Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Yoda    535
2 godziny temu, kr9292 napisał:

Wytłumacz mi jak to możliwe?????? Chodzi mi jedynie o koszt wyprodukowania tego mleka nic wiecej.

Są stada gdzie koszt litra jest w granicach 1,20 a są i takie gdzie jest około 1zł. Więc sprawą dyskusyjną jest wtedy czy lepiej więcej produkować ale za 1,2 czy może mniej za 1zł. Ale to są czysto teoretyczne dyskusje bo większość nawet kosztów paszy nie umie policzyć a gdzie tutaj jeszcze amortyzacja budynków, maszyn itp. Pod jakimś zdjęciem była kwestia kosztów produkcji żywca, ponad 100 postów a w żadnym konkretów o kosztach tylko chwalenie się kto ile trzyma i do jakiej wagi. Odsadka można wyprodukować za 1600-1700zł ale będzie on wart 2500 więc każdy powie że słabo. Można też wyprodukować za 3000 i sprzedać za 3500. Ten pierwszy będzie gorszy ale bardziej opłacalny tylko że 90% ludzi i tak powie, że ten drugi jest lepszym hodowcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Tłumacze ci ze był oglądał i mówił ze będą wszystkie w R a później wszystkie poszły w O i 2 w P. Te klasy są tańsze od R i na tym straciłem.
Jakie były wagi netto czy brutto czego się tu dmagasz nie miało żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego najlepiej na żywo sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
16 minut temu, Yoda napisał:

Są stada gdzie koszt litra jest w granicach 1,20 a są i takie gdzie jest około 1zł. Więc sprawą dyskusyjną jest wtedy czy lepiej więcej produkować ale za 1,2 czy może mniej za 1zł. 

Ale konkrety a nie gdybanie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
38 minut temu, krzychuuuuu napisał:

Tłumacze ci ze był oglądał i mówił ze będą wszystkie w R a później wszystkie poszły w O i 2 w P. Te klasy są tańsze od R i na tym straciłem.
Jakie były wagi netto czy brutto czego się tu dmagasz nie miało żadnego znaczenia.

Konkrety proszę ,a nie gdybanie ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Ta sa konkrety. Jaśniej ci tego nie wytłumaczę. Bronisz tej firmy jakbyś miał w tym interes.. Właściciel firmy ma na imię Rafał ty w nicku tez wiec może to ta sama osoba co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Ale konkrety a nie gdybanie! 

Ale jakie konkrety? Ja koszty u siebie znam bo policzyłem ile mnie kosztuje odsadek  Za pół roku będe wiedział czy warto opasać do ciężkich. Widziałem wyliczenie kosztów b.dużego stada gdzie 1kg żywca kosztował 8,7 przy swoim odsadzie a przy kupowaniu po 12zł/kg odsadka opas kosztował 8,9zł/kg. jak się to ma do geniuszy co sprzedają po 7zł i uparcie twierdzą że robią biznes życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

No własnie nie znasz kosztów a sugerujesz ze przy 8 ty można zarobić wiecej niz przy 12. To tylko takie pier*olenie ludzi, jak sam wspomniałeś co nawet kosztów nie potrafią policzyć. Więc po co powtarzac po kimś bzdury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Nie znam się na mleku i opłacalności tylko jako przykład podałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
3 godziny temu, Yoda napisał:

Ale jakie konkrety? Ja koszty u siebie znam bo policzyłem ile mnie kosztuje odsadek  Za pół roku będe wiedział czy warto opasać do ciężkich. Widziałem wyliczenie kosztów b.dużego stada gdzie 1kg żywca kosztował 8,7 przy swoim odsadzie a przy kupowaniu po 12zł/kg odsadka opas kosztował 8,9zł/kg. jak się to ma do geniuszy co sprzedają po 7zł i uparcie twierdzą że robią biznes życia?

1 kg żywca po prawie 9zł ? O.o niech sobie ktos znajdzie inną skarbonke :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
3 godziny temu, kr9292 napisał:

No własnie nie znasz kosztów a sugerujesz ze przy 8 ty można zarobić wiecej niz przy 12. To tylko takie pier*olenie ludzi, jak sam wspomniałeś co nawet kosztów nie potrafią policzyć. Więc po co powtarzac po kimś bzdury. 

yoda ma racjie.....tylko nie umie tego opisac,ale wiem co czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
11 godzin temu, zkordalski napisał:

Czytałem kilka postów zjednym się napewno nie zgodzę że odsadki 300kg to rarytas. Yoda mówi ze nie chorują nie ma żadnych problemów i że w krótkim czasie sprzeda je się w wadze 800kg po 9 zl. Więc powiem tak albo Yoda ma takie szczęście i czuwa nad nim Bóg albo żyje w świecie gwiezdnych wojen. Chłopie są problemy jak wszędzie upadki choroby koszta weta tak samo niech go aby coś złapie to koszty leczenia kosmos. A koszty wyżywienie żeby nabić na niego 500  kg w 7 mc czy tam 8 to bez rzepaku czy soi możesz pomarzyć.  A cena 9 zl nie zawsze jest. To nie to co twoje chodzą jedzą trawę i tyle. A i sam widzisz jakie sprzedałeś bydło rasowe a waga 600+ więc sory każdy zdechlak hf tyle waży.  A pisanie ze ktoś kto tu się udziela hodowlę bydła uważa jako hobby drogie to kolejny żart z stwojej strony. Tak samo ja czy ty z tego żyjemy tylko każdy ma inny sposób na odchow i produkcję.  Reasumując odsadki mają sens tylko przy bardzo dobrych paszsch objetosciowych wówczas jakoś to ma sens ale w odsadki nie bawi się ktoś kto nie ma kasy i tyle. 

popieram w100% madre wypowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

sprzedane dwie krowy , takie dobre dwójki ale dosyć brzuchate, wagowo 620 i 660kg, sprzedane za 7tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Ale jak zawsze bez konkretów. Może ktoś poda swój koszt opasania? Ja produkuje odsadka za 1700 zł. Zimą siedziały pod gołym niebem na sianokiszonce, potem poszły w rezerwat się paść do listopada. 2 miesiące na sianokiszonce i wyslodkach i dały po 5 tyś. Może ktoś policzy razem z amortyzacja budynku i paszami koszt dla cielaka od zakupu do sprzedaży jak on siedzi 2 lata i zre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ciekawe po ile za takie bbb płaci jak z tego ogłoszenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Co to za cielaki jak u nas mleczarze sprzedają po 1000-1200 a tutaj handlarz chce 1000 i jeszcze ma zarobek? Dokłada wspaniałomyslnie do interesu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

nie patrz na cene, przeciez widac ze na zdjeciu to juz całkiem spore byki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19783
1 minutę temu, ozzborn napisał:

ciekawe po ile za takie bbb płaci jak z tego ogłoszenia ;)

za takiego jak na zdjęciu u kolegi propozycja była 8,5 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

dobrze wiedziec bo mam kilka takich :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jak taki towar się wybija? Bo jak za R płacą ponad 13,40 to nie jest najlepszym pomysłem sprzedawanie po 8,5 na żywą. Taki towar powinien przynajmniej U łapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19783

gdzie ta R po 13,4?Znam zakłady co dają ok 14.........

taki byk powinien 60%oddać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ale czy wejdzie w U czy raczej mieszańce nie mają szans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj