danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

plati    105

U mnie w tym tygodniu krowa zaległa pół roku od wycielenia. Na wieczór jedna ćwiartaka była większa, A rano już nie wstała. Wet 4 razy podawał kroplowki i wstała dopiero po 2 dobach. Pierwszy taki przypadek za czasów gospodarowania przez ojca, dlatego byłem zdziwiony jak usłyszałem, że to od wymienia i że jest dużo takich przypadków i często kończy się kiepsko dla krowy i gospodarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Pewnie E.coli. To wina toksyn, które są tworzone przez bakterie. 

Wątroba dostaje po d*pie i przez to masz zaleganie. 

Zaleganie po porodzie to inna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59
leszek1000 napisał:

Z ecolabu polecam, tylko ta cena😐. Ja stosuje zamiennik z innej firmy i też się sprawdza. 

To z jakiej firmy teraz bierzesz? Ecolab ostatnio 700zł za bańke😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12226
danielhaker napisał:

Od teraz będzie nowy żywieniowiec, może on (a bardziej chyba ona) coś doradzi

skąd teraz bierzesz pasze dodatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Wet ci powie ze diping byle jaki byle nie spływał 😁 jodowe wysuszają strzyki dlatego powinno się zmieniać rano jeden wieczorem drugi. Z lanolina fajne strzyki gładkie z czasem się robia.

Ja zbiornik z 1400 na 3200 zmienilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
41 minut temu, jackasss napisał:

To z jakiej firmy teraz bierzesz? Ecolab ostatnio 700zł za bańke😬

Firma Cezak.Diping jodo film plus,chyba kosztuje 100 zł taniej jak ecolab. Też tworzy otoczkę na strzyku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12226
ChiquitaB napisał:

Wet ci powie ze diping byle jaki byle nie spływał 😁 jodowe wysuszają strzyki dlatego powinno się zmieniać rano jeden wieczorem drugi. Z lanolina fajne strzyki gładkie z czasem się robia.

Ja zbiornik z 1400 na 3200 zmienilem

dokładnie dipa trzeba zmieniać co jakiś czas i żeby nie spływał dużo ludzi jeszcze w ogóle nie stosuje


obsadę masz już pełną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075
4 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Trochę kombinowałem ostatni oz dippingami i cos mi nie pasuje i chciałbym do czegoś porządnego sprawdzonego wrócić. Dipal z delavalu stosuje ktoś? Warty ceny?

Polecam HM VIR FILM PLUS. 

Stosuje już parę lat i wszystko jest narazie ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939
18 godzin temu, karol091193 napisał:

Jak 4 dni ściana to zapomnij że to będzie ci leżało. Jeżeli już, to musisz na grubo ziemią obsypać. Innej opcji nie ma nawet nie wiem czy zakiszacz zda egzamin. Może nie będzie tej pleśni ale i tak będzie ci się pryzma grzać 

To co ile ściana ma iść ? Ciągle ten sam problem, otworzę chwile jest ok potem co raz gorzej.

Nawaliłem wał piachu 2 metry od ściany , myślicie że zatrzyma się to po kilku metrach ? Ogólnie mnie to wk***ia bo jak widzę jak biora ludzie i nic się nie psuje to ... Trawa to cała zgrzana już, dziś rano 2 zapalenia zaczyna robić się wesoło, choć już dziś jedzie preparat na myko ...

Co do dipingu to co ile wymieniać ? bo kupiłem 20l jodowego to na trochę mi starczy 

16 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Nom podkładowa a na wierz ja daję nawet starą czarna biała i jest git. Jak masz jedną warstwę zawsze jest duże ryzyko że gdzieś dziurka się zrobi. Druga sprawa szału nie ma widzę z jakością cięcia. Pewnie cholernie źle to się musi się ubijać. Przy sieczkarni mam dużo lepiej pocięte i fajnie się materiał rozsypuje i ubija

2 letnia przyczepa to zbierała i komplet noży ... Folia jest nowa i stara na wierzch 

4 godziny temu, plati napisał:

Najgorsze w tym wszystkim to odrzucanie :(

strata siły i czasu no i $$

Miałem deko zapasu w tym roku i pewnie guzik z tego będzie jak nie ustanie, na drugi rok miałem wszystko ładować w kopce ale jednak pewnie będzie 1 albo w cale ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
2 godziny temu, plati napisał:

U mnie w tym tygodniu krowa zaległa pół roku od wycielenia. Na wieczór jedna ćwiartaka była większa, A rano już nie wstała. Wet 4 razy podawał kroplowki i wstała dopiero po 2 dobach. Pierwszy taki przypadek za czasów gospodarowania przez ojca, dlatego byłem zdziwiony jak usłyszałem, że to od wymienia i że jest dużo takich przypadków i często kończy się kiepsko dla krowy i gospodarza 

To pamiętaj jeśli ćwiartka jest już większa to trzeba działać a nie czekać że może samo przejdzie, na 90 % jakbyś tego wieczora dał przeciwzapalny i antybiotyk to nie musiałbyś wzywać weta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952
20 minut temu, ThePerkins napisał:

To co ile ściana ma iść ? Ciągle ten sam problem, otworzę chwile jest ok potem co raz gorzej.

Nawaliłem wał piachu 2 metry od ściany , myślicie że zatrzyma się to po kilku metrach ? Ogólnie mnie to wk***ia bo jak widzę jak biora ludzie i nic się nie psuje to ... Trawa to cała zgrzana już, dziś rano 2 zapalenia zaczyna robić się wesoło, choć już dziś jedzie preparat na myko ...

Co do dipingu to co ile wymieniać ? bo kupiłem 20l jodowego to na trochę mi starczy 

2 letnia przyczepa to zbierała i komplet noży ... Folia jest nowa i stara na wierzch 

Miałem deko zapasu w tym roku i pewnie guzik z tego będzie jak nie ustanie, na drugi rok miałem wszystko ładować w kopce ale jednak pewnie będzie 1 albo w cale ... 

Teraz to według mnie wybierz z metr czy dwa do przodu i zamknij pryzmę. Otwórz z drugiej strony i szybciej wybieraj. Albo spróbuj wybierać np po 40-50 cm i szybciej będziesz się przesuwał w głąb pryzmy cała ściana. Fakt będzie to trochę upierdliwe bo np zamiast wziąć dwóch wycinakow po 80-100 cm to będziesz brał 4 mniejsze ale szybciej będziesz wybierał ścianę.

To jest 3 pokos z tego roku ? Może być jeszcze tak że procesy zakiszajace nie zaszły do końca i dlatego gdy dostanie troche powietrza to od razu się grzeje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12226
ThePerkins napisał:

3, wszystko siane 

kiedy zbierane data? 3 często potrafi być zbyt sucha niestety...


krzychu121 napisał:

To jest 3 pokos z tego roku ? Może być jeszcze tak że procesy zakiszajace nie zaszły do końca i dlatego gdy dostanie troche powietrza to od razu się grzeje

też tak może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Co już jestem bliski zapełnienia to coś wypada i tak ciagle. W połowie przyszłego roku zaczną się partie mojego chowu bo wcześniej multum beczkowozu było.

Dzisiaj nie pada to ruszyłem z talerzowka w likwidowanej lucernie. Te drapanie widoczne to sprzed kilku dni przed deszczem. Ogolnie glina. Będzie czekało aż porządnie napada i orka na zimę

20231023_155743.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
Dnia 22.10.2023 o 14:24, ChiquitaB napisał:

Ale sobie grudzień ustawiłem 10 z 40 krow do zasuszenia z wycieleniami w grudniu

Dlatego odpuszczamy zacielenia przez cały marzec aby wigilię o święta spędzić w domu a nie w oborze .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    305
danielhaker napisał:

Sam mieszam. Premix i tłuszcz chroniony z Blattina, drożdże z Sano, dla zasuszonych z Trouwa, premix do premii z Schumanna, a reszta jak kwaśny, kreda, itp. to już tam mniej istotne skąd przywiozą 😛

A mnie tam kiedyś się obiło o uszy że sole gorzkie z blattina są otoczkowane i je dobrze krowy pobierają. Może spróbujesz😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939

pokos z połowy lipca, zbierałem jak najszybciej się da. jedynie gorzowska jak patrzę to wyschła na pniu i jest dość sucha no ale fizjologi nie oszukam. Myślałem aby wybrać parę metrów na raz i potem brać po pół wycinaka, nie ukrywam że boje się że jak zamknę to od końca też licho będzie. Mam nadzieję że 1 będzie choć leżał. odcinacie powietrze jak odkrywacie czy lecicie nornlanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12226

worki z piaskiem przesuwam wraz z pobieraniem...


taką trawę najlepiej było by kosić grabić i odrazu zbierać ale nie wszędzie wiadomo tak się da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
5 godzin temu, pawlak2507 napisał:

To pamiętaj jeśli ćwiartka jest już większa to trzeba działać a nie czekać że może samo przejdzie, na 90 % jakbyś tego wieczora dał przeciwzapalny i antybiotyk to nie musiałbyś wzywać weta

A skąd pomysł, że nie było zadzialane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj