Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Strongman    3214
Dnia 27.11.2023 o 12:29, robertrolnik27 napisał:

Popieram przedmówcę. Duzooooo odmian jest co wybierać aż człowiek głupieje. Polećcie jakieś odmiany na ziarno i kiszonkę. Ziemię 4-5 klasy, Polska centralna. 

Na pewno kupuje Pioneer 8834 i 9241 ziarnowki co jeszcze polecacie? Z Pioneera trzeba wziąć 15 worków to 16 darmowy z kws na 10 ha wtedy 500 zł wrócą. 

Piszcie śmiało za co warto dać więcej a która tańsza i dobra. 

P8754

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
przez tą rolnicza grupę zakupowa na FB ktoś z was kupował. Ceny atrakcyjne e porównaniu do innych sklepów internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    309
2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

przez tą rolnicza grupę zakupowa na FB ktoś z was kupował. Ceny atrakcyjne e porównaniu do innych sklepów internetowych.

Już od tamtego roku korzystam, jak narazie brak zastrzeżeń. Płatność dopiero po otrzymaniu zamówienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

na piach polecam aniske, bardzo dobrze sobie radzi a jak złapie trochę warunków to kolby potężne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
KacperDemczuk napisał:

2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

przez tą rolnicza grupę zakupowa na FB ktoś z was kupował. Ceny atrakcyjne e porównaniu do innych sklepów internetowych.

Już od tamtego roku korzystam, jak narazie brak zastrzeżeń. Płatność dopiero po otrzymaniu zamówienia 

dzięki. Zapytam swojego stałego dostawcę ile proponuje za nasiona. Jeżeli będzie miał gorsza ofertę to trudno ale trzeba liczyć każdy grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

już to pisałem wiosną że na Ukrainie te same nasiona za połowe ceny można kupić, można sobie na olx.ua nawet znaleść worki po 80 tys nasion to koszt 220-250 zł. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Wpisujesz na fb Rolnicza Grupa Zakupowa albo Agronom Michał i dołączasz do grupy lub pisz na priv na konto Agronom Michał. Również polecam grupę dużo taniej wychodzi niż w lokalnych punktach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
16 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Dokładnie. Tańszy materiał siewny - super. Tanie ziarno paszowe - beee, uuu, niszczą polskie rolnictwo.

Czyli mamy sprzedawać tanio ziarno  przez ukraine, a materiał siewny kupować drogi bo ? 

 

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877
2 minuty temu, mirekcich napisał:

Czyli mamy sprzedawać tanio ziarno  przez ukraine, a materiał siewny kupować drogi bo ? 

 

A co na to producenci ziarna na nasiona?

Ciężko jest pogodzić interesy wszystkich. To tak jakby poruszyć "problem" taniego ziarna z ukrainy na forum hodowców trzody chlewnej/drobiu bazującej na kupnej paszy, czy właścicieli mieszalni pasz. Przecież niektórzy z nich zarobili na tym grube miliony.

Dla większości AF, czyli półrolników czyli bazujących tylko na prostej uprawie roślinnej to jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5353

ciekawe czy ukraińska kukurydza gdzie sa super ziemie  urośnie na naszych Polskich piaskach- mozaikach 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Ostatnio na jakimś portalu typu farmer czy coś była lista podmiotów które sprowadzały kukurydze z ukrainy i po kolei były tam firmy nasienne

z samej czołówki także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Przecież tam mają swoje poletka pionnier, kws, lidea, mas. 

Słonecznik już zamówiony u somsiadów, akurat tego to tam jest wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
34 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

A co na to producenci ziarna na nasiona?

Ciężko jest pogodzić interesy wszystkich. To tak jakby poruszyć "problem" taniego ziarna z ukrainy na forum hodowców trzody chlewnej/drobiu bazującej na kupnej paszy, czy właścicieli mieszalni pasz. Przecież niektórzy z nich zarobili na tym grube miliony.

Dla większości AF, czyli półrolników czyli bazujących tylko na prostej uprawie roślinnej to jest problem.

Wiemy dobrze, że to idzie po prostu w stronę wyzysku ,tego najniższego ogniwa .Jeśli rolnik kupi,to cena się utrzyma, a jeśli nie, zaczną się "cudotworcze"rabaty  ... każdemu wzrastają koszty produkcji, to ja się pytam komu ja mam cenę podnieść? Wiec umoralnianie cen materiału siewnego jest conajmniej nie na miejscu. Jesli ktos robi mnie w konia ,to mam nastawić drugi policzek?

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Możesz, jeśli za tyle znajdziesz. Tylko przy nasionach z UPAdliny uważałabym na GMO, bo jak Ci je wykryja to będziesz miał problemy. PIORiN i inne inspekcje nie dadzą ci żyć ...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Ceny materiału siewnego to i tak jest jakiś kosmos niezależnie zboża czy kukurydza.

Wielkie firmy nasienne i tak cały czas dążą do tego żebyś nie mógł siać swoim nasieniem tylko kupował od nich co roku.

Dla takich "rolników" jak yacenty to nie problem ale dla prawdziwych dość spory.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj