Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

majes    5

sial ktoś odmianę Babexx na ziarno? Możecie coś o niej napisać? Jaki plan, wilgotność,


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Sieje ją co roku w miarę fajna odmiana ale na suchsze kawalki. Na mokrzejsze lepiej zdaje odmiana xxilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Saxxofon sprawdzona odmiana w dobrej cenie,radzi sobie nawet w czasie suszy choć nie ma efektu zielonego liscia.Każdego roku biorę tę odmianę pod uwagę wybierając materiał siewny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

witam pierwszy raz sieje kukurydze i zaproponowano mi KWS Ricardinio na ktora ostatecznie sie zgodzilem mozecie mi powiedziec jakie doswiadczenia macie z ta odmiana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

wita czy kukurydza z 2016 z marca wzejdzie, kolega mi taka proponuje zostalo ok 1 ha do obsiania i w zwiazku z tym moje pytanie odmiana dkc 3350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Oczywiście,siałem w tym roku taką pakowaną w 2015roku i powschodziła bardzo dobrze.Jeśli była przechowywana w suchych warunkach to nie ma obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

ok dzieki za odp czekac na probe w doniczze to nie ma juz czasu za bardzo wiec jutro ja biore i sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Oczywiście ,że kuku z poprzednich lat nadaje się do siewu o ile jest przechowana dobrze czyli musi być sucha . Ja nawet sieję kuku 3 letnią ,co zostanie .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

koledzy na qq widzę żółte jajeczka co z tym zrobić ? QQ ma 3-4 liscie i w tym tygodniu lumax ma lcieć strasznie zachwaszczona, sieje 1 raz qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

3-4 liście qq, chwasty bujają i lumax? Zapomnij szkoda kasy sprobuj oddać moze przyjmą i bierz majstra czy co tam, po lumaxie bedziesz poprawial


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

Jak 3-4 liść to sam Lumax już tak nie bardzo ale z dodaniem do niego Nikosha lub innego tego typu środka powinien jeszcze zadziałac.. Na pewnie nie sam w takim momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Lumax spali dwuliścienne a proso przypali i odbije.kukurydzy nie zaszkodzi ale na jednoliścienne słabo podziała.Pryskałem kiedyś jak miała 4/5liści i musiałem poprawiać nikoshem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

Dlatego może warto od razu dodać do lumaxa nikosulfruron by uniknąć jeszcze raz jezdzenia w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

U mnie też coś gryzie ale na razie tylko jedna roślina troszeczkę liscie ma obgryzione... Zeonem ją potraktuję tylko niech sie pojawi więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

Koledzy pierwsze wrażenia siane 3 odmiany osobno na każdą sekcje najlepszy podlasiak potem dkc 3350 a najsłabiej mas 26k zobaczymy jaki będzie efekt końcowy ale wychodzi chyba że nie warto  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

To ze ma lepszy start nie oznacza ze będzie lepsza no ale ładny eksperyment zrobiłeś. Daj znać za miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Grad poszedł 3 dni temu .... pocięte liście ale rośliny na piasku mają 100-110cm , glina ok 70cm, mocznik poszedł 200kg/ha idzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Poczekaj miesiac bo te na piasku mogą już zostać przy 110cm :P idzie aż miło, 25mm dostała w tym tygodniu to jak ma nie iść.
U mnie na razie wielkich różnic nie widać, ale surpreme i subito najładniejsze od początku. Rajka legiona między nimi od początku po wschodach już była jaśniejsza i jest delikatnie niższa


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy pierwsze wrażenia siane 3 odmiany osobno na każdą sekcje najlepszy podlasiak potem dkc 3350 a najsłabiej mas 26k zobaczymy jaki będzie efekt końcowy ale wychodzi chyba że nie warto  :)

 

U mnie Mas najładniejszy w całej okolicy .Czarny dywan .Kardona istna mozaika .Na glinie najgorsza .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj