Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianzetor9540    2705

Ma ktoś o niej informacje? Nie widzę jej w żadnym katalogu. Kolega wziął 9 jednostek, to zapłacił po 345 za jedną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16
Dnia 2.02.2018 o 23:39, Eliot napisał:

Typowo polskie podejście,nie ważne żę 2 razy coś jest droższe ,ważne że są gratisy,9_9
Myśle że warto sprawdzić sobie wyniki coboru, pioner tam jakoś nie miażdzy innych chodowli.Sam w tym roku dam szanse polskim odmianą ,ale nie skreślam ich bo kiedyś to i to,czasy się zmieniają.Samochody niemieckie kiedyś a dziś to to samo????,Kupująć  nowy samochód kierujesz się ich opiniami marki z np. 2003 czy opinią aktualną na dzień dzisiejszy o ich produktach???to samo ma się z rolnictwem,napisałęm kiedyś żę ta różnica miedzy odmianami zachodnimi .a naszymi powoli staje się coraz mniejsza<widzę to po wynikach coboru ,i u znajomych na polu>.Zeby nie było ,sam sieje zachodnie,ale w tym roku będzie pierwszy raz rosomak i hubal,oraz zachodnie jak co roku.

Różnica jest olbrzymia. Na coboru nie patrzę od dawna , w praktyce wychodzi inaczej . Gdyby polskie odmiany były coś warte duże gospodarstwa ny na nich bazowały , ale puki co bazują na Pioneerze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Na ziarno to moze i tak a na kiszone to co za roznica jak nie zrobisz nawozenia porzadnego i ochrony to ci 1000 za jednostke nawet nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Masz racje z nawożeniem , ale zważ plon kiszonki wagą , wtedy wychodzą różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89

Sial ktos kukurydze na ziarno o fao nizszym niz 210? Jak tak to jaki plon ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Miałem 2 lata temu cedro fao 200,bo trafiła mi się taka na słowo dzierżawa,nawet zadowolony byłem,fakt nie miałem tego dużo dosłownie 1,15ha nie było co już zasiać padło na kuku,i powiem że 9t z kawałkiem było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89
4 minuty temu, Mari82 napisał:

Miałem 2 lata temu cedro fao 200,bo trafiła mi się taka na słowo dzierżawa,nawet zadowolony byłem,fakt nie miałem tego dużo dosłownie 1,15ha nie było co już zasiać padło na kuku,i powiem że 9t z kawałkiem było.

A wilgotnosc mierzyles? Mam 8 ha zyta i chce skosic to na zielonke a w to miejsce posiac qq o niskim fao. Dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Mari82 Dlaczego tak niskie FAO, kiedy zamierzasz kosić żyto. Ja w tym roku gdzieniegdzie to i 20 maja chyba siałem FAO 280 i wszystko ok. W listopadzie nadawała się do koszenia, tylko pole nie pozwalało. W centralno-wschodniej PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
Napisano (edytowany)

Wilgotność już dokładnie nie pamiętam,ale wiem,że mieściłem się do 30,było chyba albo 25 albo 27,i wiem że dużo wcześniej mi zeszła niż moje późniejsze odmiany.kuzyn często cedro sieje po życie na kiszonkę.

Damianzbr,ja nie sieję po życie,kolega podlasiak89 pytał.Ja sieję od 220 do240 ma ziarno,po to żebym sobie spokojnie wcześnie z pola zejść i nie młócić w wodzie.W tym roku raczej zostanę napewno przy: Lokata 220,mas 15p ,stefixa z ragt nie mogę kupić,i zastanawiam się nad silvinio z kws,miał ktoś ją?ewentualnie coś z dkc bo nigdy nie miałem,dostałem oferte z farm sat ale średnio podoba mi się odmiany na ziarno.

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89
23 minuty temu, damianzbr napisał:

@Mari82 Dlaczego tak niskie FAO, kiedy zamierzasz kosić żyto. Ja w tym roku gdzieniegdzie to i 20 maja chyba siałem FAO 280 i wszystko ok. W listopadzie nadawała się do koszenia, tylko pole nie pozwalało. W centralno-wschodniej PL.

Wlasnie pierwszy raz chce skosic zyto i nie woem czy qq z dluzszym fao sie sprawdzi bo wiadomo wiosna bywa rozna i nie wiadomo kiedy zejdzie zyto i kiedy posieje kukurydze. Czyli mowisz ze smialo mozna posiac z dluzszym fao? Na suwalszczyznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Na twoim miejscu i twojej lokalizacji po życie siał bym max do220 fao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89
17 minut temu, Mari82 napisał:

Na twoim miejscu i twojej lokalizacji po życie siał bym max do220 fao

Tez obawiam sie pozniejszego fao ale kolega wyzej napisal ze mial z 280 fao . a mozesz polecic jakas odmiane z krotkim fao na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Dorka 180 zwłaszcza na północ


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89
20 minut temu, ASZv3 napisał:

Dorka 180 zwłaszcza na północ

U kogo mozna ja dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Mari82  Haha, faktycznie, machnąłem się w odpisywaniu.

@podlasiak89 na ziarno do suszenia czy w rękaw zakisić na mokro? Jak to pierwsze i na północy to faktycznie szukaj coś z przedziału 190 - max 240 FAO. A jak na mokro w rękaw to w sumie bez różnicy, trochę później skosisz, kombajnista sita bardziej otworzy i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89
7 minut temu, damianzbr napisał:

@Mari82  Haha, faktycznie, machnąłem się w odpisywaniu.

@podlasiak89 na ziarno do suszenia czy w rękaw zakisić na mokro? Jak to pierwsze i na północy to faktycznie szukaj coś z przedziału 190 - max 240 FAO. A jak na mokro w rękaw to w sumie bez różnicy, trochę później skosisz, kombajnista sita bardziej otworzy i będzie dobrze.

Na ziarno do suszenia ew. do sprzedazy. Dzieki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361
podlasiak89 dorke można zamowic w Bigagro.

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
Dnia 31.12.2016 o 13:31, zetorr6441 napisał:

Badam kiszonke co roku . w ubieglym mialem wiekszosc subito i wyszlo 36% skrobi takze na taka susze wynik super, w tym roku wyszlo 39% skrobi.  na kopcu glownie subito, sumaris,LG30.275 Archimedes. Na oddzielnym mam 30.275 zobaczy jesienia jak zbadam kiszonke czy ta propaganda LG Animal Nutrion ma pokrycie...  

I jak przedstawiały się wyniki analizy LG? Jaką miała strawność? Jak ją możesz porównać do Sudrixa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

strawnosc75% badalem ja dopiero w pazdzierniku2017 zywieniowiec mowil ze wynik piekny, w grudniu badalem z tego roku i wyszlo 74.8  i sm 35 z subito, sudrix, archimedes lg30.275 takze ta ich strawnosc nie do konca jest wyzsza od reszty. Badane w labo-expert i proby brane laska z gory kopca w kilku miejscach takze wyniki wiarygodne.

napewno nizsza ciensza lodyga wiecej lisci mocniejszy stay gren i wigor wiosenny jakiego nie widzialem w zadnej odmianie, od poczatku ostro rusza i wyglada jak salata , ogolnie fajna odmiana i  napewno warta swojej ceny:)

 w tym roku na kiszonke archimedes, surprime, Lg30.275 i subito na 6kl

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam

Ktoś może wypowiedzieć się na temat kukurydzy firmy farmsaat ? Oglądając wyniki plonowania, odmiany tej firmy wydaja być się ciekawą ofertą na rynku. Ktoś siał kukurydzę tej firmy ? Jakieś porównania na tle innych odmian ? (kukurydza oczywiście na ziarno) Planuje zasiać na słabszych stanowiskach, na południu Polski (woj. śląskie). Z góry dzięki za opinie ;) 

Edytowano przez LatajacyBober

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

ja sieje teraz drugi rok Farmsaata,kukurydza naprawdę z potencjałem,ze względu na kształt nasion i budowę rośliny podobne do KWS tylko z bogatszym ulistnieniem,jest facet co sieje już trzeci rok na słabszej ziemi FARMFANCY i jest zadowolony,ta odmiana nie jest droga i sprawdza się się,nie jest to odmiana do bicia rekordów ale to nie o to chodzi tylko o to żeby na niej zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie w okolicy w tym roku nastawiali tabliczek Faarmsaata gdzie się tylko dało. Ale niczym się nie wyróżniała od innch. Ładna ale nie za te pieniądze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj