Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

daniel1602    5

SIEJĘ JUŻ 3 ROK SUMARISA Z SU NA CZWARTEJ KLASIE GLEBY-GLINA, CHCIAŁBYM COŚ LEPSZEGO WYPRÓBOWAĆ, CO BYŚCIE MOGLI POLECIĆ?????????????????????????????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jak nie będziesz już krzyczał to polecam np Sucorn w nowych klimatów SU ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Pisanie z CapsLk to wykrzyknik ;)

  • Haha 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1602    5

ok , nie wiedziałem :) 

 

A coś niekoniecznie z SU byłoby lepsze ? Myślałem o Quentin bądź Codimail z IGP. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Luz xD;)

Jeśli chodzi o dużo masy z dobrym zaziarnieniem kichy to poza tymi z SU polecam Codiese, Barulę, Schelem.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
14 godzin temu, Buszido007 napisał:

Siał ktoś w zeszłym sezonie odmianę Codiese? Jak wypada na tle innych odmian? Szukam czegoś na stanowisko okresowo suche, pagórkowate😉

codiese__l_65f933ada9b125b2c9049aa1ffde4fee.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Armand jak tam po Ostródzie? 😛

Wczoraj lekkie zmęczenie, a dziś już normalnie ;) Byłeś?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19712
2 godziny temu, radekz200 napisał:

Armand jak tam po Ostródzie? 😛

Trzeźwieje😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charnas    3

Jak ktoś szuka rosomaka to w Łosicach w centrali nasiennej mają jeszcze kilka worków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walus90    0

Witam.

Siał ktoś ostatnio KWS Podium na ziarno?  Ja miałem i oddała 7.5t/ ha przy wilgotności 27%. Klasa ziemi 4. Odmiana nie wysoka ale jakoś poradziła sobie z suszą.  Co powiecie o tej odmianie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster321    21

Witam chciałem sie wasz zapytać   jaka odmiana da wiecej masy  baobi czy Codigreen  na 5  i 6 klasie i jaka wysokosc jej jest ??

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Na pewno nie Codigreen.

Polecam w tym temacie Codiese, Surprime, Schelem. Z ciut niższym FAO - Barulę.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

majster321 baobi już dwa sezony w coboru numer jeden pod względem masy. u mnie na 5 klasie gdzie załapała trochę wody to spokojnie 3.5 .w dobrych warunkach do 4 m spokojnie by dała radę dobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Może tu ktos pomorze, szukam odmiany z caussade. Na worku były tylko numery ID 17836 (CSM16212)

Wujek google po numerze niewiele chciał znaleźć, ale wyszperałem takie opracowanie:   http://www.coboru.pl/Publikacje_COBORU/Diariusze/diariusz_145.pdf

Pojawia się tam na stronie 17 przedostatnia pozycja. Prawdopodobnie wycofana w 2018, ale ani słowa o nazwie handlowej tej odmiany. Może ktos cos? Znajomy bardzo zachwalał.

Resized_20200203_213102.jpeg

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster321    21
23 minuty temu, ASZv3 napisał:

Na pewno nie Codigreen.

Polecam w tym temacie Codiese, Surprime, Schelem. Z ciut niższym FAO - Barulę.

a codigreen na co jest tak       a codiese na jaką klase  ziemi  i jak wysokosc kukurydzy 5.6 klasa 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Ja wzialem 2 worki codigreen na probe, bo mi polecil gosc z magazynu, mowi ze sial i na piachu mu uroslo ladnie, tylko bardzo rzadko trzeba siac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster321    21

 jaka cena była jaka  siła kiełkowania        i na jakiej bedziesz ziemi siał i czy na kiszonke czy na ziarno bo ja na kiszonke bede  chcial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster321    21

jaką kukurydze polecacie na kiszonkę na  mase moze być na biogaz    aby było duzo masy  jakie odmiany ????  5.6 klasa 

Edytowano przez majster321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Planuję zasiać kuku na ziarno... Jaką sprawdzoną polecacie na kl. 3? I tak z odskoku myślę o wsiewce z lucerny w koniczyne.... robicie tak? 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Werena, Pandoras. Taki podsiew ma nikłe szanse powodzenia.

11 godzin temu, majster321 napisał:

jaką kukurydze polecacie na kiszonkę na  mase moze być na biogaz    aby było duzo masy  jakie odmiany ????  5.6 klasa 

Codiese, Schelem, Sudrix, Surprime, Barula


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj