Polecane posty

martin0000    104

Mozna posiadać max 2 DJP/ha sam się przymierzam do eko ale teraz czekam na ruch Mlekpolu czy zdecydują się otworzyć linię z takimi produktami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko wyrób certyfikat. Sam okres przejściowy i uzyskanie go to pewnie min 2 lata? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Dnia 28.12.2018 o 10:26, przezuwaczka napisał:

A bierzecie poprawkę, że z federacji jest średnia arytmetyczna policzona. Gdyby była średnia ważona(suma wyników*ilości mleka od szt /suma mleka z udoju) to miało by sens ze zbiorczym porównywać.

Jak policze te dwie to się nawet o 0,5 różnią jak dużo krów kończących laktację i trochę przekarmionych.

Mylisz się, w federacji podają dwie wartości, na dole pierwszej strony masz średnią arytmetyczną, na górze gdzie masz podsumowanie 12 miesięcy jest już średnia ważona czyli uwzględniająca litry mleka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

juz miała zwracana niedawno uwagę na to lub ktoś inny ale ciężko wytłumaczyć że ta u góry jest faktyczna średnia jaka powinna być w mleczarni jeśli oczywiście są wszystkie krowy pod oceną nie mają stresów związanych ze zmianą pory dojenia na  udoj z federacji czy zwiększonej dawki różne przypadki i różni ludzie ale każdy ma pretensje że kradną ale najpierw proponuje zacząć od siebie .

Wcześniej w Łowiczu teraz presidencie nigdy nie mialem różnic większych jak setne części w jedną bądź druga stronę zależy czy rana próba czy wieczorna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Sam już jej zwracałem uwagę, niestety albo nie wierzy albo nie pamięta, wstawiałem nawet tu już kiedyś zdjęcie potwierdzające jak drastycznie parametry się różnią te z góry i na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ale nie ktoś już pisał że federacja podaje srednia arytmetyczna a nie to że się różnią bo to piszę tu większość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

W federacji jest jeden udoj w mleczarni sr za pół miesiąca. Przed udojem w federacji lepsza bela i mąka łopata 12 i parametry zawyżone hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    249

Jak ktoś traktuje wyniki z federacji jako poprawę własnego ego i możliwość pochwalenia się sąsiadowi, że ma więcej mleka, to może i tak robi. Dla mnie te kontrole to podstawa żywienia, dla paru litrów na kontrolę nie warto zafałszowywać wyników. O skokach mocznika nie wspominając.

Edytowano przez lusjan
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12265

GrzesiekAgro napisał:

W federacji jest jeden udoj w mleczarni sr za pół miesiąca. Przed udojem w federacji lepsza bela i mąka łopata 12 i parametry zawyżone hehe

nie mierz wszystkich swoją miarą że ty tak robisz nie znaczy że inni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

A skąd ta pewność  że tak robie? U mnie często zootechnik dzwoni rano że wieczorem udoj.

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12265
Bo tak opisales jak byś miał to wyćwiczone do perfekcji 😃😉 u mnie wyniki mleczarnia federacja mogą się jedynie różnić w drugiej cyfsze po przecinku ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Polska ma wydajność wszystkich krów z oddanego mleka koło 6000 .Niemcy 8000. Ludzie kombinują to jest śmieszne nie jestem ciekawski strasznie ale spytałem kiedyś  kierowcę ile mleka daje taki 1100 wydajności to śmiech bierze @slawek74

Obaj wiemy że to co napisałem dużo mleka więcej nie da . Z dnia na dzień cudów nie bedzie. Tak samo jak wcześniej ktoś pisał że mu się różnią parametry to nie miałem na myśli jego 😉

 

 

 

 

 

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Jeszcze się taki nie urodził żeby miał ze sprzedanego do mleczarni więcej niż z próbnych udoi . Odliczcie zapalenia ,  odpajanie cieląt , mleko do domu czasem i sąsiedzi kupią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    76

A jakie  mogą być dopuszczalne  rozbieżności mi z oceny  wychodzi  prawie 9tys a ze sprzedanego wychodzi mi 8500 jak liczyłem teraz z faktur litry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

To nie takie trudne do osiągnięcia, ja w zeszłym roku miałem oddanego mleka 250 tysięcy, a w wynikach federacji 251 więc mało brakowało żeby było więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Czesio a cielaki u Ciebie powietrzem zyja? Do tego dochodzi mleko od krow po porodzie, które w federacji jest liczone i ewentualne odpadowe np. karencyjne... 

Jak dla mnie malo realne jest to co piszesz, chyba ze, krowy które daja już mało mleka wstawiasz jako zasuszone i celowo świadomie bądź nie zanizasz sobie wydajność... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Akurat ja mam metodę oceny A4, czyli udój rano i wieczorem jednego dnia. Nic specjalnie nie dodaję do tmru na czas próbnego udoju, a jeśli się zdarzy że krowy akurat wtedy dadzą mniej mleka bo np balot trafi się gorszy to trudno, pod oceną jestem żeby dobrze żywić krowy, a nie bić rekordy wydajności. Takie zestawienie litrów mam z 2017 roku i nie mam tu kogo  oszukiwać😉 Jalówki odpajam mlekiem tylko kilka dni i przechodzę na sztuczne z zapaleń się dużo nie wylewa i tyle. Czasem w zzbiorniku po próbnym udoju jest mleka mniej to wiadomo, że i średnia będzie gorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

GrzesiekAgro

 

Federacja podaje kg a nie litry a te parametry nie są sobie równe :) zresztą masz jeden wynik w ciągu miesiąca z federacji a w zbiorniku mleko codziennie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj