiana ta uważana jest za odmianę o podwyższonej wrażliwości na stosowanie środka Senkor.

Edytowano przez MarcinWojciech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    49

Wieczorem obredlij i pryskaj samym Sencorem lub Mistralem w dawce 0,5 kg/ha, później ziemi już nie ruszaj. Gdy ziemniaki będą miały 10-15 cm dajesz Titus 50 g/ha. Jak nie będzie powschodzonych chwastów, Titus nie będzie konieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Napisano (edytowany)

Co radzicie na wczesnego na dwuliścienne? Przegapiłem doglebowo i teraz mam rozkminę. Ziemniaki mają już 15-20cm a metrybuzyna ma karencję 42 dni więc do tego czasu pewnie będę już je kopał.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Zależy jakie masz chwasty na danym kawałku, u mnie powschodowo czasami muszę jechać titusem bo zdarzają się problemy z przytulią.

 

Panowie dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie pryskałem na stonke, Musieliśmy włóknine ściągać i pryskać, bo tak żarła ziemniaki, że szok(pod włókniną), pierwszy raz z takim czyś się spotykam.

 

U mnie tylko wineta wzeszła (mam jeszcze tajfuna i wiwianę) widać tylko kilka listków i już stonka siedzi. Może mi ktoś wytłumaczyć skąd się wzieła jak w promieniu około 3km nie było ziemniaków a na tym polu kilka lat a ona wychodzi z ziemi. Rano zostaną oborane i afalon+command mam nadzieje że to wystarczy na chwasty. A jakim środkiem pryskacie na stonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie stonka też już jest a to dopiero połowa wschodów bo późno sadziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Witam.Czy stosowanie Titusa+Sencoru przy niskich temperaturach nocnych da dobry efekt? Zapowiadaj w nocy po 5 stopni i zastanawiam sie czy to nie zamalo zeby dobrze podzialalaly opryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dla kukurydzy takie temperatury mają większe znaczenie, na ziemniaku raczej nie zrobi to wrażenia, jeśli faza rozwojowa na to pozwala to śmiało aplikuj taką mieszankę;

 

czy jest jakiś tańszy rimsulfuron niż ten w titusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Jeżeli chodzi o stonkę to nie ma z tym problemu, bo wszystko zaprawione a pod okrywą gdzie nie gdzie ale nie je bo zaprawione były, ogólnie ziemniaki po wprowadzonych zmianach są w tym roku mega ładne, :) . nać osiąga do 50cm. i mają pączki. Oj cena będzie ale pod psem.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

macie jakieś doświadczenia z późniejszymi skutkami działania herbicydu mustang/atlantis (stosowanego pod zboża ozime); w ziemniakach następnego roku?

obawiam się że będziemy mieli troche strat


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To są środki nalistne, nie doglebowe, nie powinny hamować roślin następczych.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

obawiam się że będziemy mieli troche strat

 

zaobserwowałeś już jakieś negatywne objawy? macie jakieś doświadczenia w uprawie ziemniaków po kukurydzy? podobno mocarz potrafi jeszcze dać się we znaki rzepakowi wysianemu w drugim roku po kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Często na ulotkach jest wspomniane, że kwasowość gleby też ma wpływ na rozkład środka i nawet dość spory. Przeczytam ulotkę mocarza może coś tam napisali ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj