Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Gość   
Gość
37 minut temu, tess napisał:

Planuję zasiać kuku na ziarno... Jaką sprawdzoną polecacie na kl. 3? I tak z odskoku myślę o wsiewce z lucerny w koniczyne.... robicie tak? 

Hardware mogę poleci z całym szacunkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
Dnia 10.02.2020 o 17:28, majster321 napisał:

 ktoś miał moze wsiane   kukurydze cs baobi  jakie opinie  ile masy    na kiszonke jaka gleba ziemi i    jaka wysokość roślin ?????????

Miałem baobi, bardzo wysoka kukurydza, liściasta, długo zielona, miałem na IV klasie, na glinie. W porównaniu do najtańszej odmiany Nimby, to 2 razy więcej masy i kolb, i nie wyległa, głowni też nie było za dużo. Na wilgotnym stanowisku Baobi miała blisko 4m, a na suchszym prawie 3m. W tym roku obsiewam połowe areału tą odmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

ja planuje Codizouk  i hulk i nurtuje mnie baobi  co myślicie  chce 2 odmiany wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster321    21
8 godzin temu, sylwek23111 napisał:

Miałem baobi, bardzo wysoka kukurydza, liściasta, długo zielona, miałem na IV klasie, na glinie. W porównaniu do najtańszej odmiany Nimby, to 2 razy więcej masy i kolb, i nie wyległa, głowni też nie było za dużo. Na wilgotnym stanowisku Baobi miała blisko 4m, a na suchszym prawie 3m. W tym roku obsiewam połowe areału tą odmianą.

a ma pan moze jakieś zdjęcia  baobi  jak wyglądała ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Niestety nie mam zdjęć, w mojej okolicy w maju spadło jakieś 300 l/m^2, wodę przez tydzień łopatą spuszczałem, tak, że kukurydza miejscami wymokła. Co do tych suchszych miejsc to nadal była to IV klasa ziemi, a na typowym piachu Nimba nie przekroczyła nawet 2m. Teraz zamówiłem 50% Baobi, 40% Kissmi i na próbę Hulka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster321    21

A  ile pan sieje tego baobi  dobra odmiana ?   na jakie ziemie macie tam     i  jaka wysoka byla   do kombajnu  i czy na kiszonkę czy na ziarno bo ja szukam na  kiszonkę  duzo masy 

+1pkt za notoryczne cytowanie poprzednich postów

Edytowano przez Bartek933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Albo jestes jakis dziwny, albo jaja sobie robisz, zadajac caly czas te same ( bezmyslne) pytania..

@Primula94 dziwny jest ten świat a Ty zachowuj się kulturalnie wobec innych użytkowników forum

Edytowano przez Bartek933
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Żeby rozwiać kolegi wątpliwości, Uprawiam ok 10 ha kukurydzy, w tym 6ha na kiszonkę, z czego 3ha będzie Baobi. Resztę już napisałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562
17 godzin temu, ASZv3 napisał:

Werena, Pandoras. Taki podsiew ma nikłe szanse powodzenia.

Codiese, Schelem, Sudrix, Surprime, Barula

 

 

 

Potwierdzam. BG12 lucerny brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
radzioRS napisał:

ja planuje Codizouk  i hulk i nurtuje mnie baobi  co myślicie  chce 2 odmiany wybrać

codizuka gdzies dostaniesz jeszcze?

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Miałem Baobi zdjęcie w mojej galeri na którym jest JD z forszajem w oddali własnie ta odmiana klasa ziemi 5-6. Wysokość ładna ale kolba bez szału Walterinio miało lepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

🙄😅 😛

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
Dnia 7.02.2020 o 20:52, Kamil_NH napisał:

Które odmiany z Pioneera na ziarno polecicie jako wiernie i stabilnie plonujące?

A którą z maksymalnym potencjałem z przeznaczeniem na ziarno na działce która będzie nawadniana?

Dnia 10.02.2020 o 10:19, sylwek23111 napisał:

Sprawdź sobie wpisując na dole strony swoją lokalizację, może akurat będą jakieś pola w Twojej okolicy: https://www.e-pole.pl/mapa-plonowania-kukurydzy-w-polsce-w-roku-2019

Sorki jeszcze tydzień temu mapa działała

Dostałem wiadomość od Cortevy, że mapka już działa

https://www.e-pole.pl/mapa-plonowania-kukurydzy-w-polsce-w-roku-2019?fbclid=IwAR3LCs5o0h20CjqyUt9-p1Q6Pw_4gs-sTbNOlIyW8nl1SQABdLOr8_6WCzI

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Ja znowu zastanawiam się nad Robleto z Osevy na kiszonkę. Macie jakieś doświadczenia? Schelem to dent więc na kichę chyba lipa

Edytowano przez Troker1979
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek96    8

Co polecacie za odmiany na ziarno na wczesny zbiór żeby jeszcze w sensownym terminie pszenżyto posiać. Myślałem o FAO do 230. Ziemia klasy 3b o niskiej zawartości materii organicznej i pH ok. 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Posiadam do sprzedania podsiewacze nawozu do siewnika kongskilde variosem. https://www.olx.pl/oferta/podsiewacze-nawozu-do-kongskilde-variosem-CID757-IDDIrSY.html Jakby ktoś był zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

A co sądzicie o odmianie Kadryl? Ktoś tam ją polecal bo w szepietowie dobrze wypadła i się zastanawiam ale tak teraz patrze ze to chyba już dosc stara odmiana. Chce w tym roku wrócić troche do Polskich odmian i nie wiem co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj