Polecane posty

pawelol1905    63
33 minuty temu, grzesiu napisał:

Kolego nie obrażaj mnie bo i ja Ciebie ani nikogo na tym forum nie obrażam. Zaspakajając Twoją ciekawość nie ma nade mną ani kierownika, dyr, prezesa czy rady nadzorczej. Wiele razy pisałem że nic mnie z Mlekpolem nie łączyło i nie łączy. Mam prawo jak każdy inny wyrażać swoją subiektywną opinie o działaniach tej czy innej mleczarni z zachowaniem poszanowania dla pozostałych użytkowników i podmiotów. 

Kolego @pawelol1905 nigdy  na tym forum nie napisałem że pozostałe podmioty na rynku mleka to syf czy tym podobne także proszę Cię nie wkładaj mi w usta to czego nie powiedziałem!! Mam prawo kulturalnie spytać o cenę a jeśli komuś to nie pasuje nie musi odpowiadać proste ale proszę też nie obrażać innych bo to nie wnosi niczego nowego do tematu!!! Niech Cię nie interesuje ile mi płacą za posta pewnie dużo bo teraz mniej pisze :P

Nie mam nic do Ciebie Grzesiu, ale twoje wpisy jednoznacznie świadczą kto dla Ciebie jest Bogiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    76

To jednak coś ruszyło w dół  osm Giżycko 3.6 białko za styczeń wyjdzie około 1.7 powyżej 15 tys to znaczy.bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko premie świąteczne zabierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎07 o 12:59, sebek1981 napisał:

ja byłem dostawcą łowicza i może nie płacili mega dużo ,ale szanuję tą mleczarnie i mam nadzieję że jeszcze kiedyś będzie numerem jeden

szacunek za ten post, ja jestem w Łowiczu od 2002 roku, Łowicz zawsze wolno podnosił i wolno opuszczał cennik, nigdy nie płacił rekordów i nigdy nie płacił dna, cena mleka w naszym województwie dużo determinuje regionalnie. Choć uważam że mleczarnia w ostatnim okresie nie jest zarządzana najlepiej, wierzę że nie ma u szyi kamienia przywiązanego. Wolę jak nie pompują ceny kosztem długów, nie są wzorcową mleczarnią wiadomo. Przez tyle lat współpracy jestem raczej zadwolony. NIe oceniam przynależności po 2-3 ostatnich latach kiedy każdy uciekał jak szczur z tonącego okrętu bo w innych dawali 5 gr więcej. Nie ma zbyt dużej alternatywy w naszym województwie w postaci mlekowity czy Ryk. Co do cen za grudzień brutto przy 15 tys l 3,5 b i 4,4 tł cena w granicach 1,48 zł, jeszcze nie mam faktury ale wstępnie tak wychodzi, za styczeń się okaże


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
7 godzin temu, atomik napisał:

szacunek za ten post, ja jestem w Łowiczu od 2002 roku, Łowicz zawsze wolno podnosił i wolno opuszczał cennik, nigdy nie płacił rekordów i nigdy nie płacił dna, cena mleka w naszym województwie dużo determinuje regionalnie. Choć uważam że mleczarnia w ostatnim okresie nie jest zarządzana najlepiej, wierzę że nie ma u szyi kamienia przywiązanego. Wolę jak nie pompują ceny kosztem długów, nie są wzorcową mleczarnią wiadomo. Przez tyle lat współpracy jestem raczej zadwolony. NIe oceniam przynależności po 2-3 ostatnich latach kiedy każdy uciekał jak szczur z tonącego okrętu bo w innych dawali 5 gr więcej. Nie ma zbyt dużej alternatywy w naszym województwie w postaci mlekowity czy Ryk. Co do cen za grudzień brutto przy 15 tys l 3,5 b i 4,4 tł cena w granicach 1,48 zł, jeszcze nie mam faktury ale wstępnie tak wychodzi, za styczeń się okaże

Wszystko prawda poza jednym: różnice w listopadzie i grudniu nie wynosiły 5 groszy tylko 50 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Dużo osób przechodzi z Łowicza do president obiecują im nie wiem co Ci Francuzi wprowadzili cenę średnią wolno rosło ale o spadkach jeszcze nie słychać  listopad przy tł 4.3 i Biał 4.49 i 8000 tyś wyszło 1.61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    885
białko 4.5%?

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Spomlek

tl. 4,63 bi. 3,75 kaz. 2,94  ilość 45 tyś, cena 1,79 brutto,  minus 7 gr fundusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Do was smsy z Mlekowity tez przychodzą z info o cenie spóźnione tj z info za grudzień przyszedł wczoraj a za listopad w połowie grudnia. Nie wiem po co wysyłają tak późno... Na początku miesiąca to jeszcze rozumiem ale nie teraz gdy już prawie faktura przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    58

Mlekovita Wys-Maz 

tł. 4,1

bi. 3,3

ilość powyżej 25tys

cana 1,79 zł brutto dla vat - 10gr na udział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Pora na miszczy z Chorzel

1 gr za kazdy litr mleka 2017

-/+ 10 gr  kazdy litr z grudnia na udziali napisane jest ze to premia od przeznaczona na udziały czyli jakby jej nie było. 

Od stycznia  15 groszy w dół

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Potwierdzam, Chorzele pięknie pojechały. Jak są podwyżki to ostatni i po jednym groszu, a jak obniżki to z grubej rury. Ale poza tym te obniżki to zaczynają się już wszędzie i wcale się nie zdziwię jak w czerwcu w co niektórych mleczarniach dobijemy do złotówki. Jałówek ludzie nawstawiali, obory pobudowali to trudno będzie teraz tą nadprodukcję zagospodarować. Ale to chyba tak już jest: pół roku dobrej ceny, trzy lata próby wynurzenia głowy ponad powierzchnię wody. Niejednemu się nie uda i popłynie na dno.

p.s. Jak będzie złotówka to koniec z tą "prestiżową" pracą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Całe lato walczylem z nimi o parametry. Jak teraz bd robic takie jazdy ze zaniza 11 groszy to w czerwcu ładnie ponizej 1 zl zjadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

dlatego staram się do Sierpc dostać nie chodzi mi o te prawie 2 zł co dochodziło tylko tam zawsze będzie więcej niż  wszędzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpersen    3

OSM Łowicz 4,23 tłuszcz, białko 3,65 ,ilość 30 tys,cena 1,55 zł (w drugiej połowie miesiąca strasznie zjechali mi białko znaczy się spadło xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

@mk9422 jesli pytasz o cene za grudzien to jesli dodamy ta premie roczną i miesięczna to mam 1.80. Tyle ze za udzialy biorą ponad 1000 zl. Tluszcz 4 białko 3.29. Ilosc ponad 10 tysiecy. Odjac te premie obie to mniej niz w listopadzie albo to samo bo parametry gorsze. Kolo 1.6 zl. Jak obniza to styczen bd 1.4 bo i ilosc spadnie i parametry znajac zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sąsiad ostatnio mi mówił że chorzele właśnie tak dobrze płacą i lepsza cena mu wyjdzie niż w mlekowicie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Sam wiesz że jednym płacą dobrze bo maja ciagle tluszcz koło 5 bialko ponad 3.6. Znam kilku takich co przez caly rok tak ma a żywią podobnie jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są równi i równiejsi jak to się mówi. Też znam kilka osób co nie narzekają na cenę ale powiedzieć ile im wychodzi nie chcą :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

A z tą ceną to myślę ze jesli parametry takie same to w mlekowicie cena lepsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj