Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

zetorr6441    365

thomas musialy Ci sie odmiany pomylic, bo na przestrzeni kilku lat kazdy susuan jakiego widzialem mial wlasnie tego typu kolby z tym ze nie kazdy takie duze i do konca pelne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mało prawdopodobne, ale możliwe. Wtedy siałem na jednej działce z Rosomakiem(kolba wyżej? Najpierw Rosomak do połowy pola i jak się kończył to wsypałem Susann. Kolba ze skaraju pola, więc mało prawdopodobne, żeby trafiły się nasiona Rosomaka. Chodziłem po polu i nigdzie takiego dzioba nie widziałem. Na samej końcówce z klina wsypałem Suanito, bo Susann mogło nie wystarczyć, ale kolba zerwana z innego miejsca. Suanito miało nasiona wielkie jak paznokieć na małym palcu a tu normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

więc wychodzi że u każdego ten susan wygląda inaczej????Nie sieje z tej hodowli nic i chyba dobrze

ortografia

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Kukurydza Es Crossman dobra na kiszonkę i ziarno ? Potrzebuje kukurydzy na IV-V klase gleby a sieję dopiero drugi rok :( Ostatnio miałem pioneera p7902 i wyrosła na 3.09 metra średnio :D Doradźcie prosze. północna lubelszczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Ja mam na 3-4 klasie kukurydzę i jakoś nie wyobrażam sobie jak na 5 może być :) Chyba że tylko u nas jest tak że pomiędzy 4 a 5 jest ogromna różnica. 

W tym roku zobaczę różnice pomiędzy mesurolem a opti plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Na 3 4 to pszenice mozesz siac u mnie tylko 4-6 kuku jest siana na kiszonke i plon zadowalajacy to zalezy jeszcze od opadow ostatnie 2 lata byly sprzyjajace oczywiscie jak byla susza to niecale 2.5 m miala teraz sialem sussan i sudrix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie sieje na V klasie ale mokrej to rośnie konkret obornika z 50 to  idzie. A na piachu V klasa to idzie 70 ton obornika no i kukurudza rośnie jak na drożdżach oczywiście jak woda jest. Nawozu tez jest konkretnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Muszę kiedyś spróbować na tej 5 tylko muszę doprowadzić do porządku. Teraz na 3-4 jest i obornika też idzie dużo. Teraz sprawdzę Rosomaka i jego kolby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

W tym roku tez mam zamiar nabyc rosomaka bo widze tu sporo dobrych opini a nie widze sensu placic po 500 za jednostke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

W tym roku był saxofon no to gdzie bardzo górka była to slabawo ale z całego pola wynik fajny. Nawożenie to 200 kg soli 200 fosforanu i 350 polifoska do tego 300 mocznik. I 500 kg wapna jurajskiego. Różne odżywki później pryskana na chwasty przedwschodowo 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

ja sialem sussan i sudrix okolo 3.5 ha nawozenie pod calosc obornik po okolo 40 t/ha i z 10 tys gnojowicy z bykow nawozy 500 poli6 300 mocznik 100 kizeryt i to na ha w tym roku poszebl majster powschodowo bo perzu sie trafialo kosze mengelka 290 raz w kolo i pelna przyczepa d47 z nadstawkami dorobionymi 70cm okolo 72 rzadki byly to te 35 przyczepy 2 pryzmy z folii 8 dlugie kazda po 30 i wys to nie wiem tak ponad 1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Znajomu mial miedzy innymi podlasiaka to mowi ze przy koszeniu duzo kolb odpadalo tez kosi mengelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3

Polecam FARMFIRE,FARMGIGANT,FARMPILOT,FARMPLUS z hodowli Farmsaat, nie bede zachwalał- wyniki można sprawdzić w COBORU, mam tu na myśli plonowanie na ziarno jak i na kiszonke ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

w badaniach coboru w plonie zielonej masy zadna z tych odmian nie zachwyca w ziarnie rowzniez....   sa lepsze

takze jak juz chciales zachwalac te odmiany to bylo o coboru nie wspominac chociaz okazuje sie ze nie wszyscy tam zagladaja skoro dalej sieja te polskie wynalazki, oszczedzajac 200zl na ha a tracac 1000 czy wiecej

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251

No ale w publikacjach coboru jest mało odmian do porównania. Nie ma chociażby Sudrixa, Susann i wielu innych. Chyba że źle szukam?
http://www.coboru.pl/DR/porownanieodmian.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
12 godzin temu, kornel napisał:

Polecam FARMFIRE,FARMGIGANT,FARMPILOT,FARMPLUS z hodowli Farmsaat, nie bede zachwalał- wyniki można sprawdzić w COBORU, mam tu na myśli plonowanie na ziarno jak i na kiszonke ;-)

Fajne odmiany,ale czemu takie drogie???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

w publikacjach masz podzial na centralne i regionalne poszukaj we wwczesniejszych latach i znajdziesz napewno jak nie w centralnym to w regionie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i chciałem się Was poradzić. Mam 1ha pola które całe jest pod wodą(taki rok) narazie nic nie zasiałem, ale wydaje mi się że kukurydza będzie najlepszym rozwiązaniem. Siew będzie w połowie maja, o ile się wjedzie. Jaką odmianę wybrać na taki teren, myślę że fao max 240? Poproszę propozycje na ziarno i na kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A wymłócisz jak będzie taki rok jak ten? Jęczmień bezpieczniejszy pod względem zbioru na pewno ale nie wiem jaka ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj