danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość
18 minut temu, norbert098 napisał:

Teraz jest ciężko sprzedać za taką cenę 450 dają maksymalnie

Byle garbatego hf do opasu to tak, ale jak ktoś chce na rozpłodnika to zapłaci za udokumentowane pochodzenie. Polska jest spora i nie wiesz ile kto jest w stanie zapłacić za dobry towar. Trzeba znać swoją wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
12 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Może to już gdzieś było, jakie firmy dają kontener na nasienie wzamian za kupowanie ich słomek? 

Musisz za 2-3 tys rocznie u nich brać nasienia, żeby ci azot wlewali, bo co z tego zbiornika bez azotu😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
59 minut temu, Thomas2135 napisał:

Będzie. Zdecydowanie za mało jeśli to będzie miało wycenę czy co tam. 1000 zł bym cenił. 

Będzie miał za 2 tygodnie z rodowodu wyliczone. Genomuje tylko SHIUZ. Za 2 tygodnie to 1000 zł będzie wart za ochów chociaż😉

@Paulina1985 ruch jest tak słaby, że 250 dostałam ostatnio za tygodniowego(48kg), bo mięsne po 450.

Taka to uroda zagłębia mleczarskiego😜

Edytowano przez przezuwaczka
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
przezuwaczka napisał:

9 minut temu, norbert098 napisał:

Teraz jest ciężko sprzedać za taką cenę 450 dają maksymalnie

Jestem świadoma, ale 2x seksowanym(i byś wyszedł😜) i komplet badań matki z wystawy wychodzi drożej. 

9 minut temu, jacekkombajnista napisał:

@przezuwaczka odblokuj skrzynkę bo nie mogę napisać do Ciebie na pw.

Wyczyściłam trochę, bo miejsca nie było😶

Ja doskonale rozumiem tez kryje seksowanym i droższymi nasieniami i jak w wakacje przyjechał gość i nie chciał dać 100 złotych to szybciej wyjechał z podwórka niż wjechał 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tylko ogłoszenie i w Polskę puścić. Jak cena będzie wysoka to zniechęci byle papudroków. Wystaw za 200  to będzie dawał 50. Wystawisz za więcej to domyśli się, że wiesz co masz. Ludzie mają różne podejście do hodowli. Jedni tylko sztucznie, inni byle jakim bykiem a jeszcze inni wspomagająco jakby po inseminacji  nie łapały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

@jacekkombajnista kwas nadoctowy podobno powinno się co jakiś czas zmienić na jod ( JK POLENA ) jest dość mocna. @kr9292 a czy u tych problematycznych sztuk nie masz problemu z podklinicznymi kwasicami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Z każdej sytuacji jest wyjście Daniel, nie sprzedawaj tylko zostaw go na opas i gitara. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Bo cena jest od popytu zależna. Taraz na popyt ma wpływ niska cena żywca wołowego, susza i brak paszy. Ja jałówki wolę trzymać i byczka opylić nawet po kosztach. Spróbuję go na olx ogłosić. Wrzucę rodowód, wydajność babki i może fotkę matki z wystawy. Dziewczyna leje jak dzika i ładnie stoi przy dojeniu😎

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rzuć na jakąś grupę na FB hodowców bydła. Może Cię nie zlinczują 😅😅😅😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708
30 minut temu, pedro2 napisał:

Z każdej sytuacji jest wyjście Daniel, nie sprzedawaj tylko zostaw go na opas i gitara. 

Pedro jak chcesz to możemy się wymienic Ty mi cielna jałówkę ja Ci 2 małe byczki i trochę dopłace 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
45 minut temu, Konrad531 napisał:

@kr9292 a czy u tych problematycznych sztuk nie masz problemu z podklinicznymi kwasicami ?

Nie widać, pobieranie paszy jest całkiem fajne , laktoza w normie, tłuszcz nawet ostatnio skoczył dość sporo, więc raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
4 godziny temu, jacekkombajnista napisał:

Moczy się około 20 sekund. Stosuję od 3 lat i jestem zadowolony. DeLaval mi dostarcza.

To jest gotowy roztwór lub produkt, czy trzeba rozrabiac jeszcze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

😂😂😂 dobra, przyznaj się, sam wstawileś to ogloszenie 😂   

Gdzie tu jest wielbiciel jerseyów😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Ja mając coś takiego w oborze oddał bym za darmo a nawet dorzucił ze dwa worki suchego tmr abym tylko nie musiał patrzeć 2 lata jak to przyrasta 😩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przyrasta...😂 

jakiego suchego tmru uzywasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Deheus innego nie ma u mnie do kupienia w sumie ten też muszę mieć tak 500 kg to min zawsze w zapasie bo ciężko dostępny co do odchowu cieląt to dobre na start cielak pobiera włókno z lucerny razem granulatem i całą reszta a w późniejszym okresie to siana dobrej jakości nie zastąpi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mialam z Biofeedu suchy od roku, ale juz cos zaczeli partolić w produkcji i tez się przerzucilam na Deheusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, Paulina1985 napisał:

😂😂😂 dobra, przyznaj się, sam wstawileś to ogloszenie 😂   

Gdzie tu jest wielbiciel jerseyów😂

Znajomy kupił od wdowy całe stadko. Niewielkie, kilka krów i kilka jałówek. Wszystkie jałówki zacielone jerseyem, bo poprzedni gospodarz nie chciał ich męczyć dużymi cielakami. Nawet ładnie te kundelki wyglądały, ale problem ze zbyciem tego miał niezły. Jedną chyba zostawił. Ciekawe co z tego wyrośnie. Wyżyłowany HF skrzyżowany z jerseyem. Strach się bać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj