Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Pajej    232

jaką odmiane polecacie na IIIa- IIIb kase ziemi, FAO do 230 maks 240 dla początkującego 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Posiej polską i zagraniczną, to myślę że o tej pierwszej nie będziesz chciał słyszeć.

Zazwyczaj jak się człowiek nie przekona na własnej skórze to nie uwierzy.

1 rok mojej zabawy z qq 1 jednostka zagraniczna sy cooky 80 tys. wysiana na ok 40a siewnik ch...owy i reszta polskie dumka glejt i coś tam jeszcze razem 2,8 ha wykoszone bizonem zwykłym hederem straty ogromne, ale i tak zagraniczna ok 30 % lepiej.

2 rok zabawy posiałem 13 ha i 10 odmian w tym tylko jedna jednostka polskiej o niskim fao aby jak najszybciej doszła. na wiosne zakupiłem siewnik i przystawke do qq i efekt taki sam jak w pierwszym roku polska do d... Na jednym kawałku miałem posianą polską i w środku dosianą zagraniczną to bizonem w polskiej 3 przejazdy i zbiornik nie pełny, a w zagranicznej tam i na zad i w zbiorniku się nie mieści.

 

Sąsiad rok temu 100 % polskiej, w tym roku jedną jednostkę zagranicznej posiał i smiał się ze mnie że tyle na nasiona wydałem. Mina mu zrzedła po zbiorze he i za rok sieje mniej tylko że 100 % zagraniczne.

 

Polska jak już to tylko na kiszonke i to nie koniecznie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Bez przesady, aż tak źle nie jest. Ja na Ułanie miałem plony rekordowe kiszonki. generalnie jest ważne, żeby unikać starych odmian.

Koledze bym polecił wstępnie P8400 z Pioneera na ziarno, generalnie jednak skusiłbym się na nieco póżniejszą, np NK Nekta ze syngenty z którą sam zaczynałem, PR38N86, Ronaldinio z KWS, PR39F58 też jest fajne, sypie rekordowo, ale słabo schnie i fusarium wchodzi, przynajmnie u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaką qq na ziarno region podlasie klasa gleby  IVa-IVb obecnie jest posiany poplon wiosną obornik koński orka zastanawiam sie nad jakąś odmianą z lg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

N86 troche późna jednak, na sciane wschodnią p8400 i 8523 z system aqua max czy cos takego, koszona koło 14 listopada plon 14 ton i 23 wilgotnosci..chyba nadaja sie swietnie, mielismy n86 to jednak szału nie zrobiła a jak bedzie pogoda to kazda bedzie a jak susza to za wiele nic nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

a jaką odmiane wczesną polecicie by rozpocząć przygodę z kukurydzą FAO tak do 220 max230. Co powiecie o odmianie cirrus, może być czy macie lepsze odmiany,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Bez przesady, aż tak źle nie jest. Ja na Ułanie miałem plony rekordowe kiszonki. generalnie jest ważne, żeby unikać starych odmian.

Koledze bym polecił wstępnie P8400 z Pioneera na ziarno, generalnie jednak skusiłbym się na nieco póżniejszą, np NK Nekta ze syngenty z którą sam zaczynałem, PR38N86, Ronaldinio z KWS, PR39F58 też jest fajne, sypie rekordowo, ale słabo schnie i fusarium wchodzi, przynajmnie u mnie.

podałes kilka odmian i ja mam wybrac... bedzie problem planuje posiac 5ha ale jedna odmiana bo nie mam własnego kombajnu, a najblizszy z przystawka jest ok 10km ode mnie i chce posiac jedna odmiane zeby na raz wykosic


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

To po co sie chcesz pchać w odmiany o bardzo dużym FAO skoro masz taka presje ze strony dzików? Lepiej zebrac pół tony mniej ale zebrać wszystko kukurydzy o mniejszym fao Np 220 niż czekać aż dojedzie qq o FAO 260 i zebrac o 1/3 mniej. Osobiście uważam że jesli sie posieje dobrym materiałem nie jakimś polskim bublem z małym Fao ale dość wczesnie i sie dobrze zadba to też można osiągnąć super plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

pisałem juz ze FAO max 240 co do dzików to tylko mogę przypuszczac, puki co nie robia mi szków wiekszych, ale qq nigdy nie miałem

 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

To nie doczytałem. Ogólnie w mojej okolicy to bardziej słysze o dzikach że żerują głównie po siewie. Wyjadaja nasiona z gleby. Jeśli chodzi o dojrzałą kukurydze to szczerze nie słyszałem żeby komuś w mojej okolicy dziki atakowały takie plantacje "na pniu". Dlatego tez sie troche zdziwiłem jak napisałeś o tej zależności miedzy dzikami a Fao kukurydzy myślałem ze masz z tym jakieś doświadczenia. Osobiście najwieksze problemy mam z dzikami w latach nastepnych kiedy to dziki w pszenzycie jarym doszukuja sie w glebe starych kolb i ryją pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

u nas po wschodach to problem jest ale z gapami, a na jesieni dziki i sarny. w tym roku wszyscy w okolicy pościnali qq a u mnie stała jescze 2 tyg i dziki narobiły dużo strat w tym okresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam mam pytanie jakie odmiany najbardziej polecacie na ziarno dekalb, maisadour, lg,rtga i co powiecie o kws?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamsmolen    0

Witam!

widze ze na tej stronie agrofoto można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy :)

fajnie ze jest taka stronka...coprawda niektórzy pisza tu naprawdę przedziwne historie ale pomijając ten fakt chciałbym sie tez czegos dowiedziec.

mianowicie co do kukurydzy czy ktoś z was uprawial i na V i VI klasie kukurydze z rodziny LG ? pamiętam ze dawno temu miałem cos z tej rodziny posiane wlasnie na słabych glebach i plon był ok. nie pamietam jednak dokladnie jaka odmina...

poza tym czy ktoś z was ma problemy z omacnica? czy praktykowaliscie zabiegi chemiczne? jeśli tak napiszcie opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

ja zamówiłem odmiany PR8523 i N86

2618e48449d55142d799d84435a7f50f.jpg

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam był dziś u mnie przedstawiciel i pzedstawił mi taką firme jak caussade co powiecie o tych nasionach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Co sądzicie o odmianie  P8523

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Też miałem, szału nie było 9,35 mokrej 26%, ale stanowisko V, VI po połowie, świeżo wapnowane z pH 4,2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ceny w Pioneer widać troche do góry poszły. Ja w tym roku A79, N86, P8400, P8523 . Panowie powie mi ktoś jaką odmianę zasiać na najsłabszej z możliwych ziemi? W tym roku miałem LG Laureen, to połowa nie wyszła, potem połowa się zółta zrobiła i na końcu 1/4 zebrałem. Słyszałem że podobno H32  z Pioneera dobrze radzi sobie na skrajnie słabych stanowiskach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

polecam  joggera ameliora fajnie sie sprawdzają na słabszych glebach a z dentów DKC 3711


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Ceny w Pioneer widać troche do góry poszły. Ja w tym roku A79, N86, P8400, P8523 . Panowie powie mi ktoś jaką odmianę zasiać na najsłabszej z możliwych ziemi? W tym roku miałem LG Laureen, to połowa nie wyszła, potem połowa się zółta zrobiła i na końcu 1/4 zebrałem. Słyszałem że podobno H32 z Pioneera dobrze radzi sobie na skrajnie słabych stanowiskach?

Na skrajnie slabe stanowiska to wlasnie PR8523 Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj