danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Supersebusiek    328

Czytać to , to aż na śmiech bierze , znam takich z tej książki co mają po 12 tyś wydajność i wszystki sprzęt używany bo na nowy nie stać , a znam takich co mają po 8-9 tyś i sprzęt nówka , ziemia za gotówkę .

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Już nie o to chodzi czy ktoś ma sprzęt nówkę czy nie. Bo można mieć 10 tys wydajność i zarabiać na litrze 50-60 groszy a można przy tych 10 tys zarabiać na litrze  20-30 groszy bo żywienie drogie. I w jeden i w  drugim przypadku ta wydajność jest realna. Tylko jeden zarabia na tym ładna kasę a drugi chcąc być wyżej w tabeli kupuje te mleko. Czasami mniej znaczy więcej. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

czasem to śmieszą mnie co niektórzy ...🤦🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
21 godzin temu, danielhaker napisał:

Dotychczas miałem te z domieszką silikonu za kilkanaście złotych, to ok 7 lat wytrzymały. Myślałem o gumowych, ale kto wie, czy za kolejne 7 lat nie będę w innym obiekcie doić 🤭

Ty wariacie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
25 minut temu, slawek74 napisał:

czasem to śmieszą mnie co niektórzy ...🤦🙆‍♂️

Zawsze nas śmieszą inni, ale my ich często też. Że tak powiem filozoficznie :ph34r:

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
2 minuty temu, Leszy napisał:

Zawsze nas śmieszą inni, ale my ich często też. Że tak powiem filozoficznie :ph34r:

z przekazem 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
Leszy napisał:

25 minut temu, slawek74 napisał:

czasem to śmieszą mnie co niektórzy ...🤦🙆‍♂️

Zawsze nas śmieszą inni, ale my ich często też. Że tak powiem filozoficznie :ph34r:

bo najlepiej to patrzyć do czyjegoś portfela przeują się czyjąś wydajnością ale żeby samemu coś zrobić by było lepiej to już im się nie chce zwyczajnie . to że niektorzy mają wydajność ,,papierową,, nie ma co się przejmować tylko samemu dążyć by było w zbiorniku a wydajność to ta prawdziwa często tkwi w drobnych szczegółach....trochę przypilnować przed i po i mleko rosnie ... ilu bada krew na ketony czy glukozę zapewme nie wielu...


radekz200 napisał:

2 minuty temu, Leszy napisał:

Zawsze nas śmieszą inni, ale my ich często też. Że tak powiem filozoficznie :ph34r:

z przekazem 😂

zwłazczs do ciebie. ...🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

to na czym karmić ? na powietrzu? ważne by w porfelu się zgadzało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

bo najlepiej to patrzyć do czyjegoś portfela przeują się czyjąś wydajnością ale żeby samemu coś zrobić by było lepiej to już im się nie chce zwyczajnie . to że niektorzy mają wydajność ,,papierową,, nie ma co się przejmować tylko samemu dążyć by było w zbiorniku a wydajność to ta prawdziwa często tkwi w drobnych szczegółach....trochę przypilnować przed i po i mleko rosnie ... ilu bada krew na ketony czy glukozę zapewme nie wielu...

 

Bo to się naprawdę nie chce tym zajmować. Bo tu drobny szczegół, tu kolejny i się nagle zbiera tyle, że tylko bydłem żyjesz, a nie z bydła. 

I nie każdy ma taką wiedzę o bydle oraz zainteresowania w tym temacie. 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
zapracowany123 napisał:

jak tak masz idealnie u siebie to czemu nie masz 12 czy 13 jak najlepsi

mi sarczy to co mam... w zbiorniku i pokrywa się z papierem...


a czy ja mam idealnie 🤔 raczej i u nsjleoszych można znaleźć niedociągnięcia ogólnie młode stado i duża ilość pierwastek cały czas selekcjia i do ideału bardzo daleko...🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Tak jak wyżej. Z krowami nie mam zamiaru mieszkać i cała dobę nad nimi skakać. Sławek tu pisze o szczegółach. Można co chwila coś poprawiać i zmieniać a i tak są problemy jak wszędzie. Zresztą widać to po ludziach. Niektórzy to gdzie się tylko da to o krowach rozmawiają bo to ich całe życie. Ja wyznaję zasadę że to krowy są dla mnie a nie ja dla krów. 

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
Leszy napisał:

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

bo najlepiej to patrzyć do czyjegoś portfela przeują się czyjąś wydajnością ale żeby samemu coś zrobić by było lepiej to już im się nie chce zwyczajnie . to że niektorzy mają wydajność ,,papierową,, nie ma co się przejmować tylko samemu dążyć by było w zbiorniku a wydajność to ta prawdziwa często tkwi w drobnych szczegółach....trochę przypilnować przed i po i mleko rosnie ... ilu bada krew na ketony czy glukozę zapewme nie wielu...

 

Bo to się naprawdę nie chce tym zajmować. Bo tu drobny szczegół, tu kolejny i się nagle zbiera tyle, że tylko bydłem żyjesz, a nie z bydła. 

I nie każdy ma taką wiedzę o bydle oraz zainteresowania w tym temacie. 

jednemu to przychodzi z łatwośvią i sprawia frajdę inny w tym zawsze się będzie męczył ....a wiedza mhm ... właśnie mi proponowano szkolenie o rozrodzie za 1.7tys to jeszcze nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
4 minuty temu, slawek74 napisał:

mi sarczy to co mam... w zbiorniku i pokrywa się z papierem...

 

a czy ja mam idealnie 🤔 raczej i u nsjleoszych można znaleźć niedociągnięcia ogólnie młode stado i duża ilość pierwastek cały czas selekcjia i do ideału bardzo daleko...🙋‍♂️

 

A ten ideał istnieje? Czy gonisz króliczka bo tak ci ludzie z zewnątrz każą bo zarabiają na tobie a tak naprawdę nigdy tego króliczka nie złapiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
krzychu121 napisał:

Tak jak wyżej. Z krowami nie mam zamiaru mieszkać i cała dobę nad nimi skakać. Sławek tu pisze o szczegółach. Można co chwila coś poprawiać i zmieniać a i tak są problemy jak wszędzie. Zresztą widać to po ludziach. Niektórzy to gdzie się tylko da to o krowach rozmawiają bo to ich całe życie. Ja wyznaję zasadę że to krowy są dla mnie a nie ja dla krów. 

są tacy co o krowach rozmawiają bo ciągle mają z tym problemy... ciągle coś nie tak a jak się zapobiega to może być innaczej ... i nie będzie o czym rozmawiać 🤭


krzychu121 napisał:

4 minuty temu, slawek74 napisał:

mi sarczy to co mam... w zbiorniku i pokrywa się z papierem...

 

a czy ja mam idealnie 🤔 raczej i u nsjleoszych można znaleźć niedociągnięcia ogólnie młode stado i duża ilość pierwastek cały czas selekcjia i do ideału bardzo daleko...🙋‍♂️

 

A ten ideał istnieje? Czy gonisz króliczka bo tak ci ludzie z zewnątrz każą bo zarabiają na tobie a tak naprawdę nigdy tego króliczka nie złapiesz?

skąd mam wiedzieć czy ideał istnieje🤔 a czy na mnie zarabiają napewno od tego są ale najważniejsze żebym i ja miał z tego korzyści i na tym zarabiał i zawsze lepiej wydać na profilaktykę niż na leczenie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
Przed chwilą, slawek74 napisał:

są tacy co o krowach rozmawiają bo ciągle mają z tym problemy... ciągle coś nie tak a jak się zapobiega to może być innaczej ... i nie będzie o czym rozmawiać 🤭

Albo trzeba tak robić jak stado pozwala. Większość co ma problemy to za dużo się nasłuchała doradców i chce zmian bo mleko będzie płynąć z powietrza. I zaczynają się problemy. A największy udział w tym ma federacja i wszelakiej maści przedstawiciele, którzy z nas żyją. Słyszał ktoś z ich ust ,,nie zmieniaj nic w swoim stadzie skoro wszystko gra "? Zazwyczaj jest gadka. Jest na czym popracować. Widzę w twoim stadzie potencjał. Kup to to i to i zobaczysz niedługo efekty. A tak się składa że ja to wszystko mam na sprzedaż. Itd 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

u mnie zotechnik to słucha a nie poucza 😁 oni i tam ,,wyżej,, znają mój numer telefonu kiedyś faktura przychodzila na drugi dzień po doju teraz po wynikach 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Dobrze że nie każdy jest taki jak nasz Sławek bo Polska by byla Nowa Zelandia i wtedy mleczko max złotówka. U mnie był gościu od opryskiwacza i mówi też mają krowy ale je nienawidzi😉

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

z przedstawicielem z firmy paszowej to znam się blisko a może dłużej niż 10 lat i on wie gdzie jest granica...🙋‍♂️


Marcin133 napisał:

U mnie był gościu od opryskiwacza i mówi też mają krowy ale je nienawidzi😉

to po co przy tym chodzi?


nigdy wszyscy nie będą jednakowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
7 minut temu, slawek74 napisał:

u mnie zotechnik to słucha a nie poucza 😁 oni i tam ,,wyżej,, znają mój numer telefonu kiedyś faktura przychodzila na drugi dzień po doju teraz po wynikach 😁

To po co ten zootechnik skoro to ty go uczysz? 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

a brat i ojciec robią to bo🤔 lubią ? dla pieniędzy? czy z nałogu ? 🤣🤣🤣


ja robiłem naprawdę w wielu zawodach ale wolę krowy bo zwierzeta to nie ludzie a ci są najgorsi .......

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj