News

Polecane posty

PRZMAS19821982    301

Wtym kalkuratorze kosztow wyprodukowania tvcznika Powino jeszcze byc wyliczenie ile produkuje tucznik obornika lub gnojowicy i cene sprzedazy bo to tez jest jakis tam zysk jak juz tak dokladnie licza wszystko....

• Sad 1

Wiadomość z agroFakt.pl

ws71    587

Bardzo dobrze rozpisane ,tylko mam jedno ale,koszt produkcji zboża a cena rynkowa z tej różnicy pokrywasz w sumie tuczenie  tucznika ,czyli zjada wcześniej wypracowany zysk, a po tuczniku zostaje na plus tylko obornik??,po to  karmisz  zbożem  aby zwiększyć końcowy zysk z 1t zboża,a cos mi  się wydaje że zysk będzie taki sam po sprzedaży zboża,jak i  karmionych nim tuczników,to jest chyba bezsensu ?

Edytowano przez ws71

sumek666    4241

Mój wujek zawsze mówił, że świnie trzyma tylko i wyłącznie dlatego, że zboże które zje ma większą wartość ale tylko gdy świnie zje ale będzie na zero to już dawno się nie opłaca. Bo trzymać świnie dla gnoju czy gnojowicy to... Każdy niech sobie sam dopowie. Saletra wyjdzie taniej niż ta robota. 

rudinho11    180
@ws71 Wiem że przy liczeniu należy brać pod uwagę cenę zboża. Jeżeli masz cykl zamknięty i jestes już jakiś czas na rynku to z dnia na dzień się nie zrezygnuje. Poza tym produkcja roślinna jest ułożona pod produkcję trzody która jest wiodącym kierunkiem gospodarstwa. Przy tych 3.9 nie opłaca się już trzymać świń bo na zbożu lepiej się wyjdzie. Ale przez krótki czas można jakoś to przetrzymać i nie ponosić wielkich strat.
  • Like 2

Esab200    241

Nie sprzedawałem ostatnio świń ale wczoraj był kumpel u mnie i mówił że cena u nas ( Wlkp )  to 3,20. Śmiech na sali. 

Gość   
Gość

Mam takie pytanie , bo ludzie chyba sami sobie dodają . Czy jak ktoś załóżmy całkowicie zaprzestanie hodowli świń , oczywiście bez tych propagandowych refundowanych zaprzestań , to po jakimś czasie może bez problemu hodowlę wznowić ?

Moim zdaniem tylko po podpisaniu tego programu co to niby miał pomagać rolnikom , na ileś lat się zobowiązuje do zerowej hodowli , a tak to w każdej chwili mogę prosiaki kupić i mieć .

Edytowano przez zetorki12

Gość tyran3   
Gość tyran3

koledzy ja mówiłem o sytuacji  z przed 8-10 lat wstecz  prosiaki były po 40 zł, pszenzyto w na targu równo 1000 zł a tuczniki po 1,9-2,3zł pamietam doskonale bo wtedy regularnie sprzedawałem prosiaki na targach i to jak na tamte czasy doś duże partie przynajmniej raz w miesiacu ale jak nie sprzedałem  za 40 zł 25-35 kg prosiaków 2 tyg pod rząd  to zaryzykował i zaczołem je tuczyć  od tamtego czasu mam cykl zamkniety.

Dlatego jak widze na forum  tekst ze prosiaki po 125 zł a tucznik po 3, 5zł to gorzej już być nie może. To sie z tym nie zgadzam bo gorzej moze być a dno cenowe jeszcze jest daleko.

Rolnik1973    7749
5 minut temu, zetorki12 napisał:

Mam takie pytanie , bo ludzie chyba sami sobie dodają . Czy jak ktoś załóżmy całkowicie zaprzestanie hodowli świń , oczywiście bez tych propagandowych refundowanych zaprzestań , to po jakimś czasie może bez problemu hodowlę wznowić ?

Moim zdaniem tylko po podpisaniu tego programu co to niby miał pomagać rolnikom , na ileś lat się zobowiązuje do zerowej hodowli , a tak to w każdej chwili mogę prosiaki kupić i mieć .

Tak, tylko dalej bioasekurację spełniać i mieć kupca na tucznika

Gość   
Gość
Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

Kupiec znajdzie się zawsze, ale przy tuczniku często taki, że na końcu trzeba dołożyć do interesu. :D 

Gość   
Gość
8 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Sąsiad co jakiś czas mi takie rewelacje znosi . Jeszcze tam miał inne , ale nawet nie pytam .

Gość   
Gość
41 minut temu, zetorki12 napisał:

Jesienią dzwoniłem na infolinię ARiMR, odebrał miły Pan zdziwiony pytaniem o ten program, bo podobno nikt o niego nie pytał. Jednak podpytał kogo trzeba i powiedział, że nabór wniosków zakończony. Dziwnym trafem był jakoś kiepsko reklamowany...

Edytowano przez Gość

ws71    587

Wszystkiego najlepszego hodowcom hodującym w cyklu zamkniętym w Nowym Roku 2019😊

• Thanks 2

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:

http://moje-ankiety....pond-43841.html

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!

Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki

prosze o pomoc

pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj