danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lusjan    248

Przy takiej ilości komponentów białkowych białko 3.2 wskazuje na niedobór energii. Białko rozkładane jest do amoniaku, jeśli wyjdzie Ci z tych badań wysoki mocznik, to dorzuć paszy energetycznej. Podniesie Ci się białko, obniży mocznik, zmniejszy zawartość amoniaku, którym, podejrzewam, masz podtrute krowy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

mieszankę paszowa z sano kristall. jakie drożdże polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

To muszą się nauczyć. Sporo tego dajesz, a mleka mało. Tak jak koledzy wyżej, mało energii, przy tych litrach to białka powinno być 3,4-3,5%. Zbadaj ten mocznik bo to podstawa, albo wejdź w ocenę mleka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

U pany to się łapie bo 1.2 szerokości mam a chyba z 2.5m głębokie legowiska. Powierzchnia jest z zapasem nawet, to będzie można skladac

Nie ma co się zastanawiać. Jak masz koło 50 dojnych x 600 zł to 30 tysi wpadnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
leszek1000 napisał:

To muszą się nauczyć. Sporo tego dajesz, a mleka mało. Tak jak koledzy wyżej, mało energii, przy tych litrach to białka powinno być 3,4-3,5%. Zbadaj ten mocznik bo to podstawa, albo wejdź w ocenę mleka. 

z czego dorzucić im energii? mocznik będę znał w nast tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Planuję zakup podnośnika do krów - mam na oku taki GRANIT udźwig 800kg.  Moje krowy myślę że 750kg nie przekraczają, a i wolałbym go nie używać, ale czy taki udźwig jest wystarczający czy szukać wersji 900kg?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

a jak Ci się jakaś spadnięta trafi? Będziesz się zastanawiał czy się nie połamie? U mnie krowa powyżej 800 to wcale nie taka rzadkość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Dziś robiony miała sztuka zabieg udrażniania strzyku w sensie wczoraj dobrze dziś rano mleko z jednej nie oddała w pierwszej chwili zapalenie na myśl ale po próbie zdojenia ręką wyczulem w środku jakby koralik siedział wet przyjechał i to wyciął i faktycznie taka okrągła tkanka wypadła zostawił maść do wpuszczania i takie zatyczki jakby kaniula krótka w materiale stwierdził ze zabieg był malo inwazyjny i narazie bez antybiotyku ale obserwować 

16451107494895996174478116342819.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Panowie i Paulina mam problem z cielakiem nadal , lekarz był stwierdził wirus dostał leki ktore działaja tydzień , tydzień mija , i nie widze zeby była poprawa , jedynie wypróznia sie już zwieźle , Przedtem miał biegunke ,pił mleko wcinał musli siano , Ale nie chce wstawać , nie ma sił , jak go podniose to chodzi , apetyt ma, pije mleko tez je musli siano , merda ogonem jak pije mleko ,nawet beczy , za mlekiem ,ale nie może wstać , cielak 3tygodnie,  mowił że bedzie dlugo do siebie dochodził do siebie ,. i co tu teraz zrobić , dać mu jeszcze troche czasu ? 

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

Może jakieś elektrolity i witaminy na wzmocnienie albo kroplówkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Wet swoje weżnie 100-200zł a jak pije ma wyraźny apetyt to wyjdzie z tego.Twoja decyzja ja bym nie dzwonił.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
19 minut temu, DANDYS napisał:

no też tak mysle , to co dozwnić po weta? 

dostał selen?

45 minut temu, DANDYS napisał:

Panowie ...

helloł tu nie sa sami panowie 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Ma ktoś przenośnik ślimakowy firmy osuch? Jak tak patrzę na opinie to same stare, a bywały nie najlepsze... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
25 minut temu, Strongman napisał:

Wet swoje weżnie 100-200zł a jak pije ma wyraźny apetyt to wyjdzie z tego.Twoja decyzja ja bym nie dzwonił.

dzowniłem ale powiedział zeby dać mu troche czasu , jak je to powinno przejść .

10 minut temu, Paulina1985 napisał:

dostał selen?

helloł tu nie sa sami panowie 🤣

nie dostał , no przepraszam już zmieniam :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
50 minut temu, DANDYS napisał:

Panowie mam problem z cielakiem nadal , lekarz był stwierdził wirus dostał leki ktore działaja tydzień , tydzień mija , i nie widze zeby była poprawa , jedynie wypróznia sie już zwieźle , Przedtem miał biegunke ,pił mleko wcinał musli siano , Ale nie chce wstawać , nie ma sił , jak go podniose to chodzi , apetyt ma, pije mleko tez je musli siano , merda ogonem jak pije mleko ,nawet beczy , za mlekiem ,ale nie może wstać , cielak 3tygodnie,  mowił że bedzie dlugo do siebie dochodził do siebie ,. i co tu teraz zrobić , dać mu jeszcze troche czasu ? 

Elektrolity ,witaminy i jeśli masz swoje kury to jajko dodaj do mleka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
23 minuty temu, DANDYS napisał:

dzowniłem ale powiedział zeby dać mu troche czasu , jak je to powinno przejść .

nie dostał , no przepraszam już zmieniam :D 

 zapytaj lekarza czy nie ma selenu w bolusie dla cieląt, z Jfarmu sa zajedobre. Lepsze niż zastrzyki domiesniowe. A Jesli nie ma to kompleks witamin w AdE+Selen w iniekcji. Pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019
3 godziny temu, Azor07 napisał:

Elektrolity ,witaminy i jeśli masz swoje kury to jajko dodaj do mleka .

a od cudzych to nie pomoże? ;) 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

soja 2750zł, rzepak 1760zł 

Soja Gmo, no i oczywiście dzwoniłem do kilku firm i kupiłem tam gdzie taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj