danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

bop23    84
2 godziny temu, artek27 napisał:

U znajomego w ciągu tygodnia cztery razy byczka takiego 120kg zdelo wet przyjeżdża wkłada przewod powietrze spuści  150 skasuje i znowu to wraca. Da się coś zrobić żeby to nie wracało? 

Miałem taką krowę symentalkę  to półtora roku prawie dzień w dzien po poludniowym odpasie wzdymala sie ale wystarczyło jej  wsunąć butelkę w kacik pyska żeby sobie pociumkala:) i normalnie jak jej sie odbiło to jak z szamba pozatym żyal sobie normalnie mleko dawala, ale jej nie zacielalem ponownie bo ile można z butelką za krową latać hehe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5066
7 godzin temu, leszek1000 napisał:

Po pierwsze to niech sam wkłada rurkę, można kupić w sklepie budowlanym. 

Może jakieś drożdże do pyska. Przestać dawać treściwą na jakiś czas, zamiast tego dobrze siano. 

ps. 150zł  chyba zwariował 

Drożdże(razem z wszelkimi bakteriami fermentującymi) to przypadkiem same są winowajcą wzdęć? Jakiś bufor by trzeba było podać, czy nawet tą wódkę (jak ktoś napisał, chociaż tego się raczej nie robi) bo ona zabije część drobnoustrojów. Jeśli się to powtarza kilkakrotnie to trzeba przede wszystkim usunąć przyczynę, jaką są najprawdopodobniej pasze podawane takiemu byczkowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5066

Potem ktoś będzie pisał na forum. "Hej ludzie, kupiłem niedawno byczka i ciągle mi się wzdyma. Pomóżcie, co robić?" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

Nie doczytałem że on taki mały ... Potrzymać go jeszcze żeby miał chociaż z 300kg i sprzedać  do ubojni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12205
michalcium napisał:

Mi zbiornik 25m3 wystarczy będzie to tylko odpływ gnojowki z obornika a nawet jeśli było by mało to mam zapas w starej płycie tam szambo pod całością. Tą chcę pobudować własnymi siłami sciany z pustaka szalunkowego posadzka też nie problem tylko z tymi papierkami sie orientuje co i jak bo teraz cokolwiek w urzędzie załatwić to szkoda gadać 

ile taki zbiornik?


artek27 napisał:

U znajomego w ciągu tygodnia cztery razy byczka takiego 120kg zdelo wet przyjeżdża wkłada przewod powietrze spuści  150 skasuje i znowu to wraca. Da się coś zrobić żeby to nie wracało? 

100gr wodki i zero treściwych aż wróci do normy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
4 godziny temu, TheraRolnik napisał:

Albo prostszy sposób ... Sprzedać go 

Kolega wku... ny i mówi że by go sprzedał za 300zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 @artek27  Niech przestanie dawać tresciwą jak mówił Sławek, dobre siano i woda, a do pyska są płyny przeciw wzdęciom, u mnie na cielaki działał Ruminas vet czy jakos tak, strzykawką do pyska podaje się dwa razy dziennie. 

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

 

 

100gr wodki i zero treściwych aż wróci do normy

 

Mówisz po 100 gram ? To Gienka trzeba wołać 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jakby co pisałem już wcześniej o zaprzestaniu treściwych 😅

Genek spryska alkoholem i przejdzie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12205
leszek1000 napisał:

Jakby co pisałem już wcześniej o zaprzestaniu treściwych 😅

Genek spryska alkoholem i przejdzie 😂

podbiłem drugi raz bo widziałem że nie dociera 😁 myślę jak jeszcze raz usłyszy może za kuma 😉😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12205

Byłeś po bramą 🤔😁


Paulina1985 napisał:

cwaniaczek...

kto ? że może ja 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6915
Dnia 4.01.2021 o 22:30, lukasz20 napisał:

Pierwsza dawka około 60 dni przed spodziewanym terminem porodu.

Druga dawka około 21 dni przed spodziewanym terminem porodu.

Trzecią dawkę należy podać około 15 dni po porodzie. 

Ja trzecią dawkę dawałem później jako przypominająca tylko przy problematycznych sztukach. Teraz tylko 2 pierwsze dawki. U mnie bez szczepień schodziła karencja i od nowa ćwiartka chora. 

Można tak robić, pod warunkiem, że masz ampułki 1-dawkowe. U nas najmniejsze są 5-dawkowe, a w ulotce jest napisane, że należy zużyć natychmiast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, slawek74 napisał:

że chciałem pomóc 🤔

oj, że czekałeś az trzecia osoba cos napisze 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ idź Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12205

poprostu patrzę że nie dociera to podbijam a że nie jestem takim autorytetem jak Ty 🤭😉😀 to i tak jak grochem o ścianę 😜


niektórym to i 100 razy tłumaczyć to za mało tak jest z jednym na znalezione na ale.....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja autorytetem? 😂😂😂 chyba w dziedzinie wymyślania sobie problemów 😆🤣 

A kto to taki? 🤔🤔🤔zaraz tam zajrzę 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ważne żeby pomoc koledze. Wczoraj niestety zmarł były pracownik i osoba która nauczyła mnie doić. Miał 45lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
9 minut temu, Paulina1985 napisał:

Ja autorytetem? 😂😂😂 chyba w dziedzinie wymyślania sobie problemów 😆🤣 

A kto to taki? 🤔🤔🤔zaraz tam zajrzę 🤔

Taki jeden ursus 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, leszek1000 napisał:

Ważne żeby pomoc koledze. Wczoraj niestety zmarł były pracownik i osoba która nauczyła mnie doić. Miał 45lat. 

oj smutne :( strasznie młodo 😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj