danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

No dokładnie, więc che to jakoś wyeliminowac. Obora bielona, stanowiska pryskane virkonem, na przemian sypane wapnem. Dipping zmniejszył trochę zapalenia ale antybiotyki starczają na kilka dnia, posiew zrobiony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Spróbuj autoszczepionkę lub gotową szczepionkę. 

Pytanie czy leczenie jest skuteczne, robiłeś test Tok po  zakończeniu kuracji. Zapalenia pojawiają się u tych samych krów czy cały czas nowe szt je dostają. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam problemem jest paciorkowiec, gronkowiec nieliczny i candida pojedyncze sztuki. Leczone ogólnie jak i miejscowo Na logikę to może byc zanieczyszczenie próbki choć pobierana po dezynfekcji alkoholem. W przyszłym roku zainteresują się szczepionka przed latem. Chociaż żeby była skuteczna przez 3 miesiące to będzie super. Praktycznie kazda coś miała lub zostało które są w oborze. Z pastwiska też miały ale opanowały. W tym starsze sztuki. Brak reguły 

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12215
kr9292 napisał:

Sławku a ty jak często szczepisz? Co 3msc czy 6? Dalej ubac?

co 6 starvack ubak tylko jak się pojawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Sławku a ty jak często szczepisz? Co 3msc czy 6? Dalej ubac?

U mnie startvac zaczął na dobre działać po 4 zastosowaniu ale jestem zadowolony. Druga dawka po 2 tygodniach a później co 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    358
32 minuty temu, lusjan napisał:

@artek27 zależy co tam wrzucasz, u mnie w 8 max wyszło lekko ponad 3200, ale kiszonka z  traw była mokra. 

U mnie myślę że bela waży 700-800kg. Na ile sztuk mieszasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Wrzucam słomę, sianokiszonkę i kukurydzę, wywalam do 20 jałówek, dodaję jeszcze kukurydzy, treściwej, młóta, melasy i wysłodków suchych. Wychodzi jakieś 1500 latem na 30 krów, wiosna jesień 2200 na półtora dnia, zima 3000 na dwa dni. Z tej przedmieszki wypadałoby dać też kilku krowom, ale biegając samemu wokół tego jakoś nie mam już zapału do robienia grup w uwięziówce.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conny    111

Krowa złapała mi zapalenie na jedną ćwiartkę. Obciołem śrute i smaruje maścią jakoś słabo to działa. Zauważyłem że kuleje na przednią nogę. Podać antybiotyk czy czekać. A może coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conny    111

Korekcja to już dawno,  kiedyś mleko do zbadania wziołem 40 km do Zwolenia bliżej nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, slawek74 napisał:

szczepić szczepić i jeszcze raz szczepić i nie czekać do lata!

A na co to ? tak potrójnie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
12 minut temu, conny napisał:

Korekcja to już dawno,  kiedyś mleko do zbadania wziołem 40 km do Zwolenia bliżej nic nie ma.

Jeżeli cały czas pojawia się serek, to leczyć. Jak będzie wet niech obejrzy nogę, może ma zapalenie stawu. Jeżeli nie, to lepiej zrobić korekcję jak najszybciej pewnie zrobił się wrzód w racicy. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, slawek74 napisał:

co 6 starvack ubak tylko jak się pojawi

Pytam bo dowiedziałem się, żeby jakakolwiek szczepionka działała na coli musi być co 3msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12215

na coli nie ma szczepionki ale szczepiąc ogólnie zapalenia łagodniej przechodzą jak wystąpi dziś mam weta to wspomnę i pogadam kr9292 często pojawia się u Ciebie coli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    259
10 godzin temu, artek27 napisał:

Case Rb344 cięta nożami. 

Bele po tej prasie w storti 10m dosyć suche to wrzucałem 2 tj. około 1200 kg jeśli suche bo mokre do 1500kg. do tego 2 tony kukurydzy i jak obie bele były suche to paszowóz czubaty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj