Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gorzupiak    1

N86, A79, ale teraz już ich nie dostaniesz


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigerqq    1

PR39A79 dostaniesz bo jest nawet na allegro wystawiona przez firmę CHP Mogilno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciec1981    1

poierwszy raz w tamtym roku sialem kukurydze na ziarno 2 h

padlo na firme maisadou i odmiane VASILI fao250 pózna odmianaale plon duzy

rok pewnie pasowal:)

zaznaczam ze nie wazylem plonow ale z tego co bylo na przyczepach i to co wyliczyl kombajnista wyszlo min 19 ton z h najprawdopodobniej w tym roku ta sama odmiana bedzie wysana

czesc ziarna na ccm a czesc ziarna na mokro z plynem firmy schaumann i do dzis nic sie nie dzieje

moze macie lepsze propozycje jesli chodzi o siew na ziarno>

a i jescze jedna sprawa nie wiem jaka wilgotnosc byla ale pewnie duza bo kukurydza koszona byla ostatnia sobota pazdziernika i strasznie zielona byla ale mi akurat to nie przeszkadzalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

w zeszłym roku miałem Delitopa od Syngenty, na ziemi klasy 4b dał 12,8t/ha mokrej, na 3a,b 14,7t/ha.... niestety w tym roku nie załapałem się na nasiona Delitop i kupiłem NK Cooler, rzekomo to samo tyle że nowsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co powiecie o fao ? przykładowo, w Polsce jakaś odmiana np pioneera, ma fao 240, zaś na Słowacji, ta sama odmiana ma średnio 40-50 fao więcej , niby odmiana ta sama, a fao wszędzie powinno byc takie samo. O co w tym chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Zależy to od tego czy na danym terenie dane fao się przyjeło czy nie. Jeżeli u nas te same plony uzyskuje się przy niższym fao niż tam to znaczy że w odmiennych warunkach fao u nas 200 oznacza fao 250 u nich. To centrale ustalają na podstawie badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

ja już zamówiłem i nawet dotarło na ziarno:celive, ceklada, bejm

a na ziarno : nimba i subito

mam nadzieje, rok będzie pozytywny co do plonów bo dziś od rana u mnie śnieg pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Prosze o opinie na temat odmiany Konsulixx nizej wklejam link z opisem tej odmiany. Rozmawialem z konsultantem i powiedzial ze jest ok odmiana jak na moje wymagania tj. zaniedbane stanowisko glebowe, podejrzewam również ze odczyn kwasny

 

Cena to 365zł/ha mam zamiar kupic na 13 ha tej odmiany. Ciezko z ziarnem w mojej okolicy, to chyba jedyna dobra oferta. Proszę o jak najszybsze odpowiedzi. Dziekuje

 

http://www.chemirol.com.pl/files/file/AGNIESZKA/konsulixi%202012.pdf

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A sial moze ktos odmiane Nuxx?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Możesz kupić w Wiskitkach, co prawda to koło 35km od Łowicza ale teraz autostradą to moment. W Wiskitkach jest zjazd z autostrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Witam, dziś zaopatrzylem sie w odmiane OKATO firmy saatbau litz oraz odmiane SAN i własnie, odmiana san jest niby produkcji smolic a mam sana w workach saatbau litz, o co chodzi ? Kukurydza oczywiscie na ziarno, zasiew ma byc na glebie III i IV klasa. Koledzy ile przed siewem trzeba wysiac sól potasową? i z jakimi nawozami moze byc wysiewana razem? z mocznikiem moge siac odrazu czy niebardzo ? Chcialbym ograniczyc liczbe przejazdów do minimum.

 

Prosze o opinie również na temat tych odmian. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Co powiecie na odmianę Silvestre z KWS na słabsze stanowisko tzn ph 4.5 dostęp do wody nie najgorszy bo pole raczej niżej położone i nie ma melioracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jestem żdziwiona tym, że kwitnie handel tak młodymi cielakami i podziwiam odwagę tych co je kupują do dalszego chowu.Gdyby miał taki cielak conajmniej te 3 tyg to co innego.

 

Sorry! Nie wiem jakim cudem strony mi się przestawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11

R-A-G-T Exxotika stosował ktoś kiedyś tą odmianę bo zakupiliśmy 3 jednostki i chce się dowiedzieć jak ta odmiana się spisuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Witam jak oceniacie Smolitop firmy saatbau linz właśnie taką mi zaoferowano (miałem zamówioną lg 32.58 jednak część nie dojechała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ ML1224

 

z RAGTU w tym roku siejemy Fisixxa i Idealixxa ( moge mylic sie z pisownią). Podobno są dobre, zobaczymy jak to bedzie w polu :) przypomnij w żniwa jak sprawdziła sie Exxotika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj