danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krowiarka    290

Czy ktoś z was ma ładowarkę Everun, zastanawiam się nad zakupem takiej do gospodarstwa z różnym osprzętem. Cenowo dobrze to wygląda, ale jak działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
16 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Może to już gdzieś było, jakie firmy dają kontener na nasienie wzamian za kupowanie ich słomek? 

Ja np mam z MCHIRZ ŁOWICZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, kr9292 napisał:

Słoma dwa razy dziennie. Kiedyś dezynfekowalem ale to nic nie dawało.

Zalegan nie mam, metritis już bardzo dawno nie bylo. Aktualnie chusteczki  z dezynfekantem, ale rwą sie i ciężko nimi sie wyciera. Dipping z najwyższej półki. 

Ale często robią pod siebie, albo niektóre leżą w kanale. Nogi też cierpią, stawy czasami puchną i taki tam.

Chyba 1.2m takie standardowe, wytrzymują różnie najstarsza w 9 laktacji, ale wypadają i po pierwszej.

Zrób jeszcze ten profil wątrobowy. To nie jest raczej jakiś wielki koszt. Jak Ci pisałem na pierwszy rzut oka stado wygląda cacy, zapaleń brak, somatyka ok, mocznik też odpowiedni, ale są takie zależności, że ja nie pojmuję. 

 

Pytanie do Was. Jakie macie miesięczne zużycie prądu w kWh? U mnie jest chyba absurdalne jak na to co u mnie pracuje. Średniomiesięczne zużycie to 700-1100 kWh. 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

U mnie podobnie jakoś nie proporcjonalnie do tego co pobiera muszę zamówić sprawdzenie licznika  

1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

Czy ktoś z was ma ładowarkę Everun, zastanawiam się nad zakupem takiej do gospodarstwa z różnym osprzętem. Cenowo dobrze to wygląda, ale jak działa?

Czytałem opinie lepiej się nie dotykać ja też o tym myślałem a kupiłem małą przegubowa kubote kuzyn ma i chodzi mu to lux jutro wstawię jej foto jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, damiano12332 napisał:

Stosuje ktos roztwór z kwasu nadoctowego w higienie doju lub cos podobnego?

Ja mam i czasem stanowiska pryskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Optimus napisał:

U mnie podobnie jakoś nie proporcjonalnie do tego co pobiera muszę zamówić sprawdzenie licznika  

Czytałem opinie lepiej się nie dotykać ja też o tym myślałem a kupiłem małą przegubowa kubote kuzyn ma i chodzi mu to lux jutro wstawię jej foto jak coś

U mnie też sam nie wiem co żre prąd. Dojarka, hydrofor, podgrzewacz(terma), agd w domu już wszystko w miarę energooszczędne. No i jeszcze sprzęt w garażu, ale z tym różnie. Bywały miesiące, że zużycie miałem 500-600 kWh jak nic w garażu nie dłubałem a były też po 700 kWh zużycia. Cyrk z tą energą. Miałem jedną fakturę do 16 października i już po 20 dniach kolejną wystawili do 4 listopada. Zmieniłem taryfę na początku roku i miało być 180 zł taniej do poprzedniej a wychodzi nadal tyle samo. Chyba inne opłaty poszły w górę a jest ich ze 20 na fakturze. W tej chwili na C11 ponad 1 zł za kWh. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, damiano12332 napisał:

Stosuje ktos roztwór z kwasu nadoctowego w higienie doju lub cos podobnego?

Ja stosuję kwas nadoctowy do dezynfekcji miedzyudojowej pomiędzy poszczególnymi krowami. Każdy aparat po zakończeniu doju jest dezynfekowany przed podłączeniem do kolejnej sztuki.

@ przezuwaczka możemy się wymienić na byczki, ja mam po Artusie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
10 godzin temu, Zawisza napisał:

Raczej jako rozpłodowca to marne szanse że pójdzie, ktoś jak trzyma wysoką genetyke nie bawi się w swoje byczki, a taki co by go nawet i wziął to nie wie co znaczy indeks PF xD Teść ode mnie wziął byczka na rozpłód po JEDIM tylko dlatego żeby "odswieżyć" a nie szukać PFów xDxDxD Chociaż ja sam byłbym skołnny zostawić sobie jakiegoś lepszego byczka i go wpuścić w jałówy na handel, jednak w domu się nie godzą xD 

Też tak myślę. Miejsca nie mam, bo od jałówek pęka mi budynek w szwach. Jestem tylko ciekawa, jak by się mały wycenił. Z obliczeń mi 148 PF wychodzi przez Balisto oczywiście😜 Może potrzymam 2 tygodnie do oceny i do SHIUZ zadzwonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

@kr9292 jednorazówki przed udojem mam z Overa nasączane, przy uwalonych krowach po zęby chyba 3 sztuki, trzeba tradycyjnie  szmatką i tą jednorazówką poprawić, a dipping kubkiem roznosi jak chole..a paciorkowce i gronkowce , dlatego że jedna kropla mleka skażonego potrafi załatwić "sąsiadkę" zdrową itd. Lepiej kupic opryskiwacz 5l , rozcieńczyć  zależnie od gęstości płyny do pippingu z wodą 1: 1,5    lub 1:1 i natryskowo, ja jejstem zadowolony. Nie po to daje się antybiotyki na zasuszenie  laktacji aby ponownie walczyć z tym samym. Ciśnienie w dojarce 0,48-0,5 , zarażone doić na końcu oraz dezynfekcja z chlorem w misce wszystkich aparatów rano i wieczorem. Ciepły TMR to najgorsze co może być na somatykę i rozród

@jacekkombajnista na hali GEA chyba teraz wprowadza pomiędzy udojami automatyczne dezynfekcje aparatów, zastanawiam się w przewodówce to zrobić

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dezynfekcja dobra sprawa. Ja się bujam z wiaderkiem niestety 😄

Była tu mowa o jalowkach na sprzedaż. Jak coś to 4 szt mam na handel

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

😜Może potrzymam 2 tygodnie do oceny i do SHIUZ zadzwonię.

Bez znajomości zapomnij, 😒 ale zadzwonić nie szkodzi.

@marcinffff Teraz będę testował trochę inne chusteczki też jednorazowe ale z jakiegoś innego tworzywa, a jak sie nie sprawdza to cb kupię bawełniane i będę prał. Ciśnienie mam dobre bo zmieniałem pompę niedawno

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 bawelniane chusteczki i pranie??? daj sobie spokój, tak jak Marcin mowił, chusteczki papierowe nasaczane we wiaderku postawisz i masz z głowy, nie ma ryzyka przenoszenia patogenow z krowy na krowę, bawełna to przeżytek 🤷‍♀️ dotego dobry dipping i zalatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, jacekkombajnista napisał:

@przezuwaczka a ile cenisz? 🙂

600 zł za tygodniowego, żeby się za nasienie zwróciło, nie będzie przesadą?

8 minut temu, kr9292 napisał:

Bez znajomości zapomnij, 😒 ale zadzwonić nie szkodzi.

 

Mają u mnie dwie kandydatki na matki buhajów, więc zdążyliśmy się poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, przezuwaczka napisał:

nie będzie przesadą?

Będzie. Zdecydowanie za mało jeśli to będzie miało wycenę czy co tam. 1000 zł bym cenił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mam te celulozowe nasączane i są słabe, ciężko jest dobrze wytrzeć. Będę miał na próbę jakieś inne które podobno są lepsze, pienia sie po potarciu, zobaczymy co z tego będzie.

3 minuty temu, przezuwaczka napisał:

Mają u mnie dwie kandydatki na matki buhajów, więc zdążyliśmy się poznać.

Fiu fiu gratulacje, daj znać kiedyś jak to sie potoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
przezuwaczka napisał:

600 zł za tygodniowego, żeby się za nasienie zwróciło, nie będzie przesadą?

Teraz jest ciężko sprzedać za taką cenę 450 dają maksymalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
9 minut temu, norbert098 napisał:

Teraz jest ciężko sprzedać za taką cenę 450 dają maksymalnie

Jestem świadoma, ale 2x seksowanym(i byś wyszedł😜) i komplet badań matki z wystawy wychodzi drożej. 

9 minut temu, jacekkombajnista napisał:

@przezuwaczka odblokuj skrzynkę bo nie mogę napisać do Ciebie na pw.

Wyczyściłam trochę, bo miejsca nie było😶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj