Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Gość   
Gość

Etykietę widziałeś, pewnie jeszcze w litrowych butelkach? Można próbować zaprawiać inną zaprawą. Tiuram działa podobno odstraszająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ten w litrowych butelkach to podróba. :) 

Oryginalne jest tylko w większych opakowaniach, ale one są przewidziane w obrocie tylko dla firm nasiennych które własnie zaprawiają bądź dla ludzi z dalekimi kontaktami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkman12    25

Etykietę widziałeś, pewnie jeszcze w litrowych butelkach? Można próbować zaprawiać inną zaprawą. Tiuram działa podobno odstraszająco.

Tiuram jako składnik jest zarejestrowany też pod nazwą Pellacol 10PA - Środek do odstraszania ssaków roślinożernych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

co  mi polecicie na ziarno na gleby III kl. FAO max 250, bo w tym roku 260-270 nie doschły mi. P 8400biorę i szukam jeszcze jakiejś jednej


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2372

Nie wiem kto wam wciska kit że można kupić merusorl on jest wykupiony i to że ktos wam mówi że to mesurol to napewno on nim nie jest ...a napewno ma inny skład od tego prawdziwego

Znam firme kukurydziana co ma bardzo dlugie kontakty i u nich mozna kupic w litrowych butelkach bo sami rozlewaja z 50 litrowych. Kupywalem jeszcze przed zakazem obrotu tym srodkiem i tak samo dziala pachnie i wyglada. Ludziom wrazliwym nie radze wachac bo caly dzien bedzie wymiotowac. Cena troche duza bo 4 stowy ale lepszy on niz opti plus z sattbau. Litr spokojnie wystarczy na 5 ha

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawsze można oddać do firmy zaprawiającej. Nie pamietam, żeby po Mesurolu baniak mnie bolał, chyba, że to nie był mesurol. To było kilka lat temu jak zabronili. Ja w tym roku koniecznie muszę kupić zaprawione, bo rok temu sporo wybrały.
Na ten rok planuję Rosomak, Legion(jak się uda kupić), Danubio, Susann i może Sumaris. Nie wiem jeszcze na co się zdecyduję, ale pewnie te 3 pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/falszywy-mesurol-500-fs-na-rynku,57114.html tu jest artykuł o tym mesurolu. ja w tym roku wszystko zaprawione mesurolem biorę, bo z bażantami tragedia. 

Jaką odmianę z dekalbu polecacie na ziarno ? gleby głównie 4-6 klasa. Chce wziąć kilka odmian na próbę , myślałem nad DKC 3623, 3939,3711. Coś jeszcze polecacie? a może z którejś zrezygnować ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Dwie pierwsze podbno bardzo dobrze plonuja tez planuje ktoros z tych zasiac a o ostatniej nic nie slyszalem.
Znasz moze cene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

Gdzie mogę nabyć nasiona ragt? Zachodnia część łódzkiego.
Ma ktoś może opinie o surprime z su? Jak na glebach 4-6 od gliny do piachu sprawdzają się odmiany konkurent oraz ambrosini i agro yoko ? Przeznaczenie na kiszonkę rejon ubogi w opady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Jawor182 kolego Polska odmiana Jawor jest bardzo dobra .Ma piękną kolbę i spokojnie urośnie na Twojej mozaice .Możesz się mile zaskoczyć .Co ciekawe w suchym roku miała piękną kolbę ,gdzie zagraniczne odmiany przechwalone i drogie miały tylko grzyba "głownię ''.

[galleryimg=534461]


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

miał ktos doczynienia z kukurydza euralis? watra zachodu odmiany to cockpit i zorion


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Jeśli chodzi o ceny to za legiona zapłaciłem 200 zł za 50 tys z przesyłka bo nigdzie nie było w pobliżu . Rosomak 345 za 80 tys . W rosomak kolba większą bo osadka gruba ogólnie jestem zadowolony . A tak to wszystko było na kieszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie taka gruba. Rzędy liczyłeś w kolbie? Susann 16 rzędów a Rosomak 18 z tym, że jedna to Dent a druga flint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Czyli Jawor nada się na ziarno? Po co przepłacać za znaczek na opakowaniu...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jeśli chodzi o ceny to za legiona zapłaciłem 200 zł za 50 tys z przesyłka bo nigdzie nie było w pobliżu . Rosomak 345 za 80 tys . W rosomak kolba większą bo osadka gruba ogólnie jestem zadowolony . A tak to wszystko było na kieszonkę

Gdzie tego Legiona znalazłeś? mam za 200+ przesyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

a na 4b klase rędzine co polecicie? 

​oraz na 3b? bo do końca tygodnia muszę zamówić ma to iść na kiszonkę

Edytowano przez szymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Legion miałem w tamtym roku Siałem razem z Ułanem Znaczy się 3 rzędy Legiona i 3 rzędy Ułana Różnicy w wysokości nie widziałem

Legion miał za to trochę lepszą kolbę Obecnie mam ofertę na Vitrasa i Ułana za 175 zł brutto za 50 tys. nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od kogo ? Mi dziś z TransBoru proponował Subito za 435 zł. A legion w chemi za 185 ich punktów sprzedazy jest mnogo poszukaj sobie na mapie na ich stronie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Firma Nasienna "Granum" Oddział Łowicz 

Ja osobiście zawsze kupuje przez OSM Łowicz bo tam najtaniej jest 

Cennik i zamówienie dostanę pewne w styczniu z mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj