Polecane posty

Rolnik1973    15388
8 godzin temu, RafaKdziela napisał:

U mnie 40 sztuk ma po 120 i jadą 7 stycznia .Pewnie kolejny raz usłyszę śpiewkę ,że za wielkie i po kieszeni.

Zastosj dietę aby żyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Jeszcze długo będziecie mieć niskie ceny, skoro Wy som zdrajcy i chciwcy 

Screenshot_20181220-094333.jpg

Screenshot_20181220-094446.jpg

Czemu na A2 tego nie ujawnili😡

Edytowano przez Rolnik1973
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki kwik był w temacie o ratowaniu rolnictwa, jak napisałem, że mięso z duńskich warchlaków utuczonych w Polsce powinno być inaczej oznakowane niż z naszych rodzimych świń. Toż to dyskryminacja i godzenie w interesy rodzinnych gospodarstw, które zlikwidowały maciory i postawiły tuczarnie. Takich trzeba ratować, bo jak bidulki teraz spłacą kredyty zaciągnięte na budowę nowych budynków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Przyglądam się sytuacji na rynku trzody i tak się zastanawiam skoro kontraktowy tucz świń prowadzą głównie firmy przerabiające mięso, to dlaczego nie wprowadzą  kontraktów na cykl zamknięty z ustalona ceną. Mają swoje wyliczenia ile ich kosztuje taki tucz na hotelu u rolnika przecież to samo można zrobić od początku produkcji na paszy rolnika za ustaloną cenę minimalną + jakieś premie. Zakłady przetwórcze wiedzą jakie mają zapotrzebowanie w ciągu roku na towar i pod to mogą ustawiać produkcję u rolników.  Co do warchlaków z importu to jest ruletka a rolnicy którzy tym się zajmują lubią hazard.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Pytasz dlaczego ? Bo tak musi być bo taki jest plan i założenie odgórne i to musi zostać wykonane... Po to ten cały asf , zaniżanie ceny i reszta działań , ktore zmuszają polskich hodowców dla likwidacji polskich stad trzody..

  • Like 2

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, RafaKdziela napisał:

U mnie 40 sztuk ma po 120 i jadą 7 stycznia .Pewnie kolejny raz usłyszę śpiewkę ,że za wielkie i po kieszeni.

To ładnie Cię dymają a miało być 5 zł.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dzisiaj Ardanowski zarządził masową depopulacje dzików w całym kraju. Sąsiad już mi mówił:

To tylko po to aby uciszyć krzykaczy z A2, kolejny "sukces" odhaczony w TVPIS i powód najważniejszy jak zaczną strzelać za wschodu na zachod to dokąd będą uciekać dziki? Kolejny żydowski sukces.

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
Dnia 13.12.2018 o 18:39, kopin napisał:

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/nadzwyczajne-wsparcie-z-ue/

A teraz mam pytanie i może jakiś dupowłaz  obecnego nierządu mi to wyjaśni.Jak to jest że tamci złodzieje przez 8 lat kradli ale starczyło kasy na to żeby nowi jak tylko doszli do władzy wypłacili zapomogi(inaczej ciężko to nazwać)Natomiast teraz podobno nikt nie kradnie ,wszystko idzie wspaniale a nikt nawet nie bąknie by hodowcom pomocy udzielić!!!

Wczoraj byłem na szkoleniu był gość  ze sporej firmy rolniczej i podsumował to tak-jak chcecie żeby ktoś kupował wasze świnie w dobrej cenie ,skoro Belgijskie są dostępne po 2,5 za kg a do tego państwo rolnikowi w Belgii dopłaca 1euro/kg

Kolego spytam byłes w Belgii? Słuchaj tych swoich gosci.Niech rolnicy sie przejada troche po europie to zobacza co tam sie robi i buduje a nie pier.... mi o tym ze swinie po 2.5 za kg  kupują.Polak jest głupi bez urazy ale tak jest i  Makrela zaraz podniesie gielde tylko bedzie prosiak do sprzedania i juz chlewnie sie zapełnią Dunami itp.Powinni przewidziec ze nie bedzie zboza taniego i uchowac na tym co maja  w całej europie była susza.Bez obrazy panowie ale sledzmy troche co sie dzieje na swiecie a nie tylko to ze somsiad kupił Nh to ja jutro jade po JD. i h..... ze na kreche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Ja do dzisiaj sobie pluję, że nie kupiłem w żniwa zboża, a dużo osób w sąsiedztwie chciało się pozbyć 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@krilan06 ja kupiłem przed żniwami .Za jęczmień płaciłem po 650zł brutto żyto po 520zł ,mieszanka po 500zł z dowozem wszystko ceny brutto .Teraz kupiłem jęczmień  po 800zł brutto .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Kupowalem tydzien temu mieszankie jeczmien z pszenica jara po 820zvat. Jest troche przebitka umnie podlug cen ze zniw 150 na tonie wiecej.  We zniwa tez kupowalem 10 ton

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak sie policzy teraz zboże ,dodatki ,koncentraty i robociznę to czasem lepiej już wychodzi pełnoporcjowa gotowizna,

moim zdaniem teraz sie nie opłaca kupować zboża bo jest najdroższe,no ale jak nie ma co dać do koryta to niestety trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Pasza tucznikowa kupna drogo wychodzi. Tajtanisza u mnie 1200tona.slabej jakosci adobrapasza1400 tona.. A mi wychodzi teraz tone zrobic paszy 1100....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ja  z tej co jestem zadowolony wychodzi po 1200 na dzisiaj,a zboże + reszta 1180  ,i nie rozmawiamy tutaj o tym jak przy takiej cenie wychodzimy na swoje 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
2 godziny temu, kopin napisał:

moim zdaniem teraz sie nie opłaca kupować zboża bo jest najdroższe,no ale jak nie ma co dać do koryta to niestety trzeba

Nie mogę się zgodzić :D

właśnie, że bardzo opłaca się teraz sprzedawać zboże :D


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
Nie rozumiem jak można teraz kupować zboże dla świń po 800 zł jak tuczniki są oo 3.7 ktoś liczyć nie umie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
36 minut temu, aprochota napisał:

Nie rozumiem jak można teraz kupować zboże dla świń po 800 zł jak tuczniki są oo 3.7 ktoś liczyć nie umie?

nie kazdy sprzedaje po  takiej cenie

 

1 godzinę temu, kopin napisał:

ja  z tej co jestem zadowolony wychodzi po 1200 na dzisiaj,a zboże + reszta 1180  ,i nie rozmawiamy tutaj o tym jak przy takiej cenie wychodzimy na swoje 😉

no tak otym nie rozmawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj