Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

kali87    4
3 godziny temu, Bugii napisał:

Tak stanialy ostatnio? Czy tanio poszed?

Ogólnie budowę miał hfa. Tydzień temu dawali 7.80 netto więc trochę straciłem. A co do ceny ogólnej to tak chodzą w okolicy. Dodam że byk ze swojej hodowli 

Edytowano przez kali87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6
Krzychuuu może byk jakiś "lewy" był. Ja u sb w stadzie 25 matek 100% limousine przez 5 lat miałem może 2-3 przypadki że krowa nie dała cielaka jednego na rok bo nie była cielna itp. Jałówki jak kryłem inseminacja ustawiając zastrzykami na 7 sztuk 5 za pierwszym. Jak ktoś pisze o płodności 60% no to ciężko o opłacalności utrzymanie tej mamki jednak trochę kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Hmm LM majá jednąz największych płodnośći ale to rasa do raczej chowu opartego na majlepszych paszach widocznie nie byly w najlepszej kondycji i brakło pewnie witamin zwlaszcza beta karotenu a HH to na galłeziach i chwastach bedzie rósł plodność też ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    76

Dzwoniłem do ubojni bo mam 2 byki do oddania to kolejka jest 3 tygodnie :) Za dużo bydła mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19803

nie wiem czy za dużo bo od poniedziałku miałem 4 chętnych za bydłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
8 godzin temu, kali87 napisał:

Sprzedany byk rasa MM waga 880 brutto cena 8zl brutto wiek 17 miesięcy. Odbiór szczygliński

MM cena z 13 marca 8 zł netto .Ile teraz płacą za E ,U ,R klasę


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, wojt napisał:

Dzwoniłem do ubojni bo mam 2 byki do oddania to kolejka jest 3 tygodnie :) Za dużo bydła mają?

Pewnie coś jebło na zakładzie i przestój. Każda ilość idzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Byka opór, cena leci w dół.Przecież pisałem wcześniej. Dobry towar zawsze w cenie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi sprzedaje teraz ze względu na brak dopłat. Sam kiedy oddawałem to widziałem na samochodzie 2 mieszańce po 600 kg. Gospodarz potrzebował kasy na wjazd w pole. Takich przypadków jest więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
I jeszcze dochodza chodowcy doplatowcy wiec gdzie bydlo ma w tym momecie po 22 mce wiec dla wielu akurat na rzeź

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, robert123farmer napisał:

Sporo ludzi sprzedaje teraz ze względu na brak dopłat. Sam kiedy oddawałem to widziałem na samochodzie 2 mieszańce po 600 kg. Gospodarz potrzebował kasy na wjazd w pole. Takich przypadków jest więcej. 

A co to za gospodarz co nie ma za co w pole jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31
Dnia 27.02.2018 o 09:44, wille napisał:

 

Wczoraj sprzedany ho/są 710 kg 8.4 i 3 ho prawie po 600 kg za 7.9 wszystkie ceny to brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11
Dnia 14.03.2018 o 11:08, Bugii napisał:

Co do policji i brudzenia drogi na jesieni mialem podobny przypadek. Wyparlem sie wszystkiego, mandatu nie przyjalem i glina do sadu nic nie zlozyl. 

A co do oplacalnosci i odsadkow nie ma co tu dyskutować. Kazdy ma inne zwierzeta, pasze, warunki i koszty produkcji. Wiec kazdy sam niech decyduje co i kiedy sprzedaje. Osobiscie nie srzedaje ciezkich bykow po 800- 900 kg. Kiedys takie chowalem ale jak policzylem ile on zjada to zrezygnowalem. Mam darmowe cielaki od krow wiec chowam do 22-24 miesiecy i wyjazd bo miejsce potrzebne na nastepne. W tym czasie osiagaja one 650-750kg. A zywione sa na paszach objetosciowkach i troche sruty zbozowej.

To moje w wieku około 26 miesięcy osiągnęły, 1015kg, 1113kg. A wcześniejsze spokojnie 850-950kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Jak masz kolego dobre mieszańce lub mięsne  i dasz soję lub rzepak to  i urośnie. Moje to w większości czyste HO i bez białkowych żywione.

Dziś wyjechało 5 sztuk HO 640-730kg 8 zł brutto, 2 mieszańce HO/SM 740 i 780kg. 8,5zł brutto, krowa hf 660kg 6,2zł brutto. 

Cały tydzień oglądali w sumie z 5 firm  byli.  I rozbieżność cenowa sięgała nawet 0,6zł 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Witam wszystkich, sprzedałem auto byczków kilka po 8 reszta  8,5 brutto średnia waga 848, firmie Tim kot zastanawia mnie tylko jedna kwestia jeżeli odbijają te 7% dajmy na to przykładowa wagę 860 kg po ich odbiciu wychodzi 799,8kg razy ugadana cene, a teraz jeśli licząc cenę netto aby wyszło dokładnie brutto to powinno się podzielić wagę przez 1,07% niby 4 kg różnicy ale jeśli sprzedajemy kilkanaście sztuk suma się uzbiera, czy ja źle myślę czy jestem w błędzie proszę o wytłumaczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984

Nie jestem pewny czy Cie rozumiem, ale nigdy nie wyjdzie Ci ta sama waga w ten sposób. Na przyklad :

100 kg - 7% = 93kg

93kg +7% = 99.51kg

Tylko ze ty odejmujesz strączke a dodajesz vat tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

No właśnie kolego to ja chyba nie rozumiem tego do końca ale jeśli już odliczają tzw 7% i tak jak zauważyłeś po dodaniu np z powrotem tej liczby to zawsze braknie kilku kilgramow do masy brutto, to albo powinni ciąć 7 kilo od 100kg jednak sprawa oczywista jest to że zwierzak nie urośnie nam na równy rachunek. No kurde ciekawe to odbijają od całości a gdy dodajemy to brakuje ogonaO.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak to ci nigdy nie wyjdzie ^_^ 7% z 860 to 60,2 kg

A ty później dodajesz 7%z 799.8 a to 55.99

799.8+60.2=860

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

To wszyscy wiemy kolego, że nie wyjdzie ale uważasz że jest to sumiennie rozliczane, jeśli już mowa o odbijaniu procentowym to raczej i wyłącznie jest to na naszą niekorzysc. Chyba, że źle myślę i szukam dziury w całym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984

Ale to dwie odmienne rzeczy i nie mozna tego laczyc :o a co do samego faktu odliczania strączki to najlepiej nakarmić ile sie da plus woda z melasa i na 10 sztukach 600 kg upchasz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To glodzisz dzień przed ze to zjedzą wypiją moje kurde nie chce więcej niż tyle co jedzą normalnie cały czas mają opór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj