Polecane posty

Nikita_Bennet    317

Witajcie, tak wiem sporo pytań mam ostatnio ale troszkę wczytuję się jak fajnie zrobić sobie hydraulikę w ciągniku oraz usprawnić kilka rzeczy w maszynach (nie tylko aby było ale też żeby to łatwo użytkować). 
Będę podpinał nowy rozdzielacz do ciągnika/ciągników i potrzebuję rady. 
Widziałem to na af.pl, pracowałem na czymś podobnym dawno temu w Anglii (ale krótko bo jak wyjeżdżałem to akurat ciągnik taki przyjechał).
Chodzi o uchwyty mocujące push-pull do hydrauliki. Blacha prosta do zrobienia, widziałem na mizzar i waryński takie coś robi (40-50zł na dwa szybkozłącza).
Jest sens? Wygoda fajna ale jak to się sprawuje po latach? Luzów nie nabiera? Znaczy się czy całe gniazdo nie lata w tym uchwycie? Bo nie wiem jak te segery to trzymają-jakoś nie chce mi się uwierzyć że wytrzyma to kilka lat. Chodzi mi o takie rozwiązania jak poniżej (Jacek sorry za fotkę z logiem producenta). 
No i czy te gniazda (i też wtyczki) waryńskiego są znormalizowane? Bo już mam na jednym ciągniku 4 gniazda, na drugim 6 i nie chcę mieć innego typu tym bardziej że te do tych co mam wszystko mi pasuje.
Z tyłu będą szły przewody gumowe bo na stalowych to nie zadziała.

 

Z góry thx za rady.

Uchwyt szybkozłącza EURO Push-Pull podwójny


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
Napisano (edytowany)

wystarczy typowe złącze hydrauliczne. Nie musi posiadać tulei jak wyżej.

https://goo.gl/images/tCfxDi

Wystarczy że wsadzisz je w otwór dopasowany do rączki, dasz dwa segery i gotowe. Tylko przyłącze musi być elastyczne (z węża) bo musi pracować.

AA i dodam że mam tak w Zetorze i sprawuje się bez najmniejszych problemów. wpinanie, wypinanie jedną ręką. W drugiej trzymam szmatkę  i wycieram po wyjęciu ;) 

Edytowano przez ZYLA
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

Właśnie wracam z podwórka i złącza w belarusie (te fabryczne, chodzą w jedną stronę), w C330M ostatnio dołożyłem do wywrotki gniazdo i chodzi tylko w jedną stronę.
Jedynie w Z10145 chodzi w obie strony (pull-push).
No mi właśnie chodzi o to że wypiąć to idzie jedną ręką (tak robiłem za granicą), pytanie czy gniazdo nie nabierze luzu w tym uchwycie, tzn czy ta blacha się nie wyrobi?
To że z tyłu musi być giętki przewód zamiast stalowego to wiem.  Z racji że Zetor 10145 ma na pompie max 40litrów to myślę o zakutych gotowych przewodach 10mm ze końcówką 18x1,5 i z takim gwintem gniazda
Druga sprawa że też wolałbym uniknąć zakupu gniazd waryńskiego tylko wziąć takie po max 25zł bo cztery dodatkowe do zetorka a jak będzie się spisywać to 4 takie same z rozdzielaczem do ciapka mi się marzą to będzie wydatek w złotówkach a używane dość sporadycznie (trochę wiosną i trochę jesienią, no chyba ze zmieni się coś i będą używane częściej niż te fabryczne).
 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112
Wystarczy mieć rurę odpowiedniej średnicy, dociąć na odpowiednią grubość przyspawać do kątownika lub blachy i gotowe. Sam takie ostatnio zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

w sumie nie głupi patent ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Ale tam nie przeszkadza luz. A dziura w blasze 3mm w pelni starczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

A dziękować ;)

Ja myślę ale dać 2 blachy po dwa gniazda po obu stronach ciągnika.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zależy jakiej blachy użyjesz, czy "gównolit", czy coś lepszego?

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Miałem założone takie w otworze w blasze i z czasem paskudnie to lata na wszystkie strony.  Powierzchnia styku jest tak mała że się wyrobi choć by z tytanu było jak nie jedno to drugie. Zrób jak koledzy mają w tulejkach. Tylko pierwsze kup szybkozłącza często mają kilka rowków na segery długość samej tulejki dopasujesz bez problemy.

A... push-pull z czasem robią się upierdliwe. Niby  zapinając wystarczy samca w samicę wcisnąć ale z czasem zamiast cofnąć się tuleja złączkę wyciskają grzybki i tak trzeba  pomóc drugą ręką cofnąć się w swoje miejsce. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

Nie ma prawa nic się wyrobić. Stosowałem z "nierdzewki" po kilku latach żadnego luzu.


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

spróbuję te obejmy z waryńskiego bo tam jest tulejka.
Jeszcze tylko muszę podzwonić o rozdzielacz i będzie zabawa ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

U nas w pobliskim sklepie dostępne są pary złącz hydraulicznych w plastikowym uchwycie. Nie mogę tego na necie znaleźć, ale wygląda to mniej więcej tak http://www.farmexpert.pl/pl/p/Uchwyt-obejma-podwojny-kompletny-do-rurwezyprzewodow-rozmiar-fi-30mm/63800

Można przecież zrobić tulejkę nachodzącą na złącze, przeciąć ją wzdłuż i zrobić skręcaną. Na rowki w tulejce przesuwnej włożyć jakieś oringi i tą przeciętą tulejką ścisnąć, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dobry pomysł, tylko to delikatne - trzeba byłoby troszkę wzmocnić.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

obejmy z waryńskiego przyszły.
Dla potomnych - szybkozłącze w uchwycie nie jest jakoś specjalnie ciasno, segery te złącze trzymają i nic ponad to. W jednym otworze obraca się ciężko w drugim leciutko.
W sumie mi to nie przeszkadza bo i tak kręcić się nie powinny bo przewód będzie to trzymał. Oby tylko nie dzwoniły ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Szybkozłącza już się wyrobiły? ;)


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Witamy,

Uchwyty firmy Waryński są wykonane całkiem nieźle i z grubej blachy, więc nie powinno się nic złego z tym dziać.

Oczywiście bardzo ważny jest prawidłowy montaż.

Od dziś w sprzedaży mamy również zrywalne gniazda PUSH-PULL stosowane w najnowszych ciągnikach.

Najważniejsze cechy:

-Gniazdo PUSH-PULL z funkcją ZRYWANIA – „sztywny montaż” bez dodatkowych uchwytów typu PUSH-PULL

- Możliwość podłączenia pod ciśnieniem (po stronie wtyku),

- Możliwość odłączania pod ciśnieniem w nagłych wypadkach (np.. w przypadku awarii maszyny),
- Podłączenie wtyku do gniazda za pomocą jednej ręki,

Wszystkie gniazda znajdziecie TUTAJ !!

zlacz_zrywalne.png

  • Like 1

http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
55 minut temu, AlaCapone napisał:

Szybkozłącza już się wyrobiły? ;)

Pewnie w tolerancji H50 zrobione :D

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
6 godzin temu, Farmexpert napisał:

Witamy,

Uchwyty firmy Waryński są wykonane całkiem nieźle i z grubej blachy, więc nie powinno się nic złego z tym dziać.

Oczywiście bardzo ważny jest prawidłowy montaż.

Od dziś w sprzedaży mamy również zrywalne gniazda PUSH-PULL stosowane w najnowszych ciągnikach.

Najważniejsze cechy:

-Gniazdo PUSH-PULL z funkcją ZRYWANIA – „sztywny montaż” bez dodatkowych uchwytów typu PUSH-PULL

 

- Możliwość podłączenia pod ciśnieniem (po stronie wtyku),

 

- Możliwość odłączania pod ciśnieniem w nagłych wypadkach (np.. w przypadku awarii maszyny),
- Podłączenie wtyku do gniazda za pomocą jednej ręki,

Wszystkie gniazda znajdziecie TUTAJ !!

zlacz_zrywalne.png

Mam rozumieć, że do tego gniazda nie muszę stosować miękkiego przewodu, aby podłączyć i odłączyć jedną ręką?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wygląda na to że można go przykręcić na sztywnym przewodzie lub   grodziowe z dłuższym gwintem w otworze a wewnętrzna t€leja porusza się przód i tył a nie jak dotychczas zewnętrzna.  Jeśli tak to nie jest to głupie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Prawdopodobnie tak, ale chciałem się dowiedzieć u źródła. No cóż, muszę uzbroić się w cierpliwość. :D

U siebie mam oryginały w Renault 160.94. Chcę dokupić coś takiego do mniejszych moich Renault.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No kopałem po necie za tym i szczerze mówiąc nazwa zrywalne pojawia się tylko w waryńskich. Prawdopodobnie tak nazwali a chodzi po prostu o fakt że w przypadku niewypięcia z gniazda przewody  po odjechaniu ciągnikiem wypnie się a nie wyszarpie pół instalacji. Czekamy na wyjaśnienie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie chce mi się grzebać po necie, ani gdziekolwiek indziej - jakkolwiek to brzmi. :D
Chyba się starzeję.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A no wierzę i nawet nie kop bo jak napisałem nikt nazwy zrywalne nie używa.  nawet na temat samych złączy waryński praktycznie nic nie ma bo są świerzutkie na necie jak by dosłownie wczoraj pokazały się pierwsze fotki. 

Ogólnie złącza zrywalne są ale   ich zastosowanie jest całkowicie inne. Gdzieś tam wkręcone w kąciku w przypadku pociągnięcia za przewód wypinają się zamykając przelot. Tylko ze to całkowicie inaczej się prezentuje niż to i nie są wykorzystywane jako szybkozłącze.

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam wykonuje naprawy elementów hydrauliki siłowej tz. pompy rozdzielacze siłowniki itp wiecej inforamcji udziele prywatnie 
    • Przez Friedrich
      Witam,
      Chcę wymienić filtry hydrauliki w swoim aresie i mam problem z ich znalezieniem. Otóż z tego co widzę jest ich 3 - patrząc od tyłu najpierw największy (najszerszy, krótki) i następne dwa wąskie ale długie. Udało mi się znaleźć numery dwóch - 6005022974 (najszerszy) oraz 6005022975 (wąski). Pytanie brzmi, czy są to właściwe filtry do tego ciągnika (w sklepach internetowych widnieje ten model jak pasujący) oraz (co najważniejsze) czy te dwa filtry wąskie są takie same, czy do każdego idzie inny wkład?
      Z góry Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    • Przez rex15
      Mam zamiar wymienić filtr hydrauliki w jd 7710 i z tego co wiem jest jeden z tyłu, obok siłownika wspomagającego. Jest jeszcze jakis drugi? Znalazłem kilka ofert:
      https://www.strefarolnika.pl/pl/p/FILTR-HYDRAULICZNY-JOHN-DEERE-P569401-BT9370-MPG-RE205726/3720
      https://www.mototraktor.pl/filtr-hydrauliki-john-deere-re205726-p-9680.html - taki sam tylko sporo drozej czemuś
      https://sklep.gravit.pl/produkt/11140/filtr-hydrauliki-john-deere-re205726  -oryginał
    • Przez saymon87
      Witam wszystkich.
      Mam zapytanie odnośnie lekkiej przeróbki hydrauliki w ładowarce teleskopowej Manitou MLT 626, a mianowicie troszkę zmienić sposób sterowania. Chciałbym przerobić funkcję zamykania\otwierania łyżko-krokodyla sterowanie elektrozaworem ponieważ sterowanie oddzielną dźwignią jest strasznie niewygodne, lepiej by było gdyby sterować tym jakimś przyciskiem. Tylko mam problem w jaki sposób podpiąć się do rozdzielacza nowym elektrozaworem lub zmienić sekcję i co za tym idzie w jaki sposób zasilić elektrozawór olejem. Gdyby ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez matijas67
      Witam 
      Kupiłem wczoraj ładowarkę teleskopowa New Holland LM 430 rok 2001 
      Sprzedający mówi że olej powinien być zmieniony, Ale on wie tylko ze tam jest jeszcze czerwony olej( ładowarka z Francji sprowadzona) A nie wie jaki dokładnie tam olej jest
       
      Jest to olej do skrzyni i hydrauliki (hydrauliczno-przekladniowy)
      1. Wie ktoś jaki olej mogę tam dolać ? Gość mówił że olej fusche mogę dolać Ale chce się poradzić jeszcze
      2. Może lepiej wylać i zalać nowym ? Tylko jakim
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj