Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Sean napisał:

:D   Potraktuję to jako dobry żart.            xD

To jest oczywiste siła wyższa i pomoc się należy be łaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
17 minut temu, staszek131415 napisał:

To jest oczywiste siła wyższa i pomoc się należy be łaski

dostaniesz taką pomoc w banku jak przy mrozach czy gradobiciach,dostaniesz kredyt niskooprocentowany na spłatę kredytów w banku,i będziesz miał swoją pomoc;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie martwmy się na zapas jeden  kolegów chwalił się tu niedawno jaki to zwrot duży dostał na 200 loch chyba  więc nie jest tak zle w naszej branży  inny pisze że po 3 tuczarnie stawiają więc świadczy to o tym  że to dochodowa branża  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Gadki k. Poznania? 

tak koło Poznania.

Świnie  pojadą w przyszłym tygodniu wiec cena bedzie pewnie inna. W kazdym razie na dziś za E jest 5,50 w zeszłym tygodniu 5,4 było. Tyle ze ja sprzedaje przez grupe i sokołów zabiera od nas( grupy) calego tira ponad sto tuczników. tyle ze tir odemnie zabierze 15 od innego np. 20 sztuk, itd. i sie ponad 100 nazbiera  i cenę prezes negocjuje  dla całości dlatego tyle wychodzi.

dla informacji mała pobliska ubojnia 3, 8zł płaci a skupy obwoźne 3,5-3,7 zł  powiat Jarocin i powiat średzki podobnie z tego co wiem

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
6 minut temu, staszek131415 napisał:

Nie martwmy się na zapas jeden  kolegów chwalił się tu niedawno jaki to zwrot duży dostał na 200 loch chyba  więc nie jest tak zle w naszej branży  inny pisze że po 3 tuczarnie stawiają więc świadczy to o tym  że to dochodowa branża  ;)

a kto sie  martwi,nie takie rzeczy trzeba było przeżyć  

a co do chwalenia sie to wiesz jak to jest,ja wziąłem Viagrę i mogłem po niej przez 3 dni bez przerwy;-)

tyle że mi sie nie chciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te 6zł , to za ile kg przewidujesz ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

cena idzie do góry w czerwcu tucznik na żywą będzie po 6 zł 

tak jak jeden kolega na forum  mówił za 2 kg bedzie 6 zł, hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Dużo ludzi zrezygnuję, i zabraknie towaru i jeszcze mistrzostwa świata przed nami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

Dużo ludzi zrezygnuję, i zabraknie towaru i jeszcze mistrzostwa świata przed nami 

nie zabraknie towaru bo nawet jakby zlikwidowali cała trzode w polsce to z dani i niemiec  syfu nawleką

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
No do tyle może nie dojdzie ale po 5 zł że będą możemy być pewni. od czwartku już będzie napewno o 20-30 groszy czyli już będziemy dobijali do 4.50 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
11 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

zeby chociaz po 5 zl +vat to mysle ze starczy

stała cena w tych granicach i przy tych kosztach to by była jakaś stabilizacja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

Co z tego, że w lato pójdzie cena w górę skoro teraz dokładasz i wraz w skali roku wyjdziesz w najlepszym wypadku na 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Nie martwmy się na zapas jeden  kolegów chwalił się tu niedawno jaki to zwrot duży dostał na 200 loch chyba  więc nie jest tak zle w naszej branży  inny pisze że po 3 tuczarnie stawiają więc świadczy to o tym  że to dochodowa branża  ;)

Owszem dochodowa, tylko dla kogo, Polacy pozwolili sobie wpuścić "lisa do kurnika" i to dla niego w naszym"kurniku" jest życie jak w Madrycie. I to właśnie ten lis zaczyna rządzić w naszym kurniku, my nie mamy tu już nic do gadania, no brawo rządzący i to wszelakich opcji jakie tylko rządziły, wszyscy przyłożyli do tego łapy.. Teraz następny etap -  wyeliminowanie wszystkich małych i średnich producentów, a ci co się zostaną to już nie będą groźni, nie fikną bo będzie ich tyle co nic.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
Napisano (edytowany)

Kolega wyżej dobrze napisał znajomy ma zamiar postawić chlewnie na 2300szt loch,niestety to wszystko firmują Duńczycy zapewniają lochy,zbyt prosiąt długoletnie umowy i to wszystko już wiadomo na początku budowy jedyny problem to na dzień dzisiejszy to ASF i na razie się waha,a że czesto wyjeżdża na staże do USA to najlepiej podoba mu się system amerykański najmniejsza farma na której pracował liczyła 50 tyś loch

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Niektóre rzeźnie na Podkarpaciu cały czas trzymają jedna cenę od jesieni 5,20zl /kg tucznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
Cytat

znajomy ma zamiar postawić chlewnie na 2300szt loch,niestety to wszystko firmują Duńczycy zapewniają lochy,zbyt prosiąt długoletnie umowy i to wszystko już wiadomo na początku budowy jedyny problem to na dzień dzisiejszy to ASF i na razie się wacha

Czyli "słup" tylko inna strategia zachodu teraz.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Najgorsze jest to że w ten system uderzają ludzie którzy mają wiedzę i doświadczenie i jezeli tacy ludzie odejdą to rodzima hodowla totalnie upadnie, a nasz rząd dalej coś bełkocze o rozwoju rodzinnych gospodarstw

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
ws71 nie wierze ze w USA są takie farmy chyba mu się pomyliło z 5 tys loch, bo jakby policzyć że tam jest poglowie 70-75 mln sztuk, to takich farm po 50 tys loch plus tuczniki od nich to by musiało być na całe USA 100 farm. a jest dużo, dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Tak tylko chyba chodzi o rozwój gospodarstw w produkcję pcheł, bo na pewno nie czego innego.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
Napisano (edytowany)
54 minuty temu, ws71 napisał:

Kolega wyżej dobrze napisał znajomy ma zamiar postawić chlewnie na 2300szt loch,niestety to wszystko firmują Duńczycy zapewniają lochy,zbyt prosiąt długoletnie umowy i to wszystko już wiadomo na początku budowy jedyny problem to na dzień dzisiejszy to ASF i na razie się waha,a że czesto wyjeżdża na staże do USA to najlepiej podoba mu się system amerykański najmniejsza farma na której pracował liczyła 50 tyś loch

czyli sobie z polaka parobka zrobia...... u siebie nie maja gdzie trzymac to sie tu pchają........

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

W USA już od dawna 70-80% rynku to tucz nakładczy... Kumpel pracuje w puławach i był tam z roboty na szkolenie/wycieczkę.  Odwiedził 50 godspodarstw a raczej farm w kilku stanach. Najmniejsze które ledwo co dawało radę liczyło 2 tys ha, najmłodszy farmer miał 58 lat... reszta pod 70tkę.. Tam nikt nie chce się w to bawić.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj