Polecane posty

Kali    1
8 godzin temu, turtojs napisał:

mi za zeszły rok średnia cena wyszła 5.32 netto także zeszły rok jak najbardziej udany. ten się zaczyna jak na narazie bardzo słabo, ale zobaczymy co będzie dalej. Swoją drogą wejdzcie sobie na strone ceny rolnicze i zobaczcie zakład Łuków w Lubelskim wokół niego strefy ASF, a on ma w cenniku od wczoraj 5,50-5,70 gdzie pozostałe firmy w Polsce po 5-5,30 maks, czyżby zaczęło im świń brakować bo ludzie ze stref polikwidowali?? albo o co chodzi? jest tu ktoś na forum z tamtych okolic i umie to wytłumaczyć??

Cena w Łukowie teoretyczna, w praktyce wychodzi słabo- słaba mięsność, wybojowość itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67
3 minuty temu, Kali napisał:

Cena w Łukowie teoretyczna, w praktyce wychodzi słabo- słaba mięsność, wybojowość itp.

Po pierwsze: jest to cena za co najmniej 20szt, poniżej trzeba odjąć 10 groszy.

Po drugie:częściowo niestety zgodzę się z przedmówcą, świnie u których w domu po uboju słonina w miejscu pomiaru

ma grubość kobiecego palca i ciężko jest coś wykroić na skwarki do pierogów łapie klasę S raz na 50-100 sztuk. A wybojowość ciężko

złapać 77% (za czasów państwowości zakładu i na świniach z lat 90 było lekko 2% lepiej).

A po trzecie: ilość świń w okolicznych powiatach drastycznie spada, jesteśmy na żółto albo na czerwono. 

Tak czy siak lepsze to niż jakiś pośrednik bo nawet przy nie wybitnej mięsności wyjdzie co najmniej 20, 30 lub 40 groszy lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

U nas chlewnej się budują dwie.jedna na 2 tys.druga coś koło tysiąca.po co nam detalach chować.swin nie braknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

kolego co to 2 u nas 40 szt po tysiaku tylko ci co nie zaczeli to  narazie stoja a ci co juz ruszyli to buduja mury stoja juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

w kraju mamy 11 mil świń z czego 6 jest naszych tu urodzonych(cykl zamknięty ) a 5 to duńskie niemieckie i inne prosiaki które u nas sie tuczy u rolników i na fermach w naszym kraju . Rynek świń raczej jest stracony i nie do odbudowania większe  zakłady jak sokółów są w rękach zagranicy markety to samo i one nie dadzą nam sie tu odbić . do tego Asf . Mam kolege co dostał już kase na budowe w cyklu otwartym chlewni ale rezygnuje bo i na kontrakt jak mu wstawią świnie to i cena spadła. No i jak ma mieć milion zł kredytu przez 20 lat i bać sie czy asf nie przyjdzie to woli to olać i przerobić swoją chlewnie też w sumie nową bo w latach 2000 postawioną przez jego ojca gdzie stało 600 świń w cyklu zamkniętym a dziś 4 maciory ma i to kończy . Bo z świń to tylko gnój zostaje w perspektywie lat to wiecej tej ceny nie było jak była . Dowodem na to są puste chlewnie w całej polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.01.2018 o 08:53, kiko80 napisał:

kolego co to 2 u nas 40 szt po tysiaku tylko ci co nie zaczeli to  narazie stoja a ci co juz ruszyli to buduja mury stoja juz.

Co to jest 40  tysięcy 3dni uboju u Piniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Znajomy weterynarz ostatnio mi mówił, że w ciagu 10 lat w jego okręgu gdzie bada ajuszkiego z blisko 500 gospodarstw które trzymało trzodę zostało niespełna 230...

 

A pinie nie bije 20 tysi dziennie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ma to może i bije ale raczej po tych cenach trudno jest mu tyle kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

Świnie lokalna masarnia województwo Lubelskie  ilość 10szt. 4.40 brutto dla stałych klientów zapisywałam się na kolejne dostawy straszyli spadkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Dnia 19.01.2018 o 11:35, kopin napisał:

idż do biedronki

lodówka z mięsem-kraj pochodzenia niemcy schab 9 zł z ogonkiem i się ludzie zabijają bo tani -nie ważne że niemiecki

chodze do biedronki widze to tczionka jest napisane ze niemieckie ze  z lupom czytac trzeba a to powinien byc normalny szyld niemieckie, polskie, dunskie, itp. po za tym  ja nie napisalem ze wszyscy beda kupowac polskie zamiast tanszego dunskiego ale 70% kupujacych wybrala by drosze  polskie

co do traktorow to zly przyklad  bo ursus niewiele tansszy jest od sredniakow zagranicznych a niestety   technologia to lata 80\\90 tylko w bajeranckim opakowaniu( maska , kabina). Wiem bo 3 lata temu kupowaem 120KM  skadalem wniosek na zetora, potem chcilem zmienic na ursusa ale jak zobaczylem jakosc tych czesci, wykonanie i ogolnie mozliwosc sprzentu  oraz za co trzeba doplacac powyzejj standardu   to wybralem na koniec Landini co wiekszosc tego za ktore musial bym doplacac  ursusowi i zetorowi w standardzie i wyszlo mnienie prawie na to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

w większości będą kupować tańsze,tak jak Ty ze swoim traktorem,w sumie wyszedł nie droższy a może nawet tanszy od Ursusa jak z całym wyposazeniem ,a z 2 strony ile % całego Ursusa jest polskie?

a co do mięsa to powiem tak ,jeśli nie będziemy mówić tutaj o wypychaniu mięsa z niemieckich magazynów rezerw czy magazynów wojskowych ,tylko o normalnym mięsie z ich ubojni,to te ich świnie nie będą sie różniły od naszych w większości-też są z duńskich prosiaków i karmione gotowymi mieszankami jak u nas kontraktowe dla Cargila np.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

gdzie?

u nas zmniejszali odbiór w zeszłym tygodniu bo za dużo mieli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 godzinę temu, DRIPOL napisał:

Brak świń ! Cena 4,20 + vat skup

dripol ma racje swin w polsce niema ale i tak ich niepotrzeba bo sa półtusze z Danii wożone. Ja sprzedaje do sokołowa  ale, znam wlasciciela lokalnej ubojni ktory placi juz 3, 5 zł za kg i w zeszlym tygodniu kupił 60 sztuk tucznika. Pytam sie go czy zaopatrzy sklepy i swoja restałracje przy takiej ilości i czy nielepiej dac 4 zł i miec pełno swiń w skupie, a on mi na to a po h...j mam dawac wiecej chołota sprzeda za kazdom cene jak ich bieda nacisnie, a mi jak miesa brakuje to dwa tiry półtusz mrozonych przywleke z Danii bo chamy i tak wpiergola kazde gówno wiec po co ja mam przepłacac za swinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta jasne jak na klientach mu nie zależy to rza kupi i po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Niestety każdy rolnika ma gdzieś byle by zarobić na furę i komórkę,nie mają szacunku do rolnika. Polskie zakłady powinny patrzeć na popyt a nie na niemiecką giełdę,gdzie niemiecki rolnik jest mocno dotowany i mu takie ceny nie szkodzą. Dobre czasy się skończyły. W latach 80-90 dziadek co roku kupował nowe maszyny i ciągniki za gotówkę.Sprzedawał jałówki cielne za granice. Teraz tylko na kredyt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a ktoś tu mówił że nie ma polskich zakładów tylko zagraniczne ubojnie które przejęły rynek,a tutaj wychodzi jasny przykład jak traktuje chłopka polski zakładzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
9 godzin temu, Lesssiu007 napisał:

w kraju mamy 11 mil świń z czego 6 jest naszych tu urodzonych(cykl zamknięty ) a 5 to duńskie niemieckie i inne prosiaki które u nas sie tuczy u rolników i na fermach w naszym kraju . Rynek świń raczej jest stracony i nie do odbudowania większe  zakłady jak sokółów są w rękach zagranicy markety to samo i one nie dadzą nam sie tu odbić . do tego Asf . Mam kolege co dostał już kase na budowe w cyklu otwartym chlewni ale rezygnuje bo i na kontrakt jak mu wstawią świnie to i cena spadła. No i jak ma mieć milion zł kredytu przez 20 lat i bać sie czy asf nie przyjdzie to woli to olać i przerobić swoją chlewnie też w sumie nową bo w latach 2000 postawioną przez jego ojca gdzie stało 600 świń w cyklu zamkniętym a dziś 4 maciory ma i to kończy . Bo z świń to tylko gnój zostaje w perspektywie lat to wiecej tej ceny nie było jak była . Dowodem na to są puste chlewnie w całej polsce.

swieta racja dobrze kolego mowisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    370

Mało świń będzie za około 2 tyg, będą dzwonić, ale cena się raczej nie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi1979    0

Szydło uzdrowiła polskie  górnictwo, zamykając granice dla węgla z zagranicy ,a w kraju podniesiono cenę tony węgla  do tyś.zł. Tak samo moźna zrobić  z trzodą ,zabronić sprowadzania z zagranicy ,podnieść  cenę z 4 zł na 8zł i rolnicy będą zadowoleni. A rolniką którzy są na emeryturze dać po 10 tyś zł.

Edytowano przez zibi1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
10 godzin temu, staszek131415 napisał:

Co to jest 40  tysięcy 3dni uboju u Piniego

 16 tysi szło w 10 godz  wTonnies Fleisch Rheda-Wiedenbrück

Wice minister wypowiedział sie dzis ze ma byc bioasekuracja  na cały kraj i wygaszanie małych gosp z trzoda oj sie przejada jak beda tak gadac w wyborach  i nic nie robic z asf.

 

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj