Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość tyran3   
Gość tyran3

koledzy zastuj to jest z cennikiem sokołowa i to od lat, sokołów zawsze marnie płaci a te ceny które ich przedstawiciele obiecują  to są jak  podpiszesz z nimi umowe na nakładczy albo kontraktacje z ich cielakami. u  mnie tez ze 2 lata temu byli aby umowe podpisać, pieknie gadali, obiecywali a jak poprosiłem o projekt umowy to okazało się ze jest tyle haczyków w umowie  ze szkoda gadać. za wszystko tu potracenie tam potracenie  ze  podziękowałem szlicznie za taką proponowaną współprace.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
mam świeże umowy z sokolowa do przeczytania zostawione i nic takiego tam nie ma. nie ma umów na nakladczy jest tylko zwykla lojalnościowy na min 4 szt rocznie i taka z rocznym wyprzedzeniem. mozna wziąć od nich bydło w normalnym kredycie i tyle. fakt ceny bazowe bez szału ale z dodatków i umów można ładnie dozbierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spójrz nanyo zdjęcie  i sobie odpowiedź ile ta sztuka wazyła.  Zawsze jest tak ze to co wygląda to warzy ale też to co nie wygląda waży ciut więcej.  Nie ma tak ze coś wygląda a nie warzy. Kup sobie wagę zobaczysz ile to wygląda a ile waży. Ta jakowka jest piękna zobacz jaki ma grzbiet moje byki co warza po ponad 700 czegoś takiego nie mają. A jaki poterzny przód. ...Ale niech będzie . Wazyła tylko 630 coś koło i cena bardzo dobra 8. I taka abstrakcja wuja ma jalowki teraz po lm czarne każda jest mniejszą niż ta tu widoczna a u nas jakoś na wadze ważą ponad 720 kg tak też był wuja i js zdziwiony że tylko tyle . Też mnie jebali na wadze tyle lat myślałem że wiem co sprzedaje i ile to waży a h*ja prawda wszystko jest większe i 100 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
14 minut temu, Gringo1 napisał:

Co jest zastój w sprzedaży

Twój odbiorca nie ma zastoju. 30, 60 itd i do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
3 minuty temu, kali2107 napisał:

mam świeże umowy z sokolowa do przeczytania zostawione i nic takiego tam nie ma. nie ma umów na nakladczy jest tylko zwykla lojalnościowy na min 4 szt rocznie i taka z rocznym wyprzedzeniem. mozna wziąć od nich bydło w normalnym kredycie i tyle. fakt ceny bazowe bez szału ale z dodatków i umów można ładnie dozbierac.

ok. ale ale czy te dodatki uzbierasz??????  no i kredytowane cielaki to cena sokołowa i wybór sztuk zaden, co przyjedzie to bedziesz chować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
a czemu niby nie mam uzbierać? są jasne jak słońce. np niedzielny załadunek. wiek do 18m. ubój koszer. dodatek za umowe. dodatek eksportowy itp. co w tym dziwnego?
a cena cielaka czy odsadka jest z gory wiadoma i pamietaj czy sokołów czy inną firmą towar nie odpowiada- nie bierzesz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Tak pytam lubie byc na bieżąco narazie może jedna sztuka ale mysle za postoi co znaczy 30 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 minutę temu, kali2107 napisał:

a czemu niby nie mam uzbierać? są jasne jak słońce. np niedzielny załadunek. wiek do 18m. ubój koszer. dodatek za umowe. dodatek eksportowy itp. co w tym dziwnego?

ok. pożyjemy zobaczymy jak Ci wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można samemu kupić od kogo się chce i narzekać nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
dokładnie. niestety tyran nie dowiemy się jak mi wyjdzie bo nic narazie nie podpisuje i raczej nie zamierzam ale lubię być zorientowany w temacie. i niezależny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

koledzy daj wam Boże zarobek z sokołowem ale wiem ze ludzie za ciekawie na ich umowach jakoś niewyszli, zresztą jakby oni tacy dobrzy byli to wielkopolsce zakasowali by konkurencje zwłaszcza Biernackiego a Biernacki płaci z opóxnieniem a ludzie wolą oddać jemu lub handlarzowi niz sprzedać do sokołowa.

Zresztą jak umnie byli 2 lata temu to chcieli na raz transport przynajmniej 10 sztuk, wiec moze teraz sie coś zminieiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
raczej niewiele się zmieniło bo na umowę z kolczykami nadal min 10 szt. dla mnie Biernacki to szambo. jeden rolnik wzial od niego ten kontraktowy z miesiąc temu. to wogole prananoja jakaś warunków nie ma. paszportów też. bydło nie zwazone. połowa charlakow. tylko wet jeździ sekcje robić. dziwię się że on to pozwolił sobie zrzucić ze samochodu.
a reklama przed agrobiznesem z limuziakami. a chlopu barachło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@soltys48  napisz tu kolegom jak Sokołów płaci. Teraz z Mlekovitą się dogadami i namawiają do oddawania im bydła po "super" cenach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Kali nie zwarzone i charlaki to stały chwyt Biernackiego, potem będą 150 zarłaki w swietnej kondycji tylko rolnik zadziadolił i mu słabo rosły, Tak wiec kolega już może powiedzieć ze dołorzył do interesu, A co do sekcji to niech zapłaci 250 zł i zrobi sekcje w zakładzie utylizacyjnym i odstąpi od umowy. Taniej go proces wyniesie jak wykonanie kontraktu.

Z tego co wiem to gorsze Cielaki  w wielkopolsce ma tylko BM Kobylin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Thomas2135 napisał:

@soltys48  napisz tu kolegom jak Sokołów płaci. Teraz z Mlekovitą się dogadami i namawiają do oddawania im bydła po "super" cenach. 

Na wczoraj 14,05 za R netto

A z Biernacki umowę pisać to już lepiej iść na ryby

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Panowie bardziej doświadczeni będę miał kilkanaście krów do sprzedania, jechać na ogólną wagę po przeważeniu? Na kilkunastu jak nawet po 30kg yebnie to robi się prawie 1 sztuka w d... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, kali2107 napisał:

raczej niewiele się zmieniło bo na umowę z kolczykami nadal min 10 szt. dla mnie Biernacki to szambo. jeden rolnik wzial od niego ten kontraktowy z miesiąc temu. to wogole prananoja jakaś warunków nie ma. paszportów też. bydło nie zwazone. połowa charlakow. tylko wet jeździ sekcje robić. dziwię się że on to pozwolił sobie zrzucić ze samochodu.
a reklama przed agrobiznesem z limuziakami. a chlopu barachło.

Bo to co w reklamie musi być jego a tak szara żeczywistść cielak ciągnięty z pól europy to nic dziwnego że charłaki na czymś trzeba zarabiać

10 godzin temu, tyran3 napisał:

Kali nie zwarzone i charlaki to stały chwyt Biernackiego, potem będą 150 zarłaki w swietnej kondycji tylko rolnik zadziadolił i mu słabo rosły, Tak wiec kolega już może powiedzieć ze dołorzył do interesu, A co do sekcji to niech zapłaci 250 zł i zrobi sekcje w zakładzie utylizacyjnym i odstąpi od umowy. Taniej go proces wyniesie jak wykonanie kontraktu.

Z tego co wiem to gorsze Cielaki  w wielkopolsce ma tylko BM Kobylin

No w końcu za coś muszą się rozwijać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19814

czerwony??a coś więcej

Dnia 28.08.2018 o 19:30, tyran3 napisał:

sołtys ile w twojich stronach moge dostać za HF/HO i NCB????? bo mi tu jeden  zaproponował średnio za 9 sztuk 7, 3 i mi sie mega nędza wydaje

Odpowiem Ci na koniec tygodnia, mają jechać w tym tygodniu do biernackich przez znajomych

23 godziny temu, kali2107 napisał:

raczej niewiele się zmieniło bo na umowę z kolczykami nadal min 10 szt. dla mnie Biernacki to szambo. jeden rolnik wzial od niego ten kontraktowy z miesiąc temu. to wogole prananoja jakaś warunków nie ma. paszportów też. bydło nie zwazone. połowa charlakow. tylko wet jeździ sekcje robić. dziwię się że on to pozwolił sobie zrzucić ze samochodu.
a reklama przed agrobiznesem z limuziakami. a chlopu barachło.

Powiem Ci,ze Biernacki dla dużych nie jest taki zły, powiem wiecej warto z nim handlować.Znajomi pchają tam duuużo i nawet jak sie trafi mocno odpadowa sztuka jest rozliczana normalnie jak każda inna.U nich najgorzej z płatnosciami jest jednak z tego wyjście przedpłata i po sprawie

23 godziny temu, Thomas2135 napisał:

@soltys48  napisz tu kolegom jak Sokołów płaci. Teraz z Mlekovitą się dogadami i namawiają do oddawania im bydła po "super" cenach. 

PO ch*je fest

Jakoś w kwietniu znajomy oddał im na wbc byki, jak przyszło rozliczenie usiadł i zaczął płakać.Wrzuciłbym tu rozliczenie ale są tam dane znajomego,

Tomek widziałeś je -prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mam do was pytanie z innej beczki. Ile kosztuje was dzienne żywienie i jakie macie przyrosty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widziałem to rozliczenie. Po chu.. fest. Za byki 650 kg dostał tyle co za dobre krowy. Tak mniej więcej to 10 tyś rąbnęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj