danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ChiquitaB    754

Taki prosty wóz , lipa ze nie ma żadnej taśmy wyładowczej bo pod kolo tylnie będzie walił i wąski pasek żarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
10 godzin temu, conny napisał:

Hobbystycznie to dla siebie i troche dla znajomych. Dopiero wykańczam budynek do przetwórstwa. Docelowo na jakieś 20 szt. moze mniej. I robota sezonowa jak się uda zgrać. Rano robisz ok 2h i w ciągu dnia jak jest potrzeba.

 Mówisz robota sezonowa ,no nie wierzę ,my swego czasu doszliśmu bodaj do 11 sztuk ,i byliśmy ze sprzedażą potentatami na bazarkach .ale to lata temu i na pół legalu ,bo wtedy nie szło inaczej ,a i wymogi takie same były jak w mleczarni , i teraz tylko ,,hobbystycznie'' ,jak będziesz miał 20 sztuk ,i to wszystko przerobić z twarożkami ,śmietankami ,maselkami,to dla jednego dnia zabraknie ,a i nocy ,a najważniejsze rynek zbytu mieć ,i przyjdzie przed świętami każdy chce ,a do 3 króli ,to możesz towarem się osr ... A Jak weterynaria ,wie coś o tym  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
2 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Taki prosty wóz , lipa ze nie ma żadnej taśmy wyładowczej bo pod kolo tylnie będzie walił i wąski pasek żarcia.

Pod zamówienie i taśmę robi, jaką długość chcesz. Wczoraj byłem oglądać to źle się to nie prezentuje, tyle że według mnie podróbka Seko Samurai 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    229
damianzetor9540 napisał:

9 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Brałeś z wchirza że tak mówisz? Mi sie z nimi dobrze współpracuje i towar też maja dobry

Dobry towar mówisz, zależy kto czego oczekuje. 

10 godzin temu, dabrowskit napisał:

Ja 100% wws teraz i wychodzi najlepiej. Wcześniej różne były. I to wszystko po kolei idzie sexem .

Ja też wsio wws ale znajomi biorą alte i też śliczne krowy mają. 

Co z wws bierzesz? 

Ja przeważnie tylko wycenione na córkach biorę ostatnio wziąłem 30 słomek Lionela Griffa no i cały czas Firebirda biorę bo mam ładne po nim pierwiastki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Koledzy. Kupiłem paszowóz za 2 tygodnie będę go miał na podwórku. W jakiej kolejności wrzucacie komponenty do paszowozu aby było dobrze wymieszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
slawek74 napisał:

treściwe słoma sianokiszonka kukurydza

Sławek jaką słomę stosujesz i ile kg na sztukę dajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

słoma najlepiej twarda u mnie pszenżyto od 0'5 do 1kg na sztukę bo mocno wilgotna sianokiszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conny    111
3 godziny temu, kizak napisał:

 Mówisz robota sezonowa ,no nie wierzę ,my swego czasu doszliśmu bodaj do 11 sztuk ,i byliśmy ze sprzedażą potentatami na bazarkach .ale to lata temu i na pół legalu ,bo wtedy nie szło inaczej ,a i wymogi takie same były jak w mleczarni , i teraz tylko ,,hobbystycznie'' ,jak będziesz miał 20 sztuk ,i to wszystko przerobić z twarożkami ,śmietankami ,maselkami,to dla jednego dnia zabraknie ,a i nocy ,a najważniejsze rynek zbytu mieć ,i przyjdzie przed świętami każdy chce ,a do 3 króli ,to możesz towarem się osr ... A Jak weterynaria ,wie coś o tym  

Mówię na razie chobbystycznie. Budynek na legalu . Będę się starał sezonowo, a jak wyjdzie to czas pokaże. Znam kilka serowarni co tak robią i wychodzi im to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
damianzetor9540 napisał:

Po grifie mam kilka cielnosci ale jeszcze nic urodzonego. Ten lionel starczy w sex 160 netto? 

u mnie w styczniu już będzie pierwsza pierwiastka po grifie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    229
damianzetor9540 napisał:

Po grifie mam kilka cielnosci ale jeszcze nic urodzonego. Ten lionel starczy w sex 160 netto? 

U mnie teraz po griffie będą wycielenia. Lionela po 175 netto 30 słomek wziąłem. Slabo dostępny w sexie on . Ostatnio było 50 na całą Polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja teraz tesciwe na koniec laduje bo mieszam dla krów i jalowek razem i potem odsypuje jałówka i koncze reszte dla krów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Po Griffie mam już jedną cieliczkę i jakaś taka dość mała ale to narazie jedna będzie widać po następnych sztukach jaki to dobry towar miał być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 2.11.2021 o 17:33, ChiquitaB napisał:

Ktoś kiedyś pytał jak jest gdy krowa lakse walnie, a no tak🤣

20211102_172941.jpg

 

Dnia 2.11.2021 o 20:55, Primula94 napisał:

Dlatego tylko hala  bok w bok. Żadna Ci na głowę nie nawali, nie naleje, ani nie kopnie.

I dlaczego nie masz na czas doju pochowanych tych przystawek do mycia?

Nie tylko bok w bok. na tandemie też Ci nie nawali na głowę

A na podłogę w kanale tylko i wyłącznie świński plastikowy ruszt na podciągach. pod nim kilka cm luzu, żeby syf spłynął do studzienki i jest idealnie. ZERO mycia podłogi i ZERO poślizgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj