Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ab23    1302

pacjent to właściwe określenie,  nie rozumiem takich ludzi i czemu ma to służyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, johny1991 napisał:

powiesz jak to liczysz?

A tak pi razy dzrzwi

Jarka tłuste byki to np 

800 kg x 0.61% wybicie= 488wbc

488 C 14,7 + 7% = 7675

7675/752 =10.2

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Szukam cielaków i dwie czy trzy strony tego samego kolesia i tak co dwa dni. Normalnie nie powiem co mnie strzela 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302

to zadzwon i spytaj co mu jest

2 minuty temu, gregory81 napisał:

Szukam cielaków i dwie czy trzy strony tego samego kolesia i tak co dwa dni. Normalnie nie powiem co mnie strzela 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cenę daje dobrą. Muszę jeszcze dopytać o 2 rzeczy. Oddam jeśli mają wagę na samochodzie, inaczej zostaje. Ecobeef nie miał wagi i zabierał a ważyli dopiero na ubojni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
6 minut temu, bobienko napisał:

A tak pi razy dzrzwi

Jarka tłuste byki to np 

800 kg x 0.61% wybicie= 488wbc

488 C 14,7 + 7% = 7675

7675/752 =10.2

chyba że jest na vacie i ma +8%;)

noi nie wiem czy z wagi w domu (800 kg) wybicie wyjdzie 61%... 

nie znam się bo nigdy na wbc jeszcze nie oddawalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, johny1991 napisał:

chyba że jest na vacie i ma +8%;)

noi nie wiem czy z wagi w domu (800 kg) wybicie wyjdzie 61%... 

nie znam się bo nigdy na wbc jeszcze nie oddawalem.

Dlatego pi razy drzwi bo może wyjść10 brutto a może będą w klasie U5 to i z 10.50 wyjdą 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Cenę daje dobrą. Muszę jeszcze dopytać o 2 rzeczy. Oddam jeśli mają wagę na samochodzie, inaczej zostaje. Ecobeef nie miał wagi i zabierał a ważyli dopiero na ubojni.

Nie możesz dogadać się z nimi, że zważą gdzieś puste auto w pobliżu a potem pełne? Poszczególnych sztuk nie będziesz miał zważonych, ale jak masz całość to raczej Cie już nie oszukają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
32 minuty temu, bobienko napisał:

Dlatego pi razy drzwi bo może wyjść10 brutto a może będą w klasie U5 to i z 10.50 wyjdą 😆

u5...co oznacza 5?

To Ci co oddają na wbc.. na ile wybiły się Wasze najlepsze sztuki..i jak wybijają się średnio? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Z tego co mu wiadomo Tomek ma jedną sztukę więc ogólną odpada

4 godziny temu, pedro2 napisał:

Opłaca się oddawać byczki 300-350kg po 11zl na eksport? Ktoś ogarnia temat?  Patrza aby tylko nie hf 

A gdzie się opłaca  jak JRwk za ciężkie po tyle weźmie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, johny1991 napisał:

u5...co oznacza 5?

 

1-5 to otłuszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Heh no właśnie tak patrzę... 

Thomas Szewczyk z Giżycka się u Ciebie nie kręci? W miarę uczciwy tylko trzeba twardo gadać bo obiecuje w oborze, a po zważeniu z d*pą w tył.

Swoją drogą u mnie się żalił, że ostatnio ciągną bydło z Estonii i tam tradycja jest taka, że dobę przed sprzedażą nie karmią. I przez całą drogę zgubi max 15kg, a u nas przewiezie 80km i 40kg nie ma. Biedaczek, a spróbuj zapytać o strączke 6% to piana z paszczy idzie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miał i chyba ma stacjonarny skup w Myszyńcu. Miałem ze2 lata temu byka. Zawieź mu, bo on nie będzie jeździł. Miał małego iveco, którym czasem zbiera od innych gdzie bliżej. Do tego skupu mam 25 km plus ze 3 km przez miasto. Ceny też nie za ciekawe miał a wkurzało mnie jak widziałem handlarzyków, którzy mu krowy przywozili. Co do Agromiru, Krzyżanowskich to ze 3 lata temu kolega dał mi do nich numer, bo płacili lepiej  niż handlarzyki. Dzwoniłem, przypominałem się ze 3 razy, niby już ktoś miał być a nikt nie przyjechał. Dostałem kiedyś od kolegi z forum nr do kogoś z Ostrołęki to też mu nie po drodze było, za daleko i nie przyjechał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

To lipa że tak mało jeżdżą. Tym bardziej,że towar masz nie byle jaki... U mnie wystarczy po podwórku się pokręcić filować na drogę codziennie jakiś większy jeździ nie mówiąc o handlarzykach. 

Z agromiru kiedyś też trzeba było dzwonić kilka razy, czekać, ale jak już parę sztuk wzięli to konkretnie mówi jutro czy pojutrze i przyjedzie nawet wieczorem. Kombinuj dobre i pare groszy 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

bobienko napisał:

2 minuty temu, johny1991 napisał:

chyba że jest na vacie i ma +8%;)

noi nie wiem czy z wagi w domu (800 kg) wybicie wyjdzie 61%... 

nie znam się bo nigdy na wbc jeszcze nie oddawalem.

Dlatego pi razy drzwi bo może wyjść10 brutto a może będą w klasie U5 to i z 10.50 wyjdą 😆

Jak liczysz WBC też od wagi byka odejmujesz 6% skitki i wtedy liczysz wybicie. A wybicie LM jest od 60 do nawet 64%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, pedro2 napisał:

To lipa że tak mało jeżdżą. Tym bardziej,że towar masz nie byle jaki... U mnie wystarczy po podwórku się pokręcić filować na drogę codziennie jakiś większy jeździ nie mówiąc o handlarzykach. 

Z agromiru kiedyś też trzeba było dzwonić kilka razy, czekać, ale jak już parę sztuk wzięli to konkretnie mówi jutro czy pojutrze i przyjedzie nawet wieczorem. Kombinuj dobre i pare groszy 

Towar to teraz mam i będę miał konkretny, ale oby było tego jak najmniej. Może oprócz krów odda się ze 2 byki co roku. Do tej pory to wypychałem dziadowskie czarne krowy po ojcu. Bydła jest tu sporo w okolicy, ale rzadko ktoś jeździ a nawet  nie wiem kto komu sprzedaje. Tu domy są rozrzucone daleko od siebie i często jeden o drugim mało wiem. Jest jeszcze jedna ubojnia w Kadzidle, tam jeszcze nie oddawałem, czasem ich widzę, ale nie tu w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
10 godzin temu, Daaniel766 napisał:

Ile teraz dają za bryczka Hf około 750kg? Woj. Łódzkie

7zl netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Ile wołac za krowy HF w dobrym mięsie ok 700 kg ? Prosze o ceny netto za kg jakie chodza w woj, łódzkim

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0505    11
12 godzin temu, pedro2 napisał:

Heh no właśnie tak patrzę... 

Thomas Szewczyk z Giżycka się u Ciebie nie kręci? W miarę uczciwy tylko trzeba twardo gadać bo obiecuje w oborze, a po zważeniu z d*pą w tył.

Swoją drogą u mnie się żalił, że ostatnio ciągną bydło z Estonii i tam tradycja jest taka, że dobę przed sprzedażą nie karmią. I przez całą drogę zgubi max 15kg, a u nas przewiezie 80km i 40kg nie ma. Biedaczek, a spróbuj zapytać o strączke 6% to piana z paszczy idzie

Kolego z tego co wiem to szewczyk podaję jaka wagę ma mieć byk i cenę tylko znając nasza mentalność to już tego nie słyszymy tylko wychwytujemy ta wyższa cenę a na myszyncu jest co czwartek bo jak jestem na rynku to widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj