Polecane posty

chuck00    207

W przypadku uprawy buraka cukrowego wystarczy skan umowy na dostawę czy inaczej to robicie?


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ktos mi powie, jak wygląda dalsze postępowanie i jakie mogą być kary za próbę wyłudzenia dopłat? Przejąłem dzierżawę od innego dzierżawcy, który ze względu na sędziwy wiek i  brak chętnego następcy zakończył przygodę z rolnictwem. Sprzedał ziemię nabywcy z miasta, ale nadal ją uprawiał na mocy słownej umowy dzierżawy. Pewnego dnia zapewne nie miał już siły i ochoty dalej tego uprawiać i zaproponował mi przejęcie dzierżawy. Ja ustaliłem warunki z prawowitym włascicielem, zacząłem uprawiać, zasiałem owies. Jednak jak próbowałem wysłać wniosek to działka podświetliła mi się na pomarańczowo i wyskoczył komunikat o uprawach krzyżowych z innymi rolnikami. Okazało się, że ów emerytowany rolnik myślał, że znajdzie frajera który zrobi za niego robotę a on weźmie sobie dodatkowe pieniądze za nic. Polubowne załatwienie sprawy i prośby o wycofanie wniosku nic nie dają, bo "nie mówiłem, że chcę brać dopłaty i na taki układ to on się nie zgadza i jakby tak miało być to sam by sobie obrabiał". Ja oczywiście mam zamiar taki wniosek wysłać mimo tych rozbieżności bo to ja tam poniosłem trud i koszty a okazało się, że ten owies odda może 1t/ha bo susza go załatwiła. Ale powstaje pytanie, co później robi agencja w takiej sytuacji i jakie mogą być konsekwencje? W jaki sposób jest to rozpatrywane i rozstrzygane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja tak miałem jak kupiłem pole i poprzedni właściciel złożył dopłatę i ja, po wezwaniu do agencji pytali się kto obsiał nie interesowało ich kto jest właścicielem i ja dostałem dopłaty bo ja obsiałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Dnia 6.06.2018 o 07:43, wojtazz napisał:

hym ja tam bym powierzchni dizalki nie przekraczal. zreszta dziwne ze mko przekracza powierzchnie dzialki rolnej.

Tyle że rowy do 2m też wchodzą do PEGów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

 

10 godzin temu, KlimekPL napisał:

Ktos mi powie, jak wygląda dalsze postępowanie i jakie mogą być kary za próbę wyłudzenia dopłat? Przejąłem dzierżawę od innego dzierżawcy, który ze względu na sędziwy wiek i  brak chętnego następcy zakończył przygodę z rolnictwem. Sprzedał ziemię nabywcy z miasta, ale nadal ją uprawiał na mocy słownej umowy dzierżawy. Pewnego dnia zapewne nie miał już siły i ochoty dalej tego uprawiać i zaproponował mi przejęcie dzierżawy. Ja ustaliłem warunki z prawowitym włascicielem, zacząłem uprawiać, zasiałem owies. Jednak jak próbowałem wysłać wniosek to działka podświetliła mi się na pomarańczowo i wyskoczył komunikat o uprawach krzyżowych z innymi rolnikami. Okazało się, że ów emerytowany rolnik myślał, że znajdzie frajera który zrobi za niego robotę a on weźmie sobie dodatkowe pieniądze za nic. Polubowne załatwienie sprawy i prośby o wycofanie wniosku nic nie dają, bo "nie mówiłem, że chcę brać dopłaty i na taki układ to on się nie zgadza i jakby tak miało być to sam by sobie obrabiał". Ja oczywiście mam zamiar taki wniosek wysłać mimo tych rozbieżności bo to ja tam poniosłem trud i koszty a okazało się, że ten owies odda może 1t/ha bo susza go załatwiła. Ale powstaje pytanie, co później robi agencja w takiej sytuacji i jakie mogą być konsekwencje? W jaki sposób jest to rozpatrywane i rozstrzygane?

Najlepiej gdybyś miał umowę dzierżawy z właścicielem działki i świadków, że to ty obsiałeś tą działkę - jeżeli dziadek będzie się upierał i do tej pory brał dopłaty na te działki.

Kiedyś miałem taką sytuację - skosiłem łąkę (totalne bezludzie, wokół żadnych sąsiadów), która była pomiędzy moimi (umowa ustna - "to bierz i koś"), ale jednocześnie podpisał umowę notarialną z miastowym, który złożył o dopłaty i oczywiście ja.

Miastowy miał umowę na dzierżawę, postarał się o fv na usługę koszenia, zbioru i sprzedaży siana, no i oświadczenie właściciela, że to on skosił tą działkę. A ja miałem jedynie 1 świadka, który był ze mną i pomagał mi.

Skonczyło się oczywiście tym, że to miastowy wziął dopłaty pomimo, że nic tam nie robił.  ARIMR-owi najprościej oprzeć sie na dokumentach: własność, umowa dzierżawy - w ostat. świadkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowa123    0

Witam  wszystkich, jestem tu nowa i mam pytanie do doświadczonych ^_^ :

e-wniosek, widok uproszczony czyli bez zmian w stosunku do ub. roku, składam wniosek tylko o JPO, system małych gospodarstw.

Na całym obszarze zadeklarowanym do JPO rośnie pszenica ozima. 

Pytanie : dlaczego  wartość gruntów ornych  podana jest jako : 0,00ha ? 

Czy mógłby mi ktoś napisać czy to tak ma być czy mam jakiś błąd we wniosku? 

Całkowita powierzchnia kwalifikowalna do płatności JPO wynosi 1,91ha ?

Sumaryczna powierzchnia gruntów ornych w gospodarstwie: 0,00 ha

Przechwytywanie.PNG.c3525d40063b688fa21e0191e5ecb573.PNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204
13 godzin temu, KlimekPL napisał:

 Jednak jak próbowałem wysłać wniosek to działka podświetliła mi się na pomarańczowo i wyskoczył komunikat o uprawach krzyżowych z innymi rolnikami.

Mam pytanie to pojawiał ci się dopiero w momencie wyślij? Czy może wcześniej miałeś jakiś komunikat? 
Bo mi się wyświetla:"Właśnie został złożony wniosek zawierający uprawę nachodzącą na uprawy w Twoim gospodarstwie."  tylko takie coś w powiadomieniach i nie wiem jak to sprawdzić która to się działka się krzyżuje?   

Czyli jak dobrze zrozumiałem możliwość sprawdzenia krzyżówki będzie dopiero w momencie wysłania wniosku?   
A to blokuje to dalsze wysyłanie czy jak to wygląda po kliknięciu "Wyślij wniosek" ? 


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
20 godzin temu, jarekvip99 napisał:

Pomoże ktoś?

Cztery litery w samochód i do powiatowej ARiMR ewentualnie zadzwonić to powiedzą co zrobić w takim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr82    0
Dnia 23.04.2018 o 11:01, kur napisał:
Dziękuję, tym którzy odpowiedzieli na moje zapytanie.
Znalazłem potwierdzenie w instrukcji  co do rozdzielania TUZ w programie rs.

W  przypadku  deklaracji  do  płatności  rolnośrodowiskowej,  rolno-środowiskowo-klimatycznej lub płatności ekologicznej, działek na których znajdują się jednocześnie obszary TUZ oraz TUZ C należy wybrać uprawę TUZ do wybranej płatności PRŚ, PRSK lub RE z zaznaczeniem checkboksu [Tuz cenny], bez względu na to czy TUZ C - obszar cenny z  najduje się na całej działce rolnej czy tylko na jej części.
W takiej sytuacji aplikacja utworzy działki rolne wg poniższego przykładowego schematu:
A - JPO – 0,14ha,
A1 - PRSK TUZ – 0,14ha (w sytuacji wyboru z listy rozwijanej „TUZ”)
A1a – TUZ_C – 0,14ha.

lub

A - JPO – 0,14ha,
A1 - PRSK TUZ C – 0,14ha (w sytuacji wyboru z listy rozwijanej „TUZ C”)
A1a – TUZ_C – 0,14ha

 

W latach poprzednich za coś takiego ARiMR nakładał sankcje na rolnika, w tym roku zostało to zmienione?
Jak tu pracować, jak w każdym dokumencie jest inaczej, czego się trzymać, kto będzie odpowiadał, za błędy aplikacji?
Dlaczego to użytkownik ma odpowiadać za złe działania aplikacji?

 

 

Troche późno na takie pytanie, ale cóż, widze, że jesteś na bieżąco z TUZ-ami a ja mam z nimi problem. Jak prawidłowo zaznaczyć TUZ C, jeśli nie jest on w ramach programu rolnośrodowiskowego tylko jest wyodrebnione w powierzchniach referencyjnych.

To wtedy zaznaczam jako TUZ C z listy rodzaj uprawy, czy TUZ CENNY  od razu przy rozwinieciu tabelki. 

Robie pierwszym sposobem, ale na pobranym wniosku nie ma tego wydorebnionego, wszystkie łaki sa jako TUZ, a już na mapie jest jako TUZ C i tak samo w wyszukiwaniu upraw w aplikacji, bede wdzieczny za pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
Dnia 11.06.2018 o 19:33, jarekvip99 napisał:

czyli jak wycofalem to musze teraz od nowa robic???

Tak, jak wycofałeś, to w tej chwili nie masz nic złożone. Musisz wysłać kolejny wniosek. Jak się zalogujesz i wybierzesz nowy powinno się załadować to co było ostatnio wysłane. Przejrzyj, zmień co potrzeba i wyślij.

I nie zdziw się jak któregoś dnia otrzymasz decyzję o umorzeniu postępowania. To dlatego, że jak złożysz kolejny wniosek po wycofaniu będzie założona druga sprawa obszarowa. Umorzenie będzie dotyczyło pierwszej sprawy, która skończyła się wycofaniem wniosku. Druga będzie rozpatrywana i dostaniesz ( niekoniecznie, bo agencja nie zawsze wysyła) kolejną decyzję już o przyznaniu dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
10 godzin temu, luki9610 napisał:

Mam pytanie to pojawiał ci się dopiero w momencie wyślij? Czy może wcześniej miałeś jakiś komunikat? 
Bo mi się wyświetla:"Właśnie został złożony wniosek zawierający uprawę nachodzącą na uprawy w Twoim gospodarstwie."  tylko takie coś w powiadomieniach i nie wiem jak to sprawdzić która to się działka się krzyżuje?   

Czyli jak dobrze zrozumiałem możliwość sprawdzenia krzyżówki będzie dopiero w momencie wysłania wniosku?   
A to blokuje to dalsze wysyłanie czy jak to wygląda po kliknięciu "Wyślij wniosek" ? 

Jak już będziesz chciał wysłać wniosek to wyskoczy ci info o uprawach krzyżowych i program zapyta, czy chcesz wysłać wniosek czy dokonać korekty. Wówczas na mapie pojawią ci się pola oznaczone na pomarańczowo, do których już ktoś wysłał wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0096    0
cześć panowie w niedziele minęło 30 dni po złożeniu wniosku o dopłaty a jeden cielak mi padł i co teraz mam zrobić zmianę we wniosku czy tylko zgłosić że sztuka padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Wysłałem wniosek, ale dwóch działek (pomimo, że na mapkach wyrysowane poprawnie wraz z uprawami) nie ma w tab VI. Oswiadczenie o pow działek ewid. (screen w zał.)

W tab. VII Oświad. o sposobie wykorzystania działek rolnych te działki są., ale to chyba niewielkie pocieszenie.

Podejrzewam, że jest to coś związane z terrytami, bo we Ewniosku te działki podświetlone są na czerwone ( w sekcji MAPA, zakładka LISTA DZIAŁEK REF)

 

Co z tym zrobić?

060637021-PLA-18-0001.pdf.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Na jednej działce 0,5ha mam bardzo słabe pszenzyto i chciałbym je teraz skosić i zwinąć w bele .  Czy w razie kontroli agencja coś się przyczepi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@soltys147 a gdzie masz położone te działki? Bo w niektórych gminach było zamieszanie i zmiany terytów.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Też tak miałem że działki na czerwono się świeciły,  pojechałem do odr ipowiedzieli właśnie że zmieniły się teryty.  Ktoś pomoże w mojej sprawie? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na stronie ARIMR jak wejdziesz w ewniosekplus to znajdziesz informacje na temat zmian w terycie.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Czy dodanie ekspertyzy do PRSK traktowane jest jako zmiana do wniosku i jeśli zrobię to po 15.06 to będą sankcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Składam nową działkę w dopłatach, jest na niej rów o szerokości około 1,5m, jak to ująć we wniosku? Efa z tego mnie nie interesuje bo to śmieszna powierzchnia, ale rów zajmuje ponad 20 ary, przysługuje do tego dopłata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

albo zaznacz ten rów jako rów i grunt ugorowany z tego co kojarzę.
I zrób to do efa, za rok sami go naniosą. 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj