Polecane posty

tomek84pl    41

Drogo to wyjdzie a Cabrio ma juz dwie substacje i chroni przed zaraza i alteneria.

Ja z fluanzymem robie przewaznie dotatek cymoksanilu (drum) lub jak jest duza presja na zaraze to idzie Axidor+Banjo

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Może i drogo ale Cabrio mam z poprzedniego sezonu i nawet nie wiem jak z datą ważności. Zostawiać na kolejny sezon bym nie chciał dlatego kombinuje jak go teraz wykorzystać. 
 

Fluazynam tez zawsze mieszam z Drumem/Sacronem ale to kontakt wiec pomyślałem ze do Cabrio będzie nawet jakimś sensownym uzupełnieniem które wzmocni niszczenie zarodników pływkowych.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

na jednym kawałku,  na częsci pola gdzie są słabsze ziemniaki i ziemia gorsza około 5% krzaków ma  chyba PVY albo czarna nóżka albo silna alter...?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_nóżka_ziemniaka

tak po objawach się wydaje że to taki wirus, Liscie więdną, kropki  na lisciach jakby alternarioza albo parch?, t1 Rido..., T2 Axidor +difenokonazol, mikro było x2,  mało dolistnie N+MgS, obornik + troche sztucznych.  Nigdy nie miałem czegoś takiego CO ROBIĆ czy płodozmiany minimum 3 lata? czy coś innego


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Na kolejny rok świeży sadzeniak i dezynfekcja sadzarki, przechowalni, taśmociągów i całej reszty która ma kontakt z ziemniakami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314
9 minut temu, tobago napisał:

Na kolejny rok świeży sadzeniak i dezynfekcja sadzarki, przechowalni, taśmociągów i całej reszty która ma kontakt z ziemniakami. 

tzn piwnicy ? dezynfekcja czym, czym opryskać?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Jak słyszę słowo „piwnica” to juz wszystko jasne. Pewnie w niej jeszcze Niemcy przed wojną trzymali swoje ziemniaki. 
 

Jak nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na specjalistyczne preparaty to nawet wystarczy zwykły podchloryn sodu czyli Domestos. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

U mnie krócej bo kwiaty dostały oprysk siarczanem Mg. Zdecydowanie mniej zawiązanych jagód niż w zeszłym roku. 
 

Zdrowo jest pryskać na wieczór przy poniżej 20st kiedy w następnym dniu skoczy do 30? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518

U mnie kwitną już 3-4 tygodnie zależnie od odmiany.

Z tym pryskaniem nie ma innego wyjścia tym bardziej w miesiącu lipcu.

Mało kiedy są idealnie warunki bo albo zimne noce, za gorąco albo wieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Aktualna fala upałów to jakieś 2-3dni. Ostatecznie może i moznaby wytrzymać, wtedy wyjdzie jakoś 11-12dni od oprysku. Niby spoko ale stonki trochę zostało a z tym wolałbym nie czekać. 
 

Coragen zadziała jak go podam w optymalnej temperaturze a za kilkanaście godzin zrobi się gorąco? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

U mnie ledwo co kwitły i to te wcześniejsze, wszytko usycha


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11111    23
Dnia 10.07.2023 o 23:28, tobago napisał:

Jak słyszę słowo „piwnica” to juz wszystko jasne. Pewnie w niej jeszcze Niemcy przed wojną trzymali swoje ziemniaki. 
 

Jak nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na specjalistyczne preparaty to nawet wystarczy zwykły podchloryn sodu czyli Domestos. 

A o co ma spytać w składzie ? O Domestos,zamiennik lub ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

podchloryn sodu... powszechna chemia do basenów w mocniejszym stężęniu... znajdzie się


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Witam panowie.

Na T1 poszedł Cabrio Duo 

T2 Signum 

Pojawiają się pierwsze objawy alteriarozy a na jednym kawałku zarazy 

Myślę dać Carial Star. Z tego co pisze wykazuje działanie interwencyjne a do tego działa na obie choroby. Jak myślicie o tym ? Poradzi sobie jak już wkrada się choroba? 

Edytowano przez Brytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Matko święta ciemny lud. Skasuj pierwszą część posta. 

Edytowano przez pedro2
  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

Jeszce dopisz że mieszałeś z Proteusem i pryskałeś Termitem ze złomu 😆

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Ile dajecie cieczy roboczej? 

Kwitną i zrzucają, po ostatnich 8mm dzisiaj znowu zakwitają. Gdzie nie przysmaliło to już trzeci tydzień będą kwitły 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurna moje nie kwitły właściwie wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
25 minut temu, pedro2 napisał:

Ile dajecie cieczy roboczej? 

Kwitną i zrzucają, po ostatnich 8mm dzisiaj znowu zakwitają. Gdzie nie przysmaliło to już trzeci tydzień będą kwitły 

Jeśli chodzi o zabiegi fungicydowe to zależy od środka czy kontaktowy,wgłebny itp,ale generalnie na dyszach dwu strumieniowych dajemy 250-300litrów wody.Fakt w tym roku kwitną wyjątkowo długo..Masakryczny rok..od posądzenia spadło 28litrów w 15deszczach ..Wszystko ratuje mocna działka gleba 3b -4a,b ale dostały już ok100litrów z deszczowni.pozdrawiam 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Ja daję 320-350L

Żaden problem, że kwitną... Daro pytał to piszę. 

Dla mnie kwitnienie to tylko i wyłącznie wyznacznik zdrowotności. Jak tylko jakieś choroby wchodzą to mimo dobrych warunków zaraz zrzucają kwiatki.

 

Ja daję 320-350L

Żaden problem, że kwitną... Daro pytał to piszę. 

Dla mnie kwitnienie to tylko i wyłącznie wyznacznik zdrowotności. Jak tylko jakieś choroby wchodzą to mimo dobrych warunków zaraz zrzucają kwiatki.

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Mnie zastanawia jak wy dajecie 350l i to się trzyma na liściu. 
 

Dziś poszło Cabrio z adiuwantem w 250l wody i takie efekty. 
 

bf0a1fd1d3600.jpg

 

Ciekawe bo zawsze daje 230-250l a pierwszy raz tak spływało. 
Podane na suchy liść bez rosy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518

Już i u mnie przestają kwitnąć bo zaczęły więdnąć z braku wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

ja daje 400 do 500 litrów ale nać po pachy aż się obala miejscami w eurostarchu, ziemniaki podlewane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj