Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

marulekk    5365

co siejecie po życie na kiszonke na piachy ?

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Ja po gorzowskiej planuje Eduardo i dkc2788 tak żeby później się zgrały z 250 sianą w terminie. Ale może są lepsze propozycje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kukurydzy Syngenta Calo. Podobno odmiana lepsza od Talismman. I w promocji taniej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
13 godzin temu, Rolnikzkujww napisał:

Co sądzicie o kukurydzy Syngenta Calo. Podobno odmiana lepsza od Talismman. I w promocji taniej wychodzi.

Calo dobra odmiana, miałem w tym roku na VI klasie piasku. Plon 11t/ha ale warunki były dobre, wody miała. Odmiana o ładnych długich kolbach. Na piasku radzi sobie świetnie tylko gorzej bym powiedział ze suszą bo było 2 tygodnie bez deszczu w czerwcu to strasznie zwijała liście. Na drugiej połowie pola obok na takiej samej ziemi miałem Pioneera to on dużo lepiej wyglądał no i lepiej plonował bo 14t wyszło ale pod niego poszedł obornik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

W tym roku miałem kissmi i podłóg Hulka słabo wyszła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
17 godzin temu, maniekc360 napisał:

Kissmi to chyba prawie to samo co Baobi.

Wydaje mi się że się różnią, baobi bardziej gruba lodyga i chyba mniejszej szerokości liście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

zamawiacie już nasiona czy czekacie?

co sądzicie o dkc 3888?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Ja sieję na ziarno i czekam do ostatniej chwili co się będzie działo z cenami nawozów, nasion kukurydzy, i ogólna geopolityka.

Na pewno na blisko połowie przeznaczonego  areału zasieję inne rośliny tylko na dopłaty. Przy cenach mokrej kukurydzy z jesieni 2023 

nie ma mowy o wyjściu na 0 z kosztami tylko idziemy na głęboki minus. Nie zapowiada się aby coś się zmieniło w polityce do ukrainy,

ciekawi mnie jedynie  jaka kolejna branża będzie miała problemy przez nadmierny import, może huty, kopalnie lub coś z budowlanki 

zaczną ciągnąc. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
10 godzin temu, Okisz napisał:

zamawiacie już nasiona czy czekacie?

co sądzicie o dkc 3888?

Właśnie miałem zamawiać ale zawsze coś, a biorę kilka odmian od różnych przedstawicieli 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
2 godziny temu, Pajej napisał:

Właśnie miałem zamawiać ale zawsze coś, a biorę kilka odmian od różnych przedstawicieli 

ja od 3 lat sieje mas43p

w tym roku chciałem wziac własnie tą DKC 3888 i moze Pioniera P9241

ale staram sie tak zamawiać zeby mi nie zostawało nic na kolejny sezon... a jak juz to jakies małe ilosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5053

Siał ktoś Kukurydzę  LG 31.240? Ziarnówka lekkich mozaikowatych glebach by z tego wszyła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1001

Pozwolę sobie zauważyć że odmiany  QQ plonują również regionalnie - dlaczego nie wiem ale warto się kierować obserwacją co dzieje się na pobliskich podobnych polach  u sąsiadów i wybierać te najlepsze -pod warunkiem że sąsiedzi powiedzą prawdę co sieją .Nie rozumiem jak dla krów mlecznych można siać denty albo na piaskach 85 000 to podstawowe błędy -choć krowę znam bardziej z obrazka ale wiem że dobra kiszonka to flint .A tu tłuczecie prośby o opinie z nie wiadomo jakiego końca Polski . Udało mi się kupić paletę mas 22r  po ciut ponad 400 zł  -wprawdzie z 2022 ale z odnowionym świadectwem szukam odmiany Bonifoxx jakby ktos miał namiar to proszę info 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    312

Dobre pytanie zamawiać czy nie. Ja z farmsatu tylko zamówiłem, mas i pionier czeka na lepszą cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4
Dnia 22.12.2023 o 22:53, damianek2019 napisał:

Też chciałem tego BAOBI ale piszecie niesmaczna więc dalej się zastanawiam .a gewont też strawność nie za ciekawą ma. Na piach z Polskich co byście polecili wysokie FAO?

Z polskich furman się super udaje, jak i perseus

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
Okisz napisał:

zamawiacie już nasiona czy czekacie?

co sądzicie o dkc 3888?

Zamówione już 100% nasion i qq i słonecznika. 80% u mnie idzie kws kidemos i aldo reszta to odmianybna próbę,a że słonecznika 100% LG w tym roku. okolice Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

A jak ci ten słonecznik wypadł?siejesz już parę lat?ja w tym troku dkc 3595 i p8834 na ziarno 

39 minut temu, Uszek1988 napisał:

Zamówione już 100% nasion i qq i słonecznika. 80% u mnie idzie kws kidemos i aldo reszta to odmianybna próbę,a że słonecznika 100% LG w tym roku. okolice Wrocławia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1001
2 godziny temu, KacperDemczuk napisał:

Dobre pytanie zamawiać czy nie. Ja z farmsatu tylko zamówiłem, mas i pionier czeka na lepszą cenę 

nie będzie lepszych cen chyba że w przyszłym roku jak dystrybucji zostaną tony nasion -a nie zostana bo nie ma alternatywy dla QQ -co soja ? słonecznik? te uprawy taka sama ułuda na zysk jak QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj