Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asus921    250

Ma ktos sprawdzonych odbiorcow Wielkopolska poludniowa? Lub odbiorcow, ktorzy jezdza na cala Polske?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2519
18 minut temu, asus921 napisał:

Ma ktos sprawdzonych odbiorcow Wielkopolska poludniowa? Lub odbiorcow, ktorzy jezdza na cala Polske?

A ile masz sztuk do sprzedania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@JarekBazydlo

3 sztuki. 1x HF, 1x Limusine mieszanka, 1x MM

Bydlo mleczne, cielaki od swoich krow, wiec ciezko tu o jakies wieksze partie, raczej po 2-3 sztuki co jakis czas. Dlatego tez niektore firmy z daleka pewnie odpadaja. Szukam najlepiej kogos z wielkopolski, ktory moze cos polecic, ale tez niekoniecznie. Macie jakis sprawdzonych odbiorcow, dajcie znac. Warto podzwonic, duzo firm jednak jezdzi po kraju i zbiera.

U nas w Wielkopolsce z tego co wiem, to raczej najnizsze ceny za bydlo, a juz napewno lokalni odbiorcy.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

A jestes pewien, ze nie zbieraja bydla po Polsce? Mam tu kilku co przyjezdzaja nawet po 1 sztuke, czy po krowy itd. Ale niestety slabo placa. Wiekszosc z nich zbiera po calej Polsce i odzywaja sie jak sa akurat w rejonie

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak niewiadomo ile km jedzie po jedną szt to na cenie musi sobie odbić.lokalnego handlarza nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Mam lokalnych, zbieraja i chyba w wiekszosci woza do Biernackiego, ale tak jak mowie w Wielkopolsce slabo placa. To nie jest tak, ze specjalnie jedzie 300km po jedna sztuke, tylko firmy maja kilka aut i zbieraja akurat w danym rejonie caly samochod. Dlatego nie raz sie oplaca sprzedac komus z daleka niz swojemu.

Po prostu poleccie kogos kogo tam macie naprawde zaufanego, a ja juz sobie podzwonie i pogadam czy zapuszczaja sie w tej rejony. Temat nie jest pilny wiec, moge na nich poczekac

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
19 minut temu, debrzyna napisał:

Było niedawno o kastratach i ich cenach Zadzwoniłem do zakładu mięsnego z pytaniem jak płaca kastraty Odpowiedz jednoznaczna Kastracja nie ma wpływu na cene 

Kastrat ma gorsze wybicie od byka i tusza kastrata przypomina tusze Jalowki. A że cena jalowek na WBC w zakladach zrownala się praktycznie z ceną byka to i za kastrata tak samo. Co innego na wagę żywą kastrat bedzie lekko tańszy od buhaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Rozpłodnika 3,5 roku :D 630kg oddałem za 7,90 kg
Postronek to sam sobie na rogi założył bo myślał że na randkę idzie. 

5 godzin temu, zbitom793 napisał:

Kastrat ma gorsze wybicie od byka i tusza kastrata przypomina tusze Jalowki. A że cena jalowek na WBC w zakladach zrownala się praktycznie z ceną byka to i za kastrata tak samo. Co innego na wagę żywą kastrat bedzie lekko tańszy od buhaja

Ja słyszałem że za brak jąder płacą mniej, bo to gdzieś tam hem na wschód idzie. 

Ile mogę wołać za jałówkę HF 23m-c 400kg? 

Edytowano przez stuart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
Dnia 27.11.2018 o 18:13, plapla123 napisał:

Panowie czy wiecie coś o obniżce ceny bydła od piątku .Czy handlował ktoś z firmą BAJAR.

Którego piątku??

8 godzin temu, darek16 napisał:

Zawsze cena na zimie leciala do dolu .Bo ludzie z pastwisk zganiaja I nie maja gdzie tego Bydla pochowac albo mowia ze schudna ..a z roku na rok sezon pastwiskowy coraz dluzszy . I temu takie wahania cenowe. Fakt jest taki ze towaru ladnego jest malo I handlarze pomalu troche wiecej placa. .. Nie dlugo znow zacznie sie bum na male Cielaki. Hehe

Bum na cielaki już sie zaczął

wczoraj poszły

jałówka HO 867kg (udało mi sie wymienia pozbyć)6,8

3 jałówki MM (LM/BD,SM)-605,590,560kg po 7,4

ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

witam.  Aktualna cena za byki 100% LM i mm powyżej 75%. Większość pośredników oferuje 9 zł bo niby bydło staniało.  Mile widziany namiar na solidnego odbiorcę powiat ostrowski. Aktualnie ilość 5 sztuk.  Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2376
sprzedane 2 ho po ok 700 kg po 8 brutto i 8%straczki . pojechaly niestety przed śniadaniem

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

propozycja na WBC 14 netto.  

tylko nie mam gdzie zważyć auta z bykami. bo szkoda zdrowia ważyć byka z luzu. 3 raz nie będę próbował heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

klasa hmm. tego Ci nie powiem. Byki z luzu średnio liczę ponad 750 kg. A wybicie na ok 61-64 %. Krowa po 1 wycieleniu uzyskała 57% u tego samego odbiorcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

po co ważyć. Bo mam ograniczone zaufanie. od momentu zakupu wagi czyli 2 lata. już się wróciłą

ofertę złożyła ubojnia Tykocin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj