Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

soltys48    19840
38 minut temu, mlodyhef napisał:

Czarno biała starsza krowa ale dosyć dobrze upasiona poszła za 6,10 + Vat. 

ile ważyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Sołtys.. A Ci Twoi znajomi to ile oddają tygodniowo czy miesięcznie że takie ceny otrzymują?

I podpowie ktoś opinie na temat ubojni Kowalczyk z okolic Częstochowy? Bo mam kilka sztuk do sprzedaży za jakiś czas..

Na tej stronie podaje 14.2 za R..wiec chyba nie najgorzej...o ile to rzetelne źródło: https://www.cenyrolnicze.pl/bydlo/byki-jalowki-krowy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19840

Różnie ale solówkę na tydzień średnio wychodzi, w większości to "odpadowe"krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

To z produkcji własnej? Choćby 10 szt na tydzień to min 500 rocznie...spore przedsiębiorstwo...

Ale swoją drogą ciekawe jaka cena w takim razie ma handlarz co oddaje do 100 szt tygodniowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19840

co do zrzucania to wszystko zależy kto zajedzie ale na więcej niż 6-7% się nie zgadzaj , Ile dostaniesz ciężko tak na odległość ocenić a ponadto każdy skupnik inaczej płaci

7 minut temu, johny1991 napisał:

To z produkcji własnej? Choćby 10 szt na tydzień to min 500 rocznie...spore przedsiębiorstwo...

Ale swoją drogą ciekawe jaka cena w takim razie ma handlarz co oddaje do 100 szt tygodniowo..

Tak z własnej, sprzedaja też byki-w większości fajne mieszańce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
6 godzin temu, dudek998 napisał:

koledzy po ile mozna teraz dostac za byki ncb ho?

Lokalizacja!Waga! Wiek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chlopaki jak u was z lokalnymi skupami bydla ?

U nas odkad jest czerwona czy tam niebieska strefa asf skup bydla zostal zamknięty , a dzialal nie przerwanie blisko 30 lat ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
jeżeli wazony na wadze to waga nie cyganka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, pawlus224 napisał:

Chlopaki jak u was z lokalnymi skupami bydla ?

U nas odkad jest czerwona czy tam niebieska strefa asf skup bydla zostal zamknięty , a dzialal nie przerwanie blisko 30 lat ... 

Bydła ? A to co ma wspólnego ? Jakiś nadwrażliwy dureń inspektor się trafił , czy co za licho ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
pawlus o ktorym skupie mówisz? jestem tez z LLE i nie ma żadnego zakazu jak sie nie ma swin w gospodarstwie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie masz oko do szacowania wagi. Pogratulować. 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek998    98

powiem ile mial pi niedzieli.

 

tak itak pojda na wage ogolna wiec niedowiemy sie konkretnie jego wagi ale powiem wam srednia wage z 7szt

 

powie mi wkoncu ktos ja z ta cena? bo nie chce sie za bardzo dac wydymac.

 

Dnia 6.09.2018 o 21:19, krystian1982 napisał:

kurde żeby nam wszystkie byki lapaly tak 700 kg w 17mcy

nie wiem w czym problem. Zawsze sprzedaje w wieku do 18mc i mam srednio na 7 szt(po tyle mam boxy) po700-750 kg. Srednio bo mam swoja wage i waze ogolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
10 godzin temu, robi57362 napisał:

pawlus o ktorym skupie mówisz? jestem tez z LLE i nie ma żadnego zakazu jak sie nie ma swin w gospodarstwie

Chyba o jedynym na okolicę-  u pana Stolata , skupowal bydlo dla Ryjka i Starowników.

Byl skup trzody i razem skup bydla , nie dowiadywalem sie u zródla ale znajomy weterynarz z Milejowa (tez zapewne znasz) mowil ze i skupu bydla nie ma .

Dla mnie to zla informacja bo te 2 sztuki na rok zawsze u niego sprzedawalem a ze zyjemy w dobrych relacjach to zawsze dobrze zwazyl i najlepiej zaplacil.

A teraz albo trzeba wiezc 30 kilometrow do Starownika albo zapraszac jakiegos handlarzyka .

 

P.S. gdyby ktos mial na sprzedaż 1-2sz cieląt ras miesnych z LUBELSKIEGO lub nie kiepskich mieszancow kilkudniowych w polowie Wrzesnia to chetnie kupie - jałówka ma sie cielic i bym jej podstawil .

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

dudek po ile ja sprzedam powiem ci we wtorek. Ale widzę ze jesteś z wielkopolski wiec  mniej wiecej jaka cena obowiazuje mozesz sobie sprawdzic  na stronie internetowej gazety wiescirolnicze.   Masz tam ceny od róznych ubojni i handlarzy z wyszczególnieniem rodzaju bydła, tak samo ze swiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj