Polecane posty

Gość ozzborn   
Gość ozzborn

przeciez o cenach płodów rolnych ponoc decydują giełdy, czyli jak stanieje na swiecie to i u nas, a nie w bantustanie to tanieje zawsze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

Jak ceny maszyn pójdą w gorę, to nie ma żadnych gwarancji, że ktoś je będzie kupował. Tu rzadzi rynek, a w tej chwili PROW postawił to wszystko na głowie, tzn MUSISZ kupić nowe maszyny. Uważam, że gdyby pieniądze z PROW trafiły na obszarówkę, ceny nowych maszyn by znacząco spadły, żeby wogóle cokolwiek sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
27 minut temu, KlimekPL napisał:

Serio wierzycie, że byłoby tak różowo? Jak dopłaty poszłyby do góry to ceny płodów rolnych polecą na łeb, a ceny maszyn i środków do produkcji oczywiście w górę i ucierpią na tym najbardziej ci, co nie pobierają dopłat do dzierżawionych pól. Nigdy nie będzie za dobrze, zawsze będzie coś za coś.

W Polsce ceny by spadły i to dość mocno bo loby Niemiecki by położyło nasz rynek całkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1
49 minut temu, Matey napisał:

panowie, chyba sie troszeczke zagalopowaliscie w tej dyskusji na temat dopłat bezpośrednich, apeluje o powrót do tematu wątku

Zaliczka jest. Z moich obliczen to 37% przelali 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

Gdyby w perspektywie 2020 zrównac dopłaty w Niemczech i w Polsce, to myślisz że ceny u nas na płody rolne by spadły ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Się ciesz, że masz 30% u nas nie ma nic gospodarstwo kilkanaście ha poszkodowane przez suszę. (w tamtym roku bez obietnic kasa byla w październiku)

Jeszcze trochę i dopłaty padną całkiem i wtedy temat się skończy czy mają być na to czy na to. Nic nie jest wieczne spokojnie.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Naajlepiej zlikwidować doplaty,prowy i każdy by sobie radził sam.Jeden nabierze maszyn na prow a sasiad placze,że zabraklo pare punktów.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no widzisz to co najlepsze Twoim zdaniem nie koniecznie pasuje innym ...więc jak na razie nie pozostaje nic innego jak korzystać z tego co jest bo takie ''górnolotne filozofie '' niczego nie zmieniają ...a sąsiad już tam rączki zaciera bo maszynki zamówione :D

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Niektórym to chyba marzy się Białoruś albo Korea Północna. Olaboga, jeden dostał maszyny a sąsiad nie, olaboga warszawiakowi zabrać hektary bo ja ich potrzebuje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Wplynelo chyba tez te 70% tylko w porównaniu z tamtym rokiem to z 900 zeta mniej złodzieje j**ane i jakim cudem zamiast co roku wiecej to jest mniej jak nie euro tanie to na czym innym za***rdolą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok
Dnia 21.11.2018 o 17:36, rafmax napisał:

a czym ty w ogóle pierdo.isz? jaki kuzwa agrobiznes, jakie przetargi i jakie dzierzawy? wchodzisz w głupie dyskusje z kilkoma osobami i juz sam  nie wiesz o czym i z kim pisałes, a przy tym nic ciekawego do dyskusji nie wnosisz tylko jakies małostkowe pierdoły o idealistycznym swiecie. Co Ci człowieku do tego co kto robi ze swoja ziemia?

Niech się ksiądz tak nie napina bo jeszcze z ambony wypadnie , i grzeczniej proszę bo po pierwsze nie wypada , a po drugie żeś się na jednym gównie ze swoimi owieczkami nie ślizgał .

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alegra    14

zaliczki nadal brak.... skur..ny rudawe

 

ONW też brak, suszowe dalej nie wypłacone... oto Polska właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

No co Ty, toż to dobra zmiana. Nowe obszary ONW, cała Polska w OSN, absurdalny dochód z ha, dziki, wilki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Onw na minus bo powinni całkowicie zlikwidować z ewentualnymi ekstremalnymi wyjątkami.

Osn wymysł unii wprowadzony chyba w 2014. Na plus że teraz każdy będzie miał podobne warunki a nie jak dotychczas kilka rejonów w kraju, w tym mój gdzie dominuje sadownictwo, brak stawów, rowów melioracyjnych czy cieków wodnych  no i żadnego ogona w promieniu kilkunastu kilometrów.

Zaliczki zdecydowany minus dla rządu bo tych w ogóle być nie powinno.

Zaliczki brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@Agrest nie pier o ONW. ja mam. O tak nierekompensuje to braku deszczu. Mamy tak wieś ułożona, że wszędzie pada a u nas się kurzy. Jesteśmy jedyna wsią w gminie a chyba nawet i powiecie gdzie mamy obszar ONW. Warta, jeziora i inne zbiorniki wodne przytrzymują deszcze i do nas nie dochodzi. 

Zaliczki brak. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Inni też tak mają a nie dostają.

Niektórzy na I i II klasie onw mają, a inni na VI nie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Klasa bonitacyjna nie ma znaczenia moim zdaniem. Nie będę się kłócił czy to jest sprawiedliwe czy nie. Na naszej wsi mamy widocznie mniejsze plony niż na wsiach ościennych. Ile razy jest w żniwa dzwonię do kumpla 3 km w linii prostej i on siedzi w domu bo deszcze pada a my się opalać możemy. 

@Agrest zaliczek nie masz? A myślisz, że po co w Poznaniu byłem? 😎


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Jednak zaliczka wpłynęła, według moich obliczeń to nie 70 a 70.176%.😋

Była kontrola krzyżowa z wyjaśnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FabianDarul   
Gość FabianDarul

ja mialem mniej jak 70% moglem miec kontrole krzyzowa i otym nie wiedzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś zaliczka dotarła brak onw i suszowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izeeek    4

U mnie bez zmian brak przelewów...

W bp powiedzieli mi, żebym czekała i dupe zawraca dopiero w drugim tygodniu grudnia a nie teraz😆 a ja tylko spytałam czy wszytko okej😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

A zamawiać trzeba będzie 6 - 9 miesięcy wcześniej. Normy jakościowe też pójdą w kąt bo przy dużym popycie i kruszonka pójdzie.

Kto jest świadom to i teraz wapnuje.

 

Pora kupić kilka rcw bo i ich cena wzrośnie😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj