Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

JarekBazydlo    2506

nikolas29 napisał:

niby wazyl na swojej a później na twojej???? przecież można się samemu zwarzyc a potem z bykiem i już cos wiadomo ze jest na +czy-

Tak wagi nie sprawdzisz handlarz sam Ci to właśnie zaproponuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

 

15 minut temu, nikolas29 napisał:

jakie teraz cenniki na WBC

 

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
30 minut temu, zetor50super napisał:

Na początku ważysz się sam a jak byk już stoi na wadze to na niego wsiądź i zobaczysz czy tyle samo ważysz. 😊

nic Ci to nie da bo jak byk będzie ważył np 700kg to waga odetnie np 5% i jak Ty wejdziesz to dojdzie Twoja waga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
1 minutę temu, Karollorak93 napisał:

Wiec i z twojej wagi powinna odciąć 5 % idąc twoim tokiem rozumowania. 

nie bo to odcina po pierwszym przekroczeniu a potem musi się wyzerować, pytałem sie jak to działa na targach i mi opowiedział jeden z producentów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Tak za nic ?😁

Poza tym większość rolników woli dostawać wyższe ceny😁

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Można tak wykombinować że będzie się miało i wyższe ceny i rzetelną wagę przynajmniej raz z każdym kupującym :p 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
7 minut temu, Karollorak93 napisał:

Można tak wykombinować że będzie się miało i wyższe ceny i rzetelną wagę przynajmniej raz z każdym kupującym 😛

Pograj tak np.z handlarzykami z kieleckiego, wśród nich takie rzeczy rozchodzą się lotem błyskawicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Witam ja też bede miał na sprzedaż 10 sztuk tylko Byki z luzu i zastanawiam się czy nie zważyć całościowo samochodu na pusto i  po załadunku na wadze samochodowej tak chyba najlepiej by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37
35 minut temu, pablo6234 napisał:

Witam ja też bede miał na sprzedaż 10 sztuk tylko Byki z luzu i zastanawiam się czy nie zważyć całościowo samochodu na pusto i  po załadunku na wadze samochodowej tak chyba najlepiej by było.

Niby już lepiej, ale jak sie trafi chytry handlarz i nie uważny sprzedajacy to dalej cie skubnie na całości, nawet z 300kg.. No chyba że masz wagę pod domem, bo po drodze różne cuda sie dzieją 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Tak źle i tak nie dobrze. 

U dla rolnika od 13,2 do 14 w zależności od zakładu i sposobu rozliczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
11 minut temu, antoni69 napisał:

Niby już lepiej, ale jak sie trafi chytry handlarz i nie uważny sprzedajacy to dalej cie skubnie na całości, nawet z 300kg.. No chyba że masz wagę pod domem, bo po drodze różne cuda sie dzieją 

Nie no to wiadomo  o co chodzi. Wagę mam  nie daleko a po za tym zawsze można jechać drugim samochodem z tyłu to widać co i jak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404

Ten temat wag,to jest już tyle razy wałkowany ze staje się wkur........Ja to jestem tego zdania ze jeżeli macie duża ilosc sztuk w ciągłej rotacji to zainwestujcie w wagę.A poziomy kombinacji handlarzy sa różne.Sam mam znajomego co on nie wierzy żadnej wadze( taki typ),zawsze dogaduje się z sumą należną,tyle że ma nie wielką ilosć bydła.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19712
4 godziny temu, AdamRo napisał:

Widzę że na temat ważenia macie nikłe pojęcie😁

bardzo;)

4 godziny temu, ab23 napisał:

oświeć  nas

po co ??

4 godziny temu, AdamRo napisał:

Pograj tak np.z handlarzykami z kieleckiego, wśród nich takie rzeczy rozchodzą się lotem błyskawicy. 

Oj masz racje ...jak oni spierdalają z chlewa jak usłyszą "ważymy na mojej"i jej wcześniej nie widzieli

3 godziny temu, AdamRo napisał:

Tak źle i tak nie dobrze. 

U dla rolnika od 13,2 do 14 w zależności od zakładu i sposobu rozliczania.

duży dostawca w poniedziałek u biernackich za R miał 14 netto, odstawa 32 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Tydzien temu sprzedane 16 bykow. 8.2 zl brutto. 6,% skitki. 12 hf, 4 hf/sm. Waga od 690- 840kg. 

13 jalowek 7.5zl brutto 6 % skitki 8 hf 5 hf/sm waga 590- 700kg 

Wazone najpierw na swojej wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj