Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witam mam takie zapytanie bo na wiosnę zamierzam zlikwidować łąkę co ma prawie 30 l co rok była nawożona obornikiem a pytanie takie czy nadaje się na tej zlikwidowanej łące na wiosnę zasiać kukurydzę na ziarno jeśli tak to jaka byście odmianę polecali bo od niedawna zaczołem uprawiać ziemię i siać zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

kukurydza ziarnowa nie ma ładnie wyglądać na polu ma ładnie ważyć przy sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

Siałem parę lat temu Ceratusa nie polecam mało masy i małe kolby natomiast Fabela polecam masa jak i kolby wzorowe Hubala nie siałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Siał ktos kiedyś Fabella , Ceratus'a lub Hubala ?, 

Siałem Fabella to szału nie było z kolbą i wysokością, a co do Ceratus'a wysoka na lepszej ziemi i po dwie duże kolby a co do Hubala to nie miałem jeszcze go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361
marcinkosmala po lace mozesz posiac lecz najpierw mysisz wytepic drutowce bo nic nie bedzie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Czy ktoś siał  odmiane ES Fireball, belido lub Suprime? Jak one sie sprawdzaja. Mam juz  zamówione Archimedesa, Legiona, Subito i Walterinio. Którą z tych odmian najlepiej posiać na niskim terenie przy łakach? Zazwyczaj kuku tam jest długo fioletowa. I czy  któras z tych odmian może być tez na ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16
52 minuty temu, slawekr6 napisał:

Czy ktoś siał  odmiane ES Fireball, belido lub Suprime? Jak one sie sprawdzaja. Mam juz  zamówione Archimedesa, Legiona, Subito i Walterinio. Którą z tych odmian najlepiej posiać na niskim terenie przy łakach? Zazwyczaj kuku tam jest długo fioletowa. I czy  któras z tych odmian może być tez na ziarno?

na ziarno i ciężka ziemia to raczej kws bym obstawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TadzikC360    16
Co byście polecali za odmianę kukurydzy ciężka ziemia (glina) z przeznaczeniem na ziarno które będzie zakiszane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Ja planuję talisman. Widzilem ze w wynikach coboru miała 1 miejsce w odmianach wczesnych i z tego co pamiętam to już ktoś o niej tutaj wspominał ze dala bardzo dobry plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Duże gospodarstwa bazują na pionierze bo ich na to stać od to rozwiązana zagadka i mnie tylko Polska od zawsze i tak będzie zadowolenie 100% a sąsiedzi się pytają co to za qq mówię że Polska . 590 powodów do kupowania naszych produktów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Po ile kupujecie Talismana?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Miałem zasiane 2 odmiany. Konkurent i Rosomak. Konkurent wyższy, ale sporo cieńsza i kolby mizerne. Natomiast Rosomak niższy, gruby i z większymi kolbami. Panowie a sial ktoś odmianę Rudesta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja zamówiłem Talismana po 330netto


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16
9 godzin temu, petrus87 napisał:

Ja planuję talisman. Widzilem ze w wynikach coboru miała 1 miejsce w odmianach wczesnych i z tego co pamiętam to już ktoś o niej tutaj wspominał ze dala bardzo dobry plon

pisanie że odmiana w badaniach coboru dała jakiś tam plon to trochę mijanie się z prawdą bo my kosimy kombajnem pole po czym jedziemy dalej a w badaniach coboru kukurydza jest po kombajnie co do kolby zbierana z pola bo liczony jest całkowity plon,ciekawe dlaczego nie ma tabeli które odmiany przy koszeniu nie gubią kolb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935
Ułana ktoś sial? , w tym roku z odmianami to jakaś porażka, średnio po 20 zł w górę... poniżej 200 zł /50tys to nie ma zbytnio w czyn wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16
16 godzin temu, zkordalski napisał:

Duże gospodarstwa bazują na pionierze bo ich na to stać od to rozwiązana zagadka i mnie tylko Polska od zawsze i tak będzie zadowolenie 100% a sąsiedzi się pytają co to za qq mówię że Polska . 590 powodów do kupowania naszych produktów 

Może dlatego ich stać bo sieją Pioneera właśnie . Mnie nie stać na  sianie polskich i większości tych z dozbieranymi kolbami , ale na Pioneera mnie stać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

u mnie talisman sprawdzil sie super jak juz wczesniej pisalem 15t na mokro kl4-5 tylko 1 odzywka i potem nie bylo juz szans wjechac od poczatku szla jak burza, napawno warta wydanych zlotowek:)   mogla by byc tylko troche nizsza

Jestem tego samego zdania co ROBZOMBIE , ale jak juz kiedys wygram w totka to tez sobie polskie zasieje :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
5 godzin temu, ThePerkins napisał:

Ułana ktoś sial? , w tym roku z odmianami to jakaś porażka, średnio po 20 zł w górę... poniżej 200 zł /50tys to nie ma zbytnio w czyn wybierać

O.o U mnie nie ma żadne polskiej odmiany powyżej 200zł

Poza oczywistym Rosomakiem 80tys i odmianami z Mesurolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, zetorr6441 napisał:

u mnie talisman sprawdzil sie super jak juz wczesniej pisalem 15t na mokro kl4-5 tylko 1 odzywka i potem nie bylo juz szans wjechac od poczatku szla jak burza, napawno warta wydanych zlotowek:)   mogla by byc tylko troche nizsza

Jestem tego samego zdania co ROBZOMBIE , ale jak juz kiedys wygram w totka to tez sobie polskie zasieje :)

Tylko niektórych zdaniem pajonier to numer jeden i nic go nie przebije, tylkobw wynikach coboru nie góruje nad wszystkimi w każdej grupie wczesności. Nawet nie wiem jak tu porównywać. 

Nie wiem na co niektórzy liczą, że kukurydza zwasze będzie kosztować tyle samo? Przez ostatnie kilka lat cena niewiele się zmieniła i w końcu coś musiało ruszyć jak dowiedzieli, się że jest dobra cena na mleko i przyzwoita na byki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid9336    1

Co do kukurydzy : 

EKOZAR pytałeś o odmianę Dublino.

Powiem Ci że miałem tą odmianę w tamtym roku, wziąłem na próbę dosłownie worek i naprawdę na tej glebie co miałem to wyszła bardzo dobrze.

W porównaniu do Ułana i Rosomaka co miałem na tym samym polu ( chciałem sobie porównać ) to Dublino wyszło najlepiej ( może to zasługa tego Opti Plusa?)

Ułan fajny wysoki, lecz kolba nie za bogata oraz szybko zaczyna usychać.

Rosomak gęsty, kolba duża ale też z duża osadką.

W tym roku na całym areale zasieje Dublino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935
w mleczarni Rosomak 380 zł br, a w sklepie 360 zł.... Ja wezmę pewnie 1 Rosomaka, 2x opcje i coś podobierac z reszty ( Hubala, ceratus, Ułan, fabell, dumka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj