Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawmm    2

Witam wszystkich,

Zanim zostanę zbluzgany o założenie nowego tematu napomnę że nie do końca chodzi o same ciągniki.

Jestem w trakcie kompletowania wniosku na modernizację (umowy dzierżawy, umowa zbytu itp).

Pierwotnie planowałem zakup maszyn takich jak :

-opryskiwacz amazone uf 1201

-siewnik pneumatyczny na bronę aktywną kuhn hrb 302

-pług obrotowy 4+ na zabezpieczeniu śrubowym (interesuje mnie lemken)

-rozrzutnik 

-przyczepa.

W trakcie weryfikacji z doradcą okazało się że przez to iż przepisałem swoją działalność (hodowla drobiu która praktycznie dyskwalifikuje wnioskodawce) na rozrzutnik nie mam szans - w sumie to nawet logiczne. A przysługująca mi przyczepa jest tonażowo niezadowalająca więc nie będę kupował na siłę. Pozostały trzy maszyny ale wtedy urodził się pomysł żeby zrezygnować z pługa i siewnika (kupić później używane) i zamiast tego do opryskiwacza dołączyć ciągnik 6-cio cylindrowy. Moim głównym ciągnikiem jest JD 6420 SE którego w razie zakupu pozbył bym się. JD jest bardzo dobrym ciągnikiem i dobrze się sprawuje ale brakuje mu wielkości i masy. Orka w niesprzyjających warunkach jest udręką ale daje jakoś rade natomiast praca z ciężkim maszynami zawieszonymi to masakra. Z siewnikiem i broną przednie koła raz na jakiś czas dotykają podłoża mimo 800 kg na przodzie. Dodam jeszcze że JD mógł bym się pozbyć w dość dobrych pieniądzach ponieważ z uwagi na to iż jest wykorzystywany tylko do zadań ciężkich ( do lekkich mam df 410) ma około 3tys motogodzin. 

I teraz pytanie czy kupie jeden z dwóch zaproponowanych ciągników wraz z opryskiwaczem i zamknę się w 400k? Dodam że wyposażenie jakie mnie interesuje to miękka oś, TUZ przedni,   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dawmm napisał:

Witam wszystkich,

Zanim zostanę zbluzgany o założenie nowego tematu napomnę że nie do końca chodzi o same ciągniki.

Jestem w trakcie kompletowania wniosku na modernizację (umowy dzierżawy, umowa zbytu itp).

Pierwotnie planowałem zakup maszyn takich jak :

-opryskiwacz amazone uf 1201

-siewnik pneumatyczny na bronę aktywną kuhn hrb 302

-pług obrotowy 4+ na zabezpieczeniu śrubowym (interesuje mnie lemken)

-rozrzutnik 

-przyczepa.

W trakcie weryfikacji z doradcą okazało się że przez to iż przepisałem swoją działalność (hodowla drobiu która praktycznie dyskwalifikuje wnioskodawce) na rozrzutnik nie mam szans - w sumie to nawet logiczne. A przysługująca mi przyczepa jest tonażowo niezadowalająca więc nie będę kupował na siłę. Pozostały trzy maszyny ale wtedy urodził się pomysł żeby zrezygnować z pługa i siewnika (kupić później używane) i zamiast tego do opryskiwacza dołączyć ciągnik 6-cio cylindrowy. Moim głównym ciągnikiem jest JD 6420 SE którego w razie zakupu pozbył bym się. JD jest bardzo dobrym ciągnikiem i dobrze się sprawuje ale brakuje mu wielkości i masy. Orka w niesprzyjających warunkach jest udręką ale daje jakoś rade natomiast praca z ciężkim maszynami zawieszonymi to masakra. Z siewnikiem i broną przednie koła raz na jakiś czas dotykają podłoża mimo 800 kg na przodzie. Dodam jeszcze że JD mógł bym się pozbyć w dość dobrych pieniądzach ponieważ z uwagi na to iż jest wykorzystywany tylko do zadań ciężkich ( do lekkich mam df 410) ma około 3tys motogodzin. 

I teraz pytanie czy kupie jeden z dwóch zaproponowanych ciągników wraz z opryskiwaczem i zamknę się w 400k? Dodam że wyposażenie jakie mnie interesuje to miękka oś, TUZ przedni,   

Kupisz, ale sam ciągnik. Massey będzie gdzieś kosztować pod 400tyś

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
massey wyjdzie Cb max 330tys netto bo akurat mam na takiego oferte na 2018 rok , ale jak dołączysz amazonke , to żeby przeszedł Ci eniosek to sam opryskiwacz za mało da punktów , po drugie z amazonką moim zdaniem już będzie około 440tys netto plus jakaś maszyna więc Twoje 400tys netto nie realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawmm    2

Mam wstępną wycene amazone

-Szerokość belki: 15 m (7 sekcji szerokości)

-Przewód oprysku: 15 m Super-S1, 7 TB, potrójny

Komputer Amaset+

-Zespół rolek przetaczania

80k netto (od znajomego usłyszałem że cena jest do sporej negocjacji on kupił jakieś 2-3 lata temu uf 1801 z przednim zbiornikiem i full sterowaniem gps ma poszukać szczegółowej wyceny jego opryskiwacza)

Ale w poniedziałek będzie u mnie przedstawiciel i będziemy rozmawiać o sterowaniu ( sterowanie sekcjami z gps) bo za to jest sporo punktów a jeśli bym odpuscił temat ciągnika to mógł bym zainwestować parę groszy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Może się udać zmiesc w kwocie a jak nie trochę dopłacić, trzymamy kciuki ;) 

Edytowano przez KrowieBieszczady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj