Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

soltys48    19784

może wyjść jakiś czas temu widziałem jałówkę po bbb co wyszła w U 1-

Nawet pisałem tu czy wybicie na poziomie 60% u jałówki jest mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ja i tak bym nie ryzykował ich oddac na wbc, to ze powinien oddac 60% nie znaczy ze ci tyle odda i to nie z winy byka ....

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja bardziej uwierze w rzetelną dużą ubojnie niż w handlarza który uczciwie zważy i zapłaci tyle co powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19784

dziś właśnie na ten temat rozmawiałem i rzeczywiście wychodzi na to że naprawdę dużym ubojnią jest lepiej oddać na wbc niż do pośredników na żywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ja już od roku sprzedaje tylko na wbc. Teraz jak cena dobra na żywą to też poszły na wbc ale troszkę się obawiam jak mi to wyjdzie po przeliczeniu ale jak narazie zawsze na żywą jak przeliczyłem to nikt nie chciał mi tyle dać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Zaraz będzie mieszanie z błotem przez forumowych pośredników w handlu i teorie spiskowe o mataczeniu na wybiciu. Ja wczoraj sprzedałem 4 krowy też na wbc do ABP, jak przyjdzie wybicie policzę ile na zywą z tego wyjdzie. Dla mnie nie było sensu na zywą bo dzień wcześniej przyjechały na podwórko pod wiatę i nic nie żarły tylko darły morde za stadem. Niestety na pastwisku za mokro aby ryzykować utopienie ciężarówki koło poskromu. A pośrednik i tak by mi potrącił za okarmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W takich przypadkach nie ma sesnu na żywą.  Krowa potrafi nabrać 70-80kg w siebie a tak był byś od razu w plecy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
16 minut temu, zkordalski napisał:

W takich przypadkach nie ma sesnu na żywą.  Krowa potrafi nabrać 70-80kg w siebie a tak był byś od razu w plecy 

kazdy ma inne warunki i jednemu opłaca sie zywa innemu na wbc yoda  ma hodowle na wolnym wybiegu jak w ameryce)))))) to jemu napewno zywa sie nieopłaci zwarzywszy jak ma LM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Ja LM likwiduje bo trzeba do nich dokładać. Wszystko jest kryte herefordem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Krowa lm na żywo spokojnie 6,5- 7 netto. Toż to 60 i ponad wyboju.Panowie byk taniej, coraz taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
39 minut temu, krzychuuuuu napisał:

Po herefordzie lepsza cena będzie?

Nie, ale w moich warunkach hereford ma lepszą płodność i może gorzej (taniej) jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Mi chodzi o to, że krowy HH bez budynków na samej objętościówce mają płodność około 90%. LM na tej samej paszy i pod gołym niebem miał około 60%. Przy tym poziomie kosztów nawet droższa cena za odsada powodowała, że było to całkowicie nieopłacalne. Tam skąd kupowałem jałówki średni przyrost buhajków na tuczarni był 1,6kg/dzień więc rosną lepiej niż byle jaki LM. Ale pewnie są stada LM gdzie też jest tak duży przyrost dzienny. Dla mnie najważniejsza zasada to co roku jedno ciele od krowy bo utrzymanie cały rok krowy jest najdroższe. Gdyby w każdym stadzie wprowadzić zasadę że krowa po 3 miesiącach po ocieleniu ma byc cielna a jak nie to rzeźnia to ile stad by zostało? Generalnie w polskich stadach płodność to dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

Sprzedany byk rasa MM waga 880 brutto cena 8zl brutto wiek 17 miesięcy. Odbiór szczygliński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, Yoda napisał:

Mi chodzi o to, że krowy HH bez budynków na samej objętościówce mają płodność około 90%. LM na tej samej paszy i pod gołym niebem miał około 60%. Przy tym poziomie kosztów nawet droższa cena za odsada powodowała, że było to całkowicie nieopłacalne. Tam skąd kupowałem jałówki średni przyrost buhajków na tuczarni był 1,6kg/dzień więc rosną lepiej niż byle jaki LM. Ale pewnie są stada LM gdzie też jest tak duży przyrost dzienny. Dla mnie najważniejsza zasada to co roku jedno ciele od krowy bo utrzymanie cały rok krowy jest najdroższe. Gdyby w każdym stadzie wprowadzić zasadę że krowa po 3 miesiącach po ocieleniu ma byc cielna a jak nie to rzeźnia to ile stad by zostało? Generalnie w polskich stadach płodność to dramat.

Daczego dramat /? Co ma rasa mdo płodności może byka masz kiepskiego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
9 minut temu, kali87 napisał:

Sprzedany byk rasa MM waga 880 brutto cena 8zl brutto wiek 17 miesięcy. Odbiór szczygliński

Tak stanialy ostatnio? Czy tanio poszed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
4 minuty temu, staszek131415 napisał:

Daczego dramat /? Co ma rasa mdo płodności może byka masz kiepskiego:P

Rasa do płodności ma bardzo dużo. Podstawy podstaw hodowli:) Mam znajomych co krowa cieli się co 18-20 miesięcy ale dalej twierdzą że płodność mają bardzo dobrą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja mam 50- 75 % to cieę co roku nawet blizniaki się trafią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ale co roku czyli co roku o tej samej porze? Bo Jednego roku w lutym drugiego w czerwcu to też " co roku ciele" ale okres międzywycieleniowy już 16 miesięcy. Ja w moich warunkach na Lm nie byłem w stanie zarówno przy inseminacji jak i przy buhaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zwykle marzec kwiecień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj