Skocz do zawartości
Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
cena
Sokol2    16

Wszystkiego dobrego w nowym roku... mam na sprzedaż 15 szt czekać czy sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    4

Tendencja spadkowa ,miesiac temu 7,80, 2 tygodnie temu za identyczne sztuki juz 7,50, za tydzien kolejen sztuki to sie okaze. Narazie nie ma co płakac póki jest ponad 7 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

mateusz44    6

A jak z jałówkami macie jakieś propozycje , mam mm po belgu taka powyżej 500 jak to się może teraz płacić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    128

ja dzwoniłem spytać o cenę przed nowym rokiem to bez zmian 8.50-8.70 brutto za mieszańce pow.700 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, benio1967 napisał:

ja dzwoniłem spytać o cenę przed nowym rokiem to bez zmian 8.50-8.70 brutto za mieszańce pow.700 kg

kto tak płaci za mieszańce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    0

Opłaca się wymienić 2 jałówki ( wiek 5-6 miesięcy) na jałówkę na ocieleniu ( termin luty)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    4
1 godzinę temu, sylwekbarca2 napisał:

kto tak płaci za mieszańce?

Ci, z magicznymi wagami ...

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    128
2 minuty temu, Fifarifa napisał:

Ci, z magicznymi wagami ...

Weż telefon do ręki i zadzwoń,spytaj i dopiero pisz-a waga jest stacjonarna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    4
12 godzin temu, benio1967 napisał:

ja dzwoniłem spytać o cenę przed nowym rokiem to bez zmian 8.50-8.70 brutto za mieszańce pow.700 kg

Dla mnie mieszaniec miesny to mieszanka bydła mlecznego z miesnym, za ktore zawsze płacili do max 8 zl. Za cene, która podałes płaca za 100% bydło miesne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    128
3 godziny temu, Fifarifa napisał:

Dla mnie mieszaniec miesny to mieszanka bydła mlecznego z miesnym, za ktore zawsze płacili do max 8 zl. Za cene, która podałes płaca za 100% bydło miesne. 

za typowo mięsne zapłacą ponad 9 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    16

dzisiaj dzwonił jeden przedstawiciel to mówił ze cena lekko do góry poszła, z ubojem narazie cisza, byki w grudniu zostały wymiecione wiec mówił zeby sie jeszcze  troche wstrzymać ze sprzedaża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 3.01.2018 o 08:44, benio1967 napisał:

Weż telefon do ręki i zadzwoń,spytaj i dopiero pisz-a waga jest stacjonarna 

byk mieszaniec załapie się najwyżej w U klasie, gdzie obecnie U klasa maksymalnie 14,2 przy wybiciu 56% to daje maks 8 zł, tak więc 8,7 brutto nie wiem w jaki sposób  można uzyskać robiąc to rzetelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    11

850 przy wybiciu 55% 467,5kg x 14,20 = 6638zł

850-7% =790kg     6638/790 = 8,40 netto

chyba dobrze liczę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    9
Napisano (edytowany)

Można prościej:

cena netto przy masie brutto: 14,2*0,55=7,81

i cena netto przy masie netto: 7,81/0.92=8,49 (zakładam potrącenie 8%-we, bo takie jest standardem w mojej okolicy).

Edytowano przez romualdR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ok ale to naprawdę musi być byk okaz! do tego mieszańca najlepiej przelicza się licząc klasę R, U klasa to jest maks i musi to być naprawdę byk piękny no i przede wszystkim z luzu. Ja nie chcę się kłócić ani nic z tych rzeczy ale dla mnie 8,7 brutto za mieszańca jest nieosiągalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik1973
      Ja na dzisiejszy dzień nie mam ale cena ciekawi.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez krzysztofsb
      Ceny cieląt 2018 Zapraszam
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez benek79
      Moze tutaj bedziemy wpisywac cene prosiat.
      U nas kształtuje sie na poziomie 80zł do 120zł.
      Piszac u nas mam na mysli rejon Osiecin w kuj-pom.
    • Przez kacper2002
      Witajcie!
      Właśnie buduję kurnik 7m x 4m na produkcję jaj kurzych i mięsa kaczego (produkty ekologiczne) i mam kilka pytań:
      -czy warto inwestować w biznes który polega na inkubacji jaj kurzych rasy leghorn,rossa i odchowywać je do wieku 10 i 20 tygodni?  Mój tata powiedział że nie ponieważ lepszy inkubator na 60 jaj kosztuje ok 500zł do tego trzeba doliczyć prąd pasze a kura w wieku 20 tygodni kosztuje 25zł . Dodam że mam lat 15 i to ma być taka wypłata
       
       
       
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
×