danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
WitekRolnik    3296
49 minut temu, dejmian90 napisał:

Dostał ktoś pismo z Agencji odnośnie dobrostanu krów (wypasanie) odnośnie niezgodności z typem użytkowym krów? Miałem u kilku sztuk wstawiony kombinowany i przyszło żeby poprawić na mięsny albo mleczny.

Jak dobrze pamiętam to gdzieś na początku grudnia miałem takie pismo, swego czasu ojciec jak rejestrował to przy mieszankach wstawiał kombinowany bez podania kierunku użytkowania, więc przysłali pisemko do zaktualizowania bazy danych, można było to zrobić u nich w agencji ewentualnie przez portal IRZ, ja wybrałem tą drugą drogę gdyż praktycznie od prawie 1.5 roku wszystkie zdarzenia w obrębie siedziby stada robię przez portal. Powiem Ci, że chwila moment i było pozmieniane, na drugi dzień jeszcze zadzwoniłem do pracownika ARiMR żeby upewnić się czy wszystko już będzie w porządku, no i było, nawet ucieszyli się z szybkiego rozpatrzenie sprawy z mojej strony :)

A tak na koniec, to tak jak kolega wyżej napisał, trzeba z ludźmi żyć dobrze to i z tobą ludzie będą żyli dobrze :)

Edytowano przez WitekRolnik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Farmer6820 napisał:

Nie u sąsiada byli na kontroli i przyjechali przy okazji. Z ludźmi trzeba dobrze żyć 😁kontrolę się skończyły i już nie będzie. 

No to dobrze :) Ja nie tak dawno  się przypadkowo wkapalem w kontrol z weterynarii. Na młodego rolnika był potrzebny jakiś papierek z weterynarii. No to pojechałem i zaprosiłem na kontrolę a jak się później po kontroli okazało wystarczyło wypełnić papierek w urzędzie. Ale panie były całkiem sympatyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za postawienie tego od fundamentu po zrobienie dachu  drzwi wody założenie kurtyn chce 40 tys

100 materiał i elektryka i to jest bez ruszt tylko zagłębienie pod głęboka względem korytarza. Dużo nie dużo ale do końca marca ma stać. A jak wyjdzie zobaczymy. Miałem ofertę na 200 za to 😲tyle że z elektryka 

Edytowano przez Farmer6820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
1 godzinę temu, Farmer6820 napisał:

Jakiś robot wydoi 80 krów? Wątpię. Widziałem statystyki od gościa co ma 4 roboty layly 4 delavalu i te czerwone doją po 58. A niebieskie 60 i niebieskim pokazuje niby 89 procent już obciążenia. Ale na delavalu miał dziennie 39 od krowy na czerwonych 37

Niby delaval liczą 77 sztuk. Ciekawe jak Westfalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem skąd wy czas byście brali na robienie wszystkiego samemu ale my go nie mamy a nawet jeśli jest to wszystkiego samemu się nigdy nie zrobi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
2 godziny temu, Kryroj napisał:

Hejka, pytanie czysto przyszłościowe, proszę mnie nie lać ostro po łbie :P Z roku na rok moje stadko się rozrasta i powoli zaczyna mi brakować miejsca w starej oborze. Chodzi gdzieś mi tam z tyłu głowy pomysł na wybudowanie nowej obory dla krów. I tutaj jest moje pytanko, może ktoś akurat budował niedawno podobny budynek albo ma zamiar i zna już cenę :P Ogólnie chciałbym pójść w oborę uwięziową na płytkiej ściółce, coś w tym stylu : http://www.agroprojekty.pl/projekt-obora-uwiezowa-na-25-sztuk-krow-mlecznych,85,projekt.html

Ja bym potrzebował jeśli chodzi o ilość krów max 25 sztuk, jałówki bym trzymał w przerobionej stodole, którą w tym roku właśnie będziemy adoptować pod bydło. 

Ktoś coś się orientuje ? ;)

Kolega w tamtym roku budował to na 50 dojnych 620 netto z czego 200 netto firma budowlana zawinęła, obora bez fajerwerków czyli dach konstrukcja drewniana blacha + podbitka, świetlik, wyciągi linowe, elewacja.

2 godziny temu, Kryroj napisał:

 

 

 

9 minut temu, Farmer6820 napisał:

Za postawienie tego od fundamentu po zrobienie dachu  drzwi wody założenie kurtyn chce 40 tys

100 materiał i elektryka i to jest bez ruszt tylko zagłębienie pod głęboka względem korytarza. Dużo nie dużo ale do końca marca ma stać. A jak wyjdzie zobaczymy. Miałem ofertę na 200 za to 😲tyle że z elektryka 

Mało, niech robi, u kolegi byli tacy co nawet 350 za robotę wołali :D

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na silosy mam oferty z rozbieżnością 360 tys i ten najtańszy przecież tez za darmo tego nie robi 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Możesz cos więcej powiedzieć o silosach tzn.wymiary, ilu komorowy i cena może być pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 Komory jedna 10 x75 druga 8x75 2.5 metra wysokości ścian 

tyle że 4500 m2 posadzki w silosach przy ścianach i podjazdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepsza oferta to sciana 900 zł za metr bieżący i trochę ponad 60 zł za metr kwadratowy posadzki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12255
Kryroj napisał:

Hejka, pytanie czysto przyszłościowe, proszę mnie nie lać ostro po łbie :P Z roku na rok moje stadko się rozrasta i powoli zaczyna mi brakować miejsca w starej oborze. Chodzi gdzieś mi tam z tyłu głowy pomysł na wybudowanie nowej obory dla krów. I tutaj jest moje pytanko, może ktoś akurat budował niedawno podobny budynek albo ma zamiar i zna już cenę :P Ogólnie chciałbym pójść w oborę uwięziową na płytkiej ściółce, coś w tym stylu : http://www.agroprojekty.pl/projekt-obora-uwiezowa-na-25-sztuk-krow-mlecznych,85,projekt.html

Ja bym potrzebował jeśli chodzi o ilość krów max 25 sztuk, jałówki bym trzymał w przerobionej stodole, którą w tym roku właśnie będziemy adoptować pod bydło. 

Ktoś coś się orientuje ? ;)

tylko nie uwięziowa ! dużo masz ziemi ? na 25 szt to niema co głowy sobie zawracać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Korytowanie piasek z tej samej działki tylko z górki, zagęszczarka, 20 cm betonu posadzkowego b25 z włóknem, przycieranie, dylatacja 

@DanielFarmer@danielfarmer u Ciebie na jaka grubość był wylewany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

w galerii jest u kogoś wolnostanowiskowa na 30 chyba sztuk, głęboka ściółka + ruszta przy stole, coś 150tys ale sam robił autor fotki wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko ona była stawiana w 2018 roku. Dolicz sobie od 50 do 70 tys na dziś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To i tak wychodzi 7 tys za stanowisko a nie 27 i w tym sęk. Przy zysku z krowy mniej więcej 3 tys to 10 lat trzeba doić za darmo przy dobrych wiatrach. Trudna decyzja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A za parę lat może będzie zakaz hodowania zwierząt 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    775

Żywności brakuje a oni o ograniczeniach.

Co do rozbieżności w cenach to na te najtańsze bym uważał w sumie na każdą bym uważał. Przyjdzie rozgrzebie kase jakas wezmie i tyle go widziałeś. Jak ktos powie mi tu ze kasa na koniec to nie uwierzę, kazda firma wola zaliczki z 10% bo na budowę nie wejdzie albo przynajmniej na samym początku wykopów beda ja wolali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5235

@ChiquitaB Żywności nie brakuje. Jedynie można powiedzieć, że jest problem z jej dostępem w niektórych regionach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego chcemy sprawdzić tego najtańszego na tym ala jalowniku. 

Jest gość co robi takie rzeczy i ma swoją betoniarnie i on nie chce etapów 

A ten najtańszy stawia kurniki i silosy jego też widziałem. Na naszym rejonie średnio o nim słychać bo buduje w innym ale. Jak gadałem z chłopakami stamtąd to mówią że w porządku jest i się nie opieprza 3 ekipy ma. Jedna dowodzi on druga jego brat a 3 ojciec 

Edytowano przez Farmer6820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1370

To prawda z kosztami budowy u mnie garaż (26x10) i obora  rozbudowana do istniejącej na młodzież (9x23) kosztowała w 2016 r 250tys jak dobrze pamiętam na dziś dzień ok sto tyś trzeba by było dołożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    775

Facet z gea wypowiadał się o firmach z Podlasia co budują obory i o tym Szczuka czy jakoś tak, że wszystko w internecie pięknie wygląda ale współpraca z nimi jest na średnim poziomie. Teraz np precon wymaga 100% przedpłaty zeby wogole zamówienie złożyć to też śmieszne troche ale zamowien maja wpip i robia co chcą. To samo firmy od fiberglasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj