Skocz do zawartości

charnas

Members
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

1 obserwujący

O charnas

 • Ranga
  Nowicjusz
 • Urodziny 13.03.1989

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Jeżeli pytasz o ten bolec w smoczku to ma on być od góry.
 2. U mnie od ok 25 szt jest jakieś     U mnie są stopnie na jakieś 10-12 cm wysokości, z 15 cm długości     U mnie z kojca 25 szt. jest jakieś 15 m3 obornika, tak więc od 100szt. będzie to 60 m3. Wg internetów 1m3 waży ok 800 kg, tak więc wyjdzie ci 48 tony.
 3.   Kolego odradzam, mam taki w jednym kojcu izolatkowym, tucznik musi stukać w blaszkę żeby spadała mu pasza, zakres regulacji jest bardzo wąski i jedna sztuka dlugo musi przy takim stać i pracować żeby się najeść. Do tego niewygodne nasypywanie bo automat wysoki i wąski. Juz lepiej tubomacik jakiś albo skrzynkowy.
 4. Jeżeli chcesz iść zgodnie prawem, to powinieneś zsumować obecną i planowaną produkcję i wyjdzie ci 600 x 0,14 DJP = 84 DJP. Czyli kwalifikujesz się już teoretycznie do sporządzenia karty informacyjnej przedsięwzięcia, po której rozpatrzeniu RDOŚ wyda opinię, czy potrzeba raport środowiskowy czy nie.   Jest też inna droga, trochę naciągana i ryzykowana. Jeżeli budowałbyś na ściółce, to przedstawiasz to do pozwolenia na budowę jako np magazyn czy garaż, a dopiero potem sobie adaptujesz na chlewnie. Tyle że jeśli się np sąsiadowi nie spodoba że ot tak sobie dobudowales w praktyce chlewnie, to może donieść że użytkujesz budynek niezgodnie z przeznaczeniem.
 5. Witam. Co do ceny dokumentacji do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, to kontaktowałem się z 3 biurami piszącymi wnioski środowiskowe, i cena za Kartę Informacyjną bardzo różne: 1 500 zł, albo 3000 albo 5000. Odpowiednio w nich jeżeli karta nie przejdzie to potrzebny raport środowiskowy i trzeba dopłacić analogicznie 4 500, 3000, albo 5000 zł w tych 3 biurach. woj lubelskie
×