danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

plati    105

Guma gumą. Sprężyny słabo dociskają. Widelki potrafią ale przekręcić samoczynnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Mam takie same już kilka lat i nic się nie przekręca ( chyba że z przewodami walczysz nie jak są ułożone )   czsam coś syczalo , ale to kwestia ułożenia tych uszczelek gumowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
16 godzin temu, plati napisał:

Jakie kurki kombi polecacie. 

 

Ostatnio musiałem wymienić kurki stanowiskowe w starej dojarce przewpdowej miele, bo stare nie trzymały ciśnienia. 

Kupiłem na próbę takie z allegro 

 

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/kurek-podcisnienia-kompletny-rura-40-combi-kombi-7738179428

Pobierz aplikację Allegro - najlepsze ceny, największy wybór, darmowe dostawy.
https://allegro.pl/apka

Jednak czasem coś tam syczy i ogólnie spodziewałem się lepszego wykonania. 

 

Inwestować w DeLaval ?

W tamtym roku wymieniłem też stare na nowe i jestem mega zadowolony tylko ja płaciłem po 40 zł 😛😛 stare udało się sprzedać w dobrych pieniądzach 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

No to nie wiem. U mnie jedna połówka z drugą się rusza na tej sprezynie. Wystarczy że przekrece w dół albo inaczej i już jest lepiej. 

 

Jest to dosyć uciążliwe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ma ktoś może wycinak do sprzedania 145-170?. Na 3 piły będzie lepszy no nie ?. Ogólnie już miałem czepiać dwukółkę ale typ mi sprzed nosa zaebał troileta 145 w ładnym stanie ... za 6tyś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Witam mam problem z ziarnem kukurydzy w kale (kiszonka tegoroczna) 

Krowy dostają ok 20 kg sianokiszonki i 30 kg qq i do wozu jeszcze ok 1kg śruty rzepakowej, 

Treściwa z ręki 26% białka do 4 kg dla najwydajniejszych 

Parametry mleka tł 4,1 bi 3, 4 mocznik ok 170 

Co zmienić żeby dobrze trawiły? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    755

Drożdże, u mnie dawałem Drożdże I byl ziarniak i żywieniowiec zalecił zmienić szczep i ziarniak zniknął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Ma ktoś może wycinak do sprzedania 145-170?. Na 3 piły będzie lepszy no nie ?. Ogólnie już miałem czepiać dwukółkę ale typ mi sprzed nosa zaebał troileta 145 w ładnym stanie ... za 6tyś ...

Ja mam strautmanna jak byś chciał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
1 godzinę temu, artek27 napisał:

Ja mam strautmanna jak byś chciał. 

Jaki ( wysokość cięcia, ile pił ) i co najważniejsze kasa i gdzie to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Macie jakiś prawdzony sposób żeby z jednego strzyka mleko samo nie spierdzielało? normalnie mleko płynie kanałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Czasem powodem tego są niedobory witamin dużo mleka daje? Jeśli tylko jeden strzyk być może zwieracz strzyka nie trzyma i na to już raczej ratunku niema są takie dippingi że potrafią zatrzymać mleko ale jeśli jest to tylko jeden strzyk to chyba szkoda zachodu ujście strzyka nie uszkodzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Jaki ( wysokość cięcia, ile pił ) i co najważniejsze kasa i gdzie to jest ?

Wysokość chyba 1.40 jak dobrze pamiętam. Trzy piły. Podlaskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja bym chętnie kupil wycinak szczękowy. Najlepiej pod JCB. Warunek musi lezwciac rolke sianokiszonki 160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Tzn musi się otworzyć na około 130, bo rolka ma 160 wysokości, a  120 szerokości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
5 minut temu, robert1226 napisał:

Te wycinaki to się otwierają na jakieś 60 cm , bynajmniej nie widziałem większego .

Są takie które przecinają. No ale musi to być dosyć można konstrukcja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Ja nie mówię że nie przecinają ,bo przecinają miałem taki wycinak co przecinał bez problemu tylko był problem ze trzeba było połowę beli ręcznie rozebrać dopiero jak została połowa to dał radę chwycić i rozciąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj