mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

mantas    0

Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?

Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Tez mi taki pomysł chodzi po głowie żeby hodować tak bydło. Piszcie co wiecie na ten temat.

Jakie technologie jakie pasze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Ostatnio oglądałam w telewizji program o "bez obsługowej" hodowli bydła. ;) Cały rok na pastwisku i tylko na zimę pod jakąś wiatę i siano do jedzenie. Było o rasie Limousine. To dość opłacalne, bo wołowina nie jest tania i sporo mięsa biorą od nas Niemcy. Rosną długo, ale niektóre rasy uzyskują bardzo duży przyrost masy mięśniowej w krótkim czasie i przy niewielkich nakładach finansowych. Jak bym miła warunki to bym się nie zastanawiał chyba długo, bo bardzo mi ta hodowla do gustu przypadła. ;)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mnie i ojca też coraz bardziej interesuje hodowla byków łąk mam sporo 4ha tylko ja bym musiał stawić nową oborę bo tuczników nie będziemy likwidować i właśnie z tym mamy trochę wątpliwości żeby to się potem opłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

A co takiemu bydłu dawać do jedzenia i w jakich ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Znajomy hoduje bydło to on kupuje jakieś pasze, robi kiszonkę dokładnych ilości nie znam ale będę musiał się jeszcze jego więcej dopytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Witam mój kuzyn opasa byki lecz od swoich memek. daje im śrut kiszonkę z kuku i gorczycy szinokiszonke siano ziemniaki słomę jęczmienna i owsianą. Ja na wiosnę też chce kupić 5 cielaków i je opasać i na jesień znów z 5. Niestety nie mam łąk. Lecz będę im na początku dawał mlekozastępczy preparat i pasze. Później kiszonkę z gorczycy młóto browarne słomę jęczmienną i owsianą wiosną i latem koniczynę i lucernę. Myślę ze dobrze. Co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Ile można uzyskać kiszonki z kukurydzy z jednego hektara i w jakich ilościach zadawać ja opasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantas    0

I ile pola trzeba przeznaczyć na hodowle 10byków ?? Na sianokiszonke, siano, zielonkę, itp.

I jaka musi być co najmniej stodoła dla 10byków, ile m2?

Ja myślę żeby zrobić jakieś 10x6m i ile mi tam byków wejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2
Witam mój kuzyn opasa byki lecz od swoich memek. daje im srut kiszonke z kuku i gorczycy szinokiszonke siano ziemniaki słomę jeczmienną i owsianą. ja na wiosne też chce kupić 5 cilaków i je opasać i na jesien znów z 5. niestety nie mam łąk. lecz będe im na poczatku dawał mlekozastępczy preparat i pasze. póżniej kiszonke z gorczycy młóto browarne słomę jęczmienną i owsianą wiosną i latem koniczynę i lucernę. myśle ze dobrze. co wy na to??

 

Myślisz karmić cielaki bez podawania im siana ? ;) Przecież cielak nie będzie rósł na mleku i paszach - siano jest konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Wiem - napisałeś to, ale nie wspomniałeś o tym że będziesz kupował siano tylko ,,będę im na początku dawał mlekozastępczy preparat i pasze,, Więc wyjaśniłem ze siano musisz dawać koniecznie. Powodzenia w hodowli - zawsze jakąś kasę z tego weźmiesz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

gosc1 kolego powiedz mi jeszcze bo pewnie znasz sie troszke na opasach czy później jak odchowam cieleka tak powyzej 120kg musze też dawać siano do konca opasu czy kiszonka z żyta łubinu gorczycy słoma i młóto browarne i wytłoki wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Moim zdaniem zawsze lepiej dać tam trochę siana, choćby 1 raz dziennie, ale jak nie będziesz miał to też się obejdzie (chodzi mi o ciele powyżej 120kg)... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

MarcinPykuS no tak powyżej 120kg bo tu kolega mi napisał że takie cielczki od 60-80kg to muszą dostawać siano oprócz mlekozastępczego preparatu i paszy. a jak kupię na wiosne takie 70kg cielaczki to zamiast siano mogę im dawać lucerne lub koniczyne czy siano to konieczność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

wiesz no jak niedostaną siana to mogą dostać biegunki z samych traw itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Właśnie są różne przypadki...ja bym tam wolał dać raz dziennie trochę suchego sianka, a ile masz zamiar kupić cieląt...?? ;)

 

Jak hodujesz bydło to nie masz łąk...?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Dziennie się powinno chociaż jedną belkę siana dać taka hodowla bez siana na samych paszach czy kiszonce my dajemy krowom zawsze po dwie belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

właśnie moja sytuacja sie przedstawia naspetująco nie mam łąk same hektary orne i bym przeznaczył pewna częśc na zielonkę. a zamiast siana dobra byłaby słoma owsiana w której jest ususzona zielonka tak jak siano?? ja dopiero chce zacząc opasać byki i na wiosne chce kupić 5 cielaczków takich od 60-80kg ile. kamyk na ile sztuk jedna belke dajecie dziennie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Dokładnie jak poprzednicy mówią siano trzeba dawać bo to sucha masa i zapobiega biegunką, ewentualnie może być słoma jara. My jak wyganiamy krowy na pastwisko w maju to koniecznie musimy dawać siano bo krowy ''laksują'' dalej jak widzą.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

kamieniak to mówisz że takim cielaczkom jak dam mleko pasze i słomę jara to bedzie dobrze? obejdzie sie bez siana? a od jakiej wagi mogę dawać zielonkę?? od początku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

@Kamieniak ty kupujesz cielaki czy trzymasz swoje jeśli tak to po ile płacisz mniej więcej za byka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj