Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Gość   
Gość

W normalnych warunkach nawozowych i pogodowych to wystarczy wsiac polską odmianę np Vitras jest dużo tańsza wzrost bym powiedział nawet wiekszy . Kolba w subito jest na pewno mniejsza niż w Vitrasie widziałem na własne oczy . Kolega wsiał na działce i powiem tak agro yoko było wyższe grubsze  od tego subito . Średnio rośnie 3-3.5 m jak są dobre gleby i warunki to i klba bedzie a jak nie ma wody to wiadomo badul kolba nie wykształcona do końca jak w każdej . Kwestia gustu i wyboru . Subito toleruje słabe gleby to jest jej plus bo Polskie odmiany aż tak słabych nie tolerują np VI klasa tam i subito wyrośnie ale jak masz gleby III-V to spokojnie możesz coś innego zasiać co da wiekszy udział kolb w ogólnej masie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie na piachu było wręcz odwrotnie. Na vitrasie kolby puste a na subito dobrze zaziarnione. Mam zdjęcia zeszłoroczne i porównanie w tej mega suszy. Odezwij się na pw. Ja będę przy komp to wrzucę zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

ja subito sieje wiele już lat i zawsze mnie nie zawiodła a co do kolby zawsze jedna chyba nigdy nie spotkałem dwóch ale zawsze kolbę u mnie daje ładną raz w takim zagajniku prawie w koło las z 30 arów tego było to mi się jakoś wybuiła urosła na 4 metry kolba licha bardzo cienka łodyga to jak był wiatr to się przechyliła jak żyto musieliśmy skosić  bo się baliśmy że wszystko się przewróci i nie będzie z tego nic. A na jednym polu z witrasem to subito było o wiechę większe kolba podobnie duża tylko na witrasie więcej ale witras wiele grubsza łodyga i lepiej ulistniona ładniej rządki zakryte a na subicie duża jest ale żeby te rządki były jakoś ładnie liśćmi zakryte to u mnie wszystkie inne pod tym względem wygrywają z subitem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy stanowisko było to same ? Może czegos jej zabrakło to prawie te same rośliny tylko różnica w zakupie i wymaganiach glebowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Kukurydza zamówiona: 1.Luigi- sprawdzona na słabsze stanowiska, 2. DKC 3711 - sprawdzona na średnie stanowiska, 3. SY Rotango - nowość na średnie stanowiska (dobre wyniki COBOR), W kukurydzy jak w żadnej innej uprawie dobór odmian ma bardzo duże znaczenie ze względu na duśe ryzyko warunków stresowych. Rok temu kiedy większość kukurydzy w okolicy nie plonowała z powodu suszy, jak było 7-8 ton to się cieszyli, Luigi na 4 klasie dała 11ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co powiecie na temat kukurydzy z firmy Farm seat
,sieje ktoś z was z tej firmy kukurydzę,czy wybrać lepiej z pioniera ?

Edytowano przez mich18

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Sieje rocznie ok  20ha i po klika odmian z kilku firm LG, saten, piooner, kws, euralis.  Na słabe gleby 5-6klasy niema lepszej jak subito i to pod kazdym wzgledem(tylko max 80tys na ha. Obok Subito rosły rozne odmiany w ostatnich latach i jedynie sudrix dalo rade ale to ponoc nowsze subito. Lg 30260 i dynamite na suchym roku wogole kolb nie wyksztalcily podobnie syngenta respekt i piooner A98 tez slabo wygladal

na lepsze stanowiska mozna sobie kombinowac u mnie najlepiej sprawdzily sie Archimedes, Sumaris i LG30.275

Badam kiszonke co roku . w ubieglym mialem wiekszosc subito i wyszlo 36% skrobi takze na taka susze wynik super, w tym roku wyszlo 39% skrobi.  na kopcu glownie subito, sumaris,LG30.275 Archimedes. Na oddzielnym mam 30.275 zobaczy jesienia jak zbadam kiszonke czy ta propaganda LG Animal Nutrion ma pokrycie...   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Ładnie 20ha kuku siejesz 5 firm po kilka odmian to kto decyduje się na oddzielny wysiew innej odmiany co 2ha ogólna masakra, ale faktycznie na moim terenie też do tej pory najlepiej wypada Archimedes i Sumaris i też widziałem że 30260 na suszy totalnie sobie nie poradziła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5365

ktos może powiedzieć cos na temat qq na kiszone  maisadour mas 28.Amaisadour mas 26K albo maisadour dynamite


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Miałem dynamite na V klasie to już więcej jej nie posieje nie wytrzymała chwilowego niedoboru wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

3 posty wyzej pisalem o dynamite mialem ja 3 lata temu na 1.5ha  kl 4-6 od gliny po zolty piach ph 5.8.  przedplon kukurydza na ziarno + 40tys gnojowicy

Obok na 1.5ha roslo LG 30.260 w szczycie na piachu Subito. Dynamite niczym nie zachwycilo a na piachu porazka pierwszy i ostatni raz posialem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5365

no i dziękuje za info, skreślamy dynamite :)

przedstawiciel bardzo zachwalał maisadour mas 28.A  za worek krzyknął 245zł ale nic o niej nie wiem, nikt w okolicy nie sieje

 

 

 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie podobnie z Dynamite. To odmiana na dobre stanowiska. Teoretycznie Dynamite należy do typu WSR czyli odmian o lepszej tolerancja na niedobory wody jednak to lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jakie odmiany polecacie z pioonera na obecny sezon stanowiska mam na glebach średnie / lekkie głównie 4/5 klasa.
Głównie zależy mi na tym aby dzik jej nie ruszył po zasiewie bo z tym jest problem co roku tak więc co wybrać?
Raczej na 99% firma piooner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Witam . Jaka odmiane kukurydzy polecacie na 5-6 klase ziemi ? , kukurydza przeznaczona na ziarno .

 

Przedplon pszenżyto ozime - słoma pozostawiona

Poplon gorczyca stalerzowana na zime i w marcu obornik bydlęcy.


Witam,

Posiada ktoś doświadczenia z Pioneerem P9400, PR38N86, P9578 ?. NORICO z hodowli Saatbau ?.

Region Dolnyśląsk, byłbym wdzięczny za konkretne opinie. 

 

Pozdrawiam.

 

Witam jesli chcesz zasiac z Saatbau to bardzo polecam odmiane kukurydzy Danubio ! Naprawde świetne plonowanie cena za 50 tys to okolo 260zl /netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ma ktos opinie o Indexx z RAGT? Sprzedawca bardzo zachwalal i zamowilem ale ciekawy jestem czy mial ktos doczynienia.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blinek    0

Witam, chciałbym posiać pierwszy raz kukurydze, gleby klasy IVb-VI z przewagą tych słabszych, w terenach podgórskich ( około 550m.n.p.m) FAO max 230 poszło okolo 40t/ha obornika, co moglibyście doradzić aby mnie nie zrujnowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

a z pionniera na ziarno co polecicie na dobre gleby ?

 

U mnie sprawdzona to P8400 w tym roku testować będe P 8609 siew tańszy plon ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siej JUHASA to odmiana typowo górska z fao 230 jest dośc tania a da ci plon napewno super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

Ma ktos opinie o Indexx z RAGT? Sprzedawca bardzo zachwalal i zamowilem ale ciekawy jestem czy mial ktos doczynienia.

 

jaka cena tego Indexxa? skad udalo Ci sie go wziasc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

U mnie sprawdzona to P8400 w tym roku testować będe P 8609 siew tańszy plon ten sam

 

na jakiej klasie jakich glebach miales ta kuk ? i jaki plon był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Ma ktos opinie o Indexx z RAGT? Sprzedawca bardzo zachwalal i zamowilem ale ciekawy jestem czy mial ktos doczynienia.

sieje co roku będzie Pan zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Z pioniera na dobrą ziemię to p 9027 w zeszłym 2015 roku 11t przy 28 procentach i suszy ziemia 3b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj