danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert1226    1592

To tak jak wszędzie , a co do konkretnego egzemplarza to wczoraj byłem jedna konkretną oglądać i wyszło co innego niż z opowieści chandlarza ,jest kilka są to claasy varianty i chyba się jutro przejadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

To po ile teraz finezja

1904 brutto ostatnio. To ponad 60 zł więcej od poprzedniej dostawy. Będzie więcej pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Taniej nie będzie napewno. Znajomy miesza 3kg kiszonej qq do tego 1.5 rzepaku i 0.7 sobie plus chyba wtedy 2kg gotowej paszy a odjął chyba 3kg pelnoporcjowki w to miejsce. Zawsze taniej jak na samej gotowej jechac. A i energetycznie lepiej wychodzi dla tych po wycieleniu i chyba jeszcze coś qq dorzuca po wycieleniu więcej ale ma uwieziowke to pod pysk może ladowac każdej co zechce .

Teraz jak na 40szt wzialem witaminy pasze plus premie i 26 to chyba wyszlo mnie to z 14tys. Na cały miesiąc. Raz mniej raz więcej wychodzi.

Wujowi teraz maja chyba stawiać silos z agrocentrum chyba coś Ok 4ton. Ja na wiosne postawie ale pewnie 8-9 ton. Nie mam swojego zboża to niestety trzeba kupować a poza tym na 40szt z 40t zboża pewnie bym musiał zebrać to i silos by się przydał bo waląc po magazynach nie problem ale wez to przezucaj to szkoda zdrowia i czasu na przezucanie tego. Do tego mieszalnia chociaż z 2t zeby raz w tygodniu umieszac. Wolę dopłacić a mieć więcej czasu dla żony i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
19 godzin temu, Łolek napisał:

Jest u mnie 4 wetów i ni uja nigdy tego nie robili 

To to jakieś pajace a nie weterynarze. Takie sytuacje się zdarzają, ja miałem kiedyś przypadki że mleko nie leciało bo zatykał się strzyk przez źle ustawioną dojarkę. Weterynarz wycinał takim nożem w środku i było oki. Czasem trzeba powtórzyć zabieg żeby w środku zrosło się w kontrolowany sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

Jak sobie radzicie z opuchlizną po wycieleniu? Wczoraj ocieliła mi się krowa i ma taki strasznie opuchnięte wymie, czy samo smarowanie mascią chłodzącą da radę? Smaruje ALTA-derm.

20220106_182637.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7390
6 godzin temu, robert1226 napisał:

Szukam prasy pasówka z nożami i chodzi czy warto się tam w te strony wybierać czy jak jesteście bliżej to może widzieliście czy sprzęt mają konkretny czy szrot , no ja mam prochem ponad 200km czy jest sens tam gonić itd.

Napewno jest sens, tylko wyjazd na cały dzień. 

Gmina Zbuczyn to jest zagłębie handlarzy, prawie co płot handlarz. 

W okolicy też jest sporo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Taniej nie będzie napewno. Znajomy miesza 3kg kiszonej qq do tego 1.5 rzepaku i 0.7 sobie plus chyba wtedy 2kg gotowej paszy a odjął chyba 3kg pelnoporcjowki w to miejsce. Zawsze taniej jak na samej gotowej jechac. A i energetycznie lepiej wychodzi dla tych po wycieleniu i chyba jeszcze coś qq dorzuca po wycieleniu więcej ale ma uwieziowke to pod pysk może ladowac każdej co zechce .

Teraz jak na 40szt wzialem witaminy pasze plus premie i 26 to chyba wyszlo mnie to z 14tys. Na cały miesiąc. Raz mniej raz więcej wychodzi.

Wujowi teraz maja chyba stawiać silos z agrocentrum chyba coś Ok 4ton. Ja na wiosne postawie ale pewnie 8-9 ton. Nie mam swojego zboża to niestety trzeba kupować a poza tym na 40szt z 40t zboża pewnie bym musiał zebrać to i silos by się przydał bo waląc po magazynach nie problem ale wez to przezucaj to szkoda zdrowia i czasu na przezucanie tego. Do tego mieszalnia chociaż z 2t zeby raz w tygodniu umieszac. Wolę dopłacić a mieć więcej czasu dla żony i dzieci.

Pocieszę Cię trochę. U mnie na 25 sztuk dojnych teraz 14-15 tys na pełnoporcjówkę, witaminy, drożdże, bufor, mlekopan. Zboże mam tylko dla jałówek. Próbowałem mieszać samemu z kupnego zboża, rzepaku, soi i dodatków ale ni ch.j taniej nie wychodziło licząc dodatkowo prąd i czas właśnie kosztem rodziny. Tylko u mnie soja rzepak no gmo to kosmos cenowy a zamówienia dużych ilości wysyłkowo nie wchodzi w grę ze względu na małe stado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Sterydem leczyłem zapalenia kiedyś u świeżo wycielonych to rzeczywiście wymię po pierwszym strzale miękło. Minus że mleko zabierało na jakiś czas i nie jestem pewny czy wracało na odpowiedni poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
51 minut temu, Goryl napisał:

Jak sobie radzicie z opuchlizną po wycieleniu? Wczoraj ocieliła mi się krowa i ma taki strasznie opuchnięte wymie, czy samo smarowanie mascią chłodzącą da radę? Smaruje ALTA-derm.

20220106_182637.jpg

dajesz lizawki solne przed wycieleniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

Nie ta sztuka przez cały okres zasuszenia nie dostawała lizawki. Zasuszona w październiku antybiotykiem dowymieniowym. 

Wczoraj po ocieleniu dała 20l a dziś teraz wieczorem już tylko 8-9l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

 U mnie jak pójdą na nową oborę, to w ciągu tygodnia opuchlina schodzi. Nie ma to jak na luzie 😃

1 minutę temu, Goryl napisał:

Nie ta sztuka przez cały okres zasuszenia nie dostawała lizawki. Zasuszona w październiku antybiotykiem dowymieniowym. 

Wczoraj po ocieleniu dała 20l a dziś teraz wieczorem już tylko 8-9l

Czyli wydoiłeś 20l siary. Wiesz ona to nabierała przez kilka dni. Jeszcze mocno rozgrzewającym jej posmaruj żeby krew dochodziła. Rano chłodzącym, wieczorem rozgrzewającym. No i zbadaj na płytkę, bo szybko może zapalenia złapać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2
21 minut temu, slawek74 napisał:

Wapno do mięśniowo i witamina C ewentualnie steryd

Pytałem kiedyś u swojego veta o to wapno domięśniowo to powiedział, że  nie stosuje tak bo zrobi się obrzęk w miejcu wkucia, ale u mnie weterynaria raczej do psów i kotów no bydła w powiecie prawie nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Daje po wycieleniu dla problematycznych wapno z magnezem(tetusan czy jakoś tak) 250 ml (10 kuć) i nie ma takiego problemu. Zresztą nawet jakby powstał obrzęk to się wchłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Goryl napisał:

21 minut temu, slawek74 napisał:

Wapno do mięśniowo i witamina C ewentualnie steryd

Pytałem kiedyś u swojego veta o to wapno domięśniowo to powiedział, że  nie stosuje tak bo zrobi się obrzęk w miejcu wkucia, ale u mnie weterynaria raczej do psów i kotów no bydła w powiecie prawie nie ma 

nie raz tak robiłem jak wet zalecił tylko butelkę 250 w dwa miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
4 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Taniej nie będzie napewno. Znajomy miesza 3kg kiszonej qq do tego 1.5 rzepaku i 0.7 sobie plus chyba wtedy 2kg gotowej paszy a odjął chyba 3kg pelnoporcjowki w to miejsce. Zawsze taniej jak na samej gotowej jechac. A i energetycznie lepiej wychodzi dla tych po wycieleniu i chyba jeszcze coś qq dorzuca po wycieleniu więcej ale ma uwieziowke to pod pysk może ladowac każdej co zechce .

Teraz jak na 40szt wzialem witaminy pasze plus premie i 26 to chyba wyszlo mnie to z 14tys. Na cały miesiąc. Raz mniej raz więcej wychodzi.

Wujowi teraz maja chyba stawiać silos z agrocentrum chyba coś Ok 4ton. Ja na wiosne postawie ale pewnie 8-9 ton. Nie mam swojego zboża to niestety trzeba kupować a poza tym na 40szt z 40t zboża pewnie bym musiał zebrać to i silos by się przydał bo waląc po magazynach nie problem ale wez to przezucaj to szkoda zdrowia i czasu na przezucanie tego. Do tego mieszalnia chociaż z 2t zeby raz w tygodniu umieszac. Wolę dopłacić a mieć więcej czasu dla żony i dzieci.

Ile od tych 40 szt doisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
18 minut temu, Troker1979 napisał:

Można też podskórnie

Nie można tylko należy. Już szczególnie 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
58 minut temu, Goryl napisał:

Nie ta sztuka przez cały okres zasuszenia nie dostawała lizawki. Zasuszona w październiku antybiotykiem dowymieniowym. 

Wczoraj po ocieleniu dała 20l a dziś teraz wieczorem już tylko 8-9l

Tak jak leszek mowi, obserwuj czy nie ma zapalenia. 

Myslałam o lizawce, bo sól zatrzymuje wodę w organizmie i czesto powoduje duże obrzęki :)

W ogóle 20litrów siary??? mega dużo.

Możesz zapytać lekarza o furosemid :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Nie można tylko należy. Już szczególnie 50%

Daje tak i tak. Nawet wolę podskórnie. Lepiej wchodzi a czy lepiej działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
3 godziny temu, Goryl napisał:

Jak sobie radzicie z opuchlizną po wycieleniu? Wczoraj ocieliła mi się krowa i ma taki strasznie opuchnięte wymie, czy samo smarowanie mascią chłodzącą da radę? Smaruje ALTA-derm.

20220106_182637.jpg

Mi weterynarz dawał jakiś zastrzyk na to aby opuchlizna zeszła. Że 2 dni i jest poprawa znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

Tak jak leszek mowi, obserwuj czy nie ma zapalenia. 

Myslałam o lizawce, bo sól zatrzymuje wodę w organizmie i czesto powoduje duże obrzęki :)

W ogóle 20litrów siary??? mega dużo.

Możesz zapytać lekarza o furosemid :)

 

Furosemid potwierdzam ze działa  w takich przypadkach u mnie wyszło przypadkiem ze działa na opuchlizne😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj